Zemzem Suyunun Faydaları Nelerdir ?

Zemzem Suyunun Faydaları Nelerdir ?

İslam dinin mucize sularından biri olarak kabul görülmektedir. Mekke ve Medine’de üretilmektedir. Mescidi Haramın içerisinde yer almaktadır. Her sene milyonlarca insan bu sudan içmektedirler. Hac ve Umre görevlerini yapmaya gelen insanlar bu suları oradan satın alıp yakınlarına getirmektedirler.  Zemzem suyunun faydaları birçok hadisler de ve raporlarda teyit edilmiştir. Bu suyun sağlığımıza da birçok faydası bulunmaktadır. […]

İslam dinin mucize sularından biri olarak kabul görülmektedir. Mekke ve Medine’de üretilmektedir. Mescidi Haramın içerisinde yer almaktadır. Her sene milyonlarca insan bu sudan içmektedirler. Hac ve Umre görevlerini yapmaya gelen insanlar bu suları oradan satın alıp yakınlarına getirmektedirler.  Zemzem suyunun faydaları birçok hadisler de ve raporlarda teyit edilmiştir. Bu suyun sağlığımıza da birçok faydası bulunmaktadır. Sağlığımıza faydalı olması için zemzem suyunu sürekli tüketmemiz gerekmektedir. Ayrıca vücudumuzun güçlü ve dayanıklı olmasında etkisi vardır. Zemzem suyunu tüketmelerini doktorlar bazı hastalarına söylemektedirler. Zemzem suyunun sağlığa olan faydaları ise bilimsel olarak kanıtlanmıştır.  Vücudumuzun % 70i su olduğu için vücudumuzun suya ihtiyacı oldukça fazladır. İçerisinde güçlü mineraller bulunduran zemzem suyu vücudun sağlığını korumakla birlikte hayat kalitesinin artmasını da sağlamaktadır.

Zemzem Suyunun Sağlığa Faydaları

Zemzem suyu içen kişiye enerji vermektedir. Zemzem suyunun diğer sulara göre daha farklı yararları bulunmaktadır.  Zemzem suyunu tüketen kişiler çok yorulmuş ise zemzem suyunu tüketmeleri taktirde yarın kendilerinin hem fiziksel açıdan hem de zihinsel açıdan rahatlatmaktadır. Zemzem suyu  göz hastalığına da iyi gelmektedir. Göze iyi gelen havuçtan sonra en iyi gelen zemzem suyudur. Doktorların görme rahatsızlıkları olan kişilere zemzem suyunu önerdiği bilinmektedir. Zemzem suyu vücudumuzda bulunan mikrop ve bakterileri su sayesinde vücudumuzdan atmaktadır.  Yapılan araştırmalara ve tahlillere göre zemzem suyunun hiçbir içerisinde kirletici hiçbir madde bulunmamaktadır. Zemzem suyu  vücudumuzda mikrop ve bakterilerin temizlenmesinde ve bu mikrop ve bakterilerin geri türememesinde büyük etki sahibidir.  Zemzem suyunun içerisinde kalsiyum ve magnezyum bulunmaktadır. Zemzem suyu şifa suyu olarak bilinmektedir. Zemzem suyunun içerisinde flor barındırmasından vücuda giren mikropları öldürmesine yardımcı olmaktadır. Zemzem suyuyla ilgili bu faydalar tahliller sonucu kanıtlanmıştır.  Zemzem suyu kanın hızlı pompalamasına da yardımcı olmaktadır. Zemzem suyunu sürekli tüketmek kan dolaşımının da düzenli olarak akmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı da insandaki lökosit seviyesi yükselmekte ve eritrosit düzeni artmaktadır. Bu durum ise vücudun dinç ve dayanıklı olmasını sağlamaktadır.  Bundan dolayı zemzem suyunun hasta olan kişileri iyileştirdiği söylenmektedir.

İşe tıbbi tarafından bakıldığında ise, zemzem suyu tüketenlerin diğer su tüketenlerden vücutlarında daha fazla mineral olduğu kanıtlanmıştır. Bu durumla zemzem suyu rahatsız olan kişileri iyileştirmede etkili olmaktadır. Kalsiyum, potasyum gibi besinleri zemzem suyu içerisinde barındırmaktadır.  Zemzem suyu insan metabolizmasının güçlenmesine etki etmektedir. Madrid’de  yapılan bir araştırmaya göre, zemzem suyu insan vücudu sistemi içindeki hücrelerin dayanıklı ve güçlü olmalarında başarılı bir etki göstermektedir. Zemzem suyunun bir diğer faydası da insanların zayıflamasına yardımcı olmaktadır. Diyet yapan kişilerin diyet programlarında zemzem suları yer almaktadır. Çünkü zemzem suyu insanın iştahını azalttığı kanıtlanmıştır.  Böylece dokluk hissi sağlayarak insanların fazla yemek yemesini engellemektedir. Böylece insanların kilo vermesine yardımcı olmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM