Uykusuzluğa İyi Gelen Bitkiler

Uykusuzluğa İyi Gelen Bitkiler

Çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelebilen uyku problemlerinde tıbbi tedavi seçenekleri yanısıra bitkisel tedavi seçeneklerine de başvurulmasında fayda bulunmaktadır. Bilimsel bazda etkinliği ispat edilen uykusuzluğa iyi gelen bitki türlerinin günlük düzenli ve yeteri düzeyde kullanılması sonucunda uyku problemlerinin kısa süreçler içerisinde ve etkin bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir. Uykusuzluğa İyi Gelen Bitkiler Şunlardır; Kedi Otu Bitkisi […]

Çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelebilen uyku problemlerinde tıbbi tedavi seçenekleri yanısıra bitkisel tedavi seçeneklerine de başvurulmasında fayda bulunmaktadır. Bilimsel bazda etkinliği ispat edilen uykusuzluğa iyi gelen bitki türlerinin günlük düzenli ve yeteri düzeyde kullanılması sonucunda uyku problemlerinin kısa süreçler içerisinde ve etkin bir şekilde ortadan kaldırılabilmektedir.

Uykusuzluğa İyi Gelen Bitkiler Şunlardır;

Kedi Otu Bitkisi

Etkin içeriği sayesinde stres, kaygı, depresyon ve uyku problemlerinde oldukça fayda sağlayan ve bu sayede uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilen Kedi Otu bitkisi ayrıca uyku tabletlerinden farklı olarak sersemleme, kaygı, halsizlik gibi yan etkiler sunmaması sayesinde Avrupa’nın birçok ülkelerinde reçetesiz olarak satışa sunulmaktadır. Bu sayede gece yatmadan 60 dakika öncesinden 1 adet Kedi Otu kapsülünden almanız uyku kalitenizin ciddi anlamda yükselmesini sağlamaktadır.

Papatya Bitkisi

Kaygı giderici ve sakinleştirici özelliği sayesinde en fazla kullanılan faydalı bitkiler arasında yer alan Papatya bitkisi, ayrıca etkin içeriği sayesinde uyku problemlerinde de fayda sağlamaktadır. Bu sayede gece uyumadan 30 dakika öncesinden 1 bardak oranında papatya bitkisel çayından tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Sarı Kantaron

Özellikle hafif düzeyli depresyon, kaygı ve stres gibi olumsuz durumlarda kullanılan Sarı Kantaron bitkisi, etkin içeriği sayesinde ruhsal ve zihinsel kaynaklı oluşan uyku problemlerinin giderilmesinde de fayda sağlamaktadır. İçeriğinde yer alan ”Hiperisin” adındaki özel doğal maddesi sayesinde uyku sürecinin ve kalitesinin yükselmesini sağlayan Sarı Kantaron bitkisel çayından veya tercihiniz doğrultusunda tabletinden gece uyumadan önce 1 adet tüketmeniz yeterlidir.

Şerbetçiotu Bitkisi

Alkol kullanımında tercih edilen bir bitki türü olan Şerbetçiotu bitkisi bu sebeple en uygun tarzdan olarak bitkisel çay tarzından tüketilmesini tavsiye etmekteyiz. Etkin içeriği sayesinde uyku kalitesini arttıran ve uyku problemlerinin hafifletilmesini sağlayan Şerbetçiotu bitkisinden gece yatmadan 30 dakika öncesinden 1 bardak miktarınca tüketilmesi yeterlidir.

Oğul Otu Bitkisi

Toplumda limon nanesi, melisa veya kovan otu olarak da tanımlanan Oğul Otu etkin içeriği sayesinde sinirlerin yatışmasına destek olarak bu sayede uyku probleminin giderilmesinde fayda sağlamaktadır. Bitkinin kesinlikle kaynatılması söz konusu olmadan 2 veya 3 çay kaşığı oranında ince kıyılmış Oğul Otuna 1 bardak oranında kaynamış su ilave edilerek 10 dakika kadar demlendirildikten sonrasında süzülerek gece uyumadan 30 dakika öncesinden tüketilmesi yeterlidir.

Lavanta Bitkisi

Uyku problemlerinizden kolayca kurtulmanıza destek olabilecek bitkilerden biri de kuşkusuz ki Lavanta bitkisidir. Etkin içeriği sayesinde sinir sisteminizin rahatlamasını, stresten arınmanızı, zihinsel ve ruhsal yönden huzur bulmanızı ve hatta depresyon rahatsızlığına karşı korunmanızı sağlayan Lavanta bitkisinden bu sayede gece yatmadan 30 dakika öncesinde tablet veya çay tarzında 1 adet tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Kaliteli bir uyku süreci açısından uyku problemlerini giderici bitkilerden faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Gastrite İyi Gelen Bitkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM