Unutkanlığa İyi Gelen Bitkiler

Unutkanlığa İyi Gelen Bitkiler

Çeşitli sebepler sonucunda meydana gelen unutkanlık rahatsızlığında tıbbi tedavi seçenekleri yanısıra unutkanlığa iyi gelen bitkilerden de faydalanılmasında büyük faydaların bulunduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz. Unutkanlık Problemine İyi Gelen Bitkiler Şunlardır; Biberiye Zengin içeriği sayesinde hafıza sorunlarının giderilmesinde etkili bir bitki türü olan biberiye aynı zamanda sinirlerin yatışmasında, dolaşım sisteminin sağlıklı bir şekilde işlev görmesine ve beyin […]

Çeşitli sebepler sonucunda meydana gelen unutkanlık rahatsızlığında tıbbi tedavi seçenekleri yanısıra unutkanlığa iyi gelen bitkilerden de faydalanılmasında büyük faydaların bulunduğunu belirtmekte fayda görmekteyiz.

Unutkanlık Problemine İyi Gelen Bitkiler Şunlardır;

Biberiye

Zengin içeriği sayesinde hafıza sorunlarının giderilmesinde etkili bir bitki türü olan biberiye aynı zamanda sinirlerin yatışmasında, dolaşım sisteminin sağlıklı bir şekilde işlev görmesine ve beyin organı içerisinde yer alan nörotransmitterlerin görev aksaklıklarının engellenmesine destek olmaktadır. Çay, tablet ve yağ tarzında satışa sunulan biberiye bitkisinden bu sayede günlük olarak 1 veya 2 çay bardağı miktarınca kullanılması yeterlidir.

Gingko Biloba

Hafızanın güçlendirilmesinde oldukça faydalı bir bitki türü olması sayesinde ayrıca uzmanlar tarafından da kullanılması önerilen gingko biloba bitkisi bu sayede unutkanlık problemine karşı da etkin bir şekilde fayda sunmaktadır.

Gotu Kola

Anksiyete problemi belirtilerine karşı destek amaçlı olarak kullanılan ve bu sayede belleğin geliştirilmesi açısından beyin fonksiyonlarının uyarılmasına destek olan gotu kola bitkisi piyasada tablet, çay ve bitki tarzında satışa sunulmaktadır. Zihnin hızlı bir şekilde uyarılması açısından gotu kola bitkisinden bir fincan sıcak suyun içerisinde 1 tatlı kaşığı oranında ilave edilerek demlendirilmesinden sonrasında günlük 1 veya 2 çay bardağı oranında tüketilmesini tavsiye etmekteyiz.

Şevketibostan

Toplumda pek bilinmeyen faydalı bitki türlerinden olan şevketibostan bitkisi beyin fonksiyonlarının sağlıklı bir şekilde çalışmasında destek olabildiği gibi unutkanlık problemi ile de etkin bir şekilde mücadele etmektedir. Piyasada yalnızca çay tarzında satışa sunulan şevketibostan bitkisinden günlük olarak 1 veya 2 çay bardağı oranında tüketilmesi yeterlidir.

Melisotu

Anksiyete bozuklukları tedavisinde kullanılan faydalı bir bitki türü olan melisotu bitkisi, zengin içeriği sayesinde aynı zamanda hafızanın güçlenmesinde de etkin bir şekilde fayda sağlamaktadır. Unutkanlık probleminde melisotu bitkisinden günlük olarak 1 veya 2 defa birer çay bardağı oranında tüketilmesini tavsiye etmekteyiz.

Unutkanlık Problemine Karşı Tavsiye Edebileceğimiz Diğer Bitkiler İse Şunlardır;

  • Kırmızı acı biber
  • Soğan
  • Sarımsak
  • Ceviz
  • Karanfil

Ayrıca, sağlıklı beslenme, günlük düzenli ve yeteri süreçte kaliteli uyku alımı, stres, üzüntü, sigara ve alkol kullanımı gibi birçok olumsuz durumların da beraberinde unutkanlık problemini tetikleyebildiğini belirterek beyin sağlığının korunması ve genel sağlığın korunması açısından ayrıca bu önemli faktörlere de dikkat edilmesi ve olumsuz durumlardan kaçınılması gerektiğini de belirtmekte fayda görmekteyiz.

Unutkanlık problemi ile etkin bir şekilde mücadele eden ilgili bitkilerin bu sayede günlük olarak düzenli ve doktorun uygun görmesi durumunda uzun süreçli olarak kullanılmasında ayrıca faydalar bulunmaktadır. İş ve sosyal aktivitelerin çoğu zaman ciddi anlamda olumsuz etkilenmesine neden olabilen unutkanlık sorunu ciddi kronik bir duruma dönüşmemesi koşulu ile unutkanlığa iyi gelen bitkilerin düzenli olarak kullanılması sonucunda ortadan kaldırılabildiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Ses Açıcı Bitkiler Nelerdir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM