YÜZ GÜZELLİĞİ İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

YÜZ GÜZELLİĞİ İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER

Hemen her kadın güzelliğine önem verir ve güzelliğini en az umursayanlar dahi, en azından yüzünün pürüzsüz, nemli ve aşırı yağdan arınmış olmasını ister. Şüphesiz bu sonuca peeling işlemiyle bile varmak mümkündür. Daha fazlasını isteyen kadınlar içinse doğal elementler ve karışımlar kullanılarak elde edilen çok sayıda bakım kürü mevcuttur. Yüz güzelliği için doğal yöntemler,belli aralıklar ile düzenli […]

Hemen her kadın güzelliğine önem verir ve güzelliğini en az umursayanlar dahi, en azından yüzünün pürüzsüz, nemli ve aşırı yağdan arınmış olmasını ister. Şüphesiz bu sonuca peeling işlemiyle bile varmak mümkündür. Daha fazlasını isteyen kadınlar içinse doğal elementler ve karışımlar kullanılarak elde edilen çok sayıda bakım kürü mevcuttur. Yüz güzelliği için doğal yöntemler,belli aralıklar ile düzenli olarak uygulandığında, birlikte yapılacak bazı egzersizlerle de güzel bir yüze kavuşmaya yardımcı olacaktır.

Kadınların cildi, yapısı gereği oldukça hassas bir durumdadır ve yapılacak uygulamalardan önce bilinmesi gereken; yemek alışkanlıklarından, hormonal düzensizliklere, uyku alışkanlıklarından, yaşam şekline kadar her etken, cilt yapısını etkiler ve cildin doğal yağlılık seviyesini ve tabii güzelliğini sağlayan Sebum salgısının dengelerini bozabilir. Sebum salgısı, cilt dokusu altındaki yağ bezlerinden salgılanır ve cilt dokusunun doğal nem seviyesini ayarlar. Bazı hallerde Sebum salgısının fonksiyonu bozulur ve ortaya aşırı yağlı ya da aşırı kuru bir cilt görüntüsü çıkar. Cildin aşırı yağlı / kuru olması, cilt ve yüz güzelliğinin önündeki en büyük engellerden biridir. Bu nedenle, cildin doğal yağ seviyesini bozmamak için, aşırı yağlı ve fast-food türü beslenmeden kaçınılmalıdır. Sürekli kendini tekrarlayan ve türlü türlü uygulamalara karşın ısrarla olumlu yönde cevap vermeyen cilt sorunları, altında yatan asıl sebep olarak hormonal düzensizlikleri işaret ediyor olabilir.

LİMON, MADEN SUYU ve SÜTÜN SİHİRİ

Güne zinde ve tazelenmiş bir ciltle başlamanın ilk adımı, uyandıktan hemen sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkamak ve kuruladıktan sonra, 5 dakika süreyle nazikçe yüz masajı yapmaktır. Soğuk suyun etkisiyle artan kan dolaşımı, beraberinde yapılan masaj ile birlikte en üst seviyeye çıkacaktır ve tazelenmiş olan cilt, günün devamına hazır hale gelecektir.

Yağlı cilt tipleri için uygulanacak en basit ve en etkili formül, sadece 1 şişe maden suyu ve yarım limon ile hazırlanır. Maden suyu şişesinin içinde yarım limonun tamamı sıkılır, elde edilen karışım buz kaplarına dökülür ve bir müddet buzlukta bekleyen kalıplardan donmuş olarak çıkarılan karışım, tüm yüz bölgesinde eriyene kadar gezdirilir. Aşırı yağ nedeniyle sarkmış ve parlayan cildi toparlayan formül, öncesinde yada sonrasında uygulanacak temizleyici tonik ile birlikte beklenen etkiyi göstererek yüzün mat, dengeli ve güzel görünmesini sağlar.

Kuru cilt tiplerinde ise, cildi temizlemek, nemlendirmek ve bakım yapmak amacıyla kullanılacak ürün, güçlü Ph dengesi, nemlendirici gücü, doğal yağ asitleri ile süttür. Aynı şekilde buz kalıplarına dökülen tercihen doğal süt, donduralarak hazır hale getirildikten sonra eriyene dek yüz de gezdirilir. Etkisi gözle görülür derecede fark yaratacak bu yöntem, her gün bir kalıp donmuş sütün düzenli olarak uygulanması ile etkili sonuçlar verecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM