Yakı Otu Nedir Faydaları Nelerdir ?

Yakı Otu Nedir Faydaları Nelerdir ?

Yakı otu prostat büyümelerine karşı birebir etkili bir doğal bir bitkidir. Yakı otu sivilce akne gibi cilt rahatsızlıklarında da kullanılmaktadır. Bu bitkiler tamamen doğaldır.  Antioksidan ve vücudumuzun mikropları atmasında yararlı bir bitkidir. Yakı otu içerisinde bulunan A ve B vitaminleri ile vücudumuzun dinç, dayanıklı, ve sağlıklı yaşamamız için kullanılan bir tedavi yöntemidir. İshal, kabızlık ve […]

Yakı otu prostat büyümelerine karşı birebir etkili bir doğal bir bitkidir. Yakı otu sivilce akne gibi cilt rahatsızlıklarında da kullanılmaktadır. Bu bitkiler tamamen doğaldır.  Antioksidan ve vücudumuzun mikropları atmasında yararlı bir bitkidir. Yakı otu içerisinde bulunan A ve B vitaminleri ile vücudumuzun dinç, dayanıklı, ve sağlıklı yaşamamız için kullanılan bir tedavi yöntemidir. İshal, kabızlık ve idrar yolu rahatsızlıkları için uygulanan doğal tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. Bu yakı otu Prof.Dr tarafından tahlil sonucu yapılmıştır ve bu yakı otunun bu rahatsızlıklara iyi geldiği tahliller sonucu ortaya çıkmıştır. Yakı otunun bu hastalıklarda doktorlar tarafından doğal tedavi yöntemi olarak uygulanan tedavilerde yazdıkları tespit edilmiştir. Bu tahliller sonucu olarak da bu tedavi yöntemleri git gide yayılmaya ve etkisini göstermeye başlamıştır.

Elli yaşından sonra kadınlarda östrojen, erkeklerde ise testosteron salgılanmasın da büyük ölcüde azalma görülmektedir. Bu yakı otu sayesinde bu salgılanmanın yükseldiği gözlenmektedir. Bu testosteron ve östrojen azalmaları sonucu kadınlarda cinsellik seviyelerinde ciddi derece azalma meydana gelmektedir. Bu testosteron ve östrojenlerin prostat büyümelerine yol açtığı gözlenmektedir. Bu salgılanma sadece prostat büyümesine yol açmamaktadır. Saçlarımızın dökülmesine, saçlarda oluşan beyazlıklara ve saç derilerinin kurumasına yol açabilmektedir. Bu yakı otunun kökünden elde edilen çörek otu bu saç dökülmesine ve saçlarda oluşan cilt kuruluklarına iyi geldiği söylenmektedir. Yapılan tahliller sonucu ortaya çıkan sonuçlara bakılacak olursa bu yakı otunun çoğu hastalıklarda çok iyi etkisinin olduğu gözlemlenmiştir. Yakı otunun kökünden elde edilerek bitkisel bir çay olduğu da bilinmektedir.  Belli bir rahatsızlıkların ve hastalıkların tedavisinde diğer ilaçlara ve doktor tedavisine de gerek duyulmaktadır.

Yakı Otunun Faydaları

 • Yakı otu ishal, kabızlık rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
 • İdrar kanamalarına ve idrar rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.
 • Yakı otu yaprakları şişlik olan bölgelere konulduğunda şişlerin inmesini sağlamaktadır.
 • Vücudumuzda oluşan mikropları atmamızda ve bu mikropların vücudumuza bir daha girmemesinde önemli rol oynamaktadır.
 • Yakı otu ağaçlarının sindirimi kolaylaştırdığı ve nefes açıcı olduğu gözlemelenmiştir.
 • Bu yakı otu tamamıyla doğal olup kolesterolu düşürmekle birlikte, kalp krizi ve hipertansiyonun etkilerini de azaltmaktadır.
 • Prostat rahatsızlıklarına ve bu rahatsızlıkların daha da büyümemesine yardımcı olmaktadır. Prostat rahatsızlıklarının büyümesi nedeniyle kadın ve erkeklerde cinsellikte azalma yaşanmaktadır. Bu rahatsızlıkların önüne geçmek için yakı otu kullanılmaktadır.
 • Vücudumuzda biriken zararlı bakterileri vücudumuzdan atmamıza yardımcı olmaktadır.
 • Soğuk algınlığına, astıma, öksürüğe ve mide de oluşan ağrılara iyi gelmektedir.
 • Prostat rahatsızlığının büyümesiyle böbrek hastalıklarının artmasına sebep olabilmektedir. Bu yakı otuyla böbrek hastalıklarının artmasına engel olabilirsiniz. Bu neden kadınlarda idrar yolu hastalıklarına neden olmaktadır. Bu idrar yolu tedavilerinde doktorların hastalarına doğal tedavi uyguladıklarında yakı otunu önermektedir. İdrar yolu enfeksiyonlarının azalmasında etkili olmaktadır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM