Topuk Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm

Topuk Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm

Çatlak topuklar, çoğu kez can sıkıcı olurlar. Topuk çatlaması için evde yapabileceğiniz basit tedavilerden bahsetmek istiyoruz. Topuk çatlaklarına iyi gelen doğal çözümler ve kremler yazımızda: Topuk Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm Topuk çatlamasının tedavisi için, aynısafa çiçeği yağı; ya da sarı kantaron yağından yararlanılabilir. Çatlak topuklara, aynısafa çiçeği yağının; ya da sarı kantaron yağının iyi gelmesinin […]

Çatlak topuklar, çoğu kez can sıkıcı olurlar. Topuk çatlaması için evde yapabileceğiniz basit tedavilerden bahsetmek istiyoruz. Topuk çatlaklarına iyi gelen doğal çözümler ve kremler yazımızda:

Topuk Çatlakları İçin Bitkisel Çözüm

Topuk çatlamasının tedavisi için, aynısafa çiçeği yağı; ya da sarı kantaron yağından yararlanılabilir. Çatlak topuklara, aynısafa çiçeği yağının; ya da sarı kantaron yağının iyi gelmesinin nedeni, belirtilen bitkilerin, cildi çabuk yenileme özelliğine sahip olmalarından kaynaklanmaktadır.

Topuk Çatlamasına Zeytinyağı
Topuk çatlamasının tedavisinde zeytinyağından da yararlanabilirsiniz. Zeytinyağını topuklarınıza sürüp, sonrasında da ayaklarınıza galoş giymeli, ve iki saat kadar, zeytinyağının topuklarınızda kalmasına izin vermelisiniz. Çatlak topuklar için yapabileceğiniz bu uygulamayı, gece uyumadan önce de gerçekleştirebilir, ve sonrasında ayağınıza galoş geçirerek, sabaha kadar bu şekilde uyuyabilirsiniz.

Topuk Çatlakları İçin Gül Losyonu
Topuk çatlamasının tedavisi için gül losyonundan da destek alabileceğinizi belirtmek isteriz. Gül losyonu, hem çatlak topuklar için faydalı olacak; hem de tırnaklarınızın kuvvetlenmesini sağlayacaktır.

Topuk çatlamasının tedavisinde, bir yemek kaşığı gliserin ile bir yemek kaşığı limon suyu karışımını da topuklarınıza uygulayabilirsiniz.

Topuk Çatlakları İçin Elma Sirkesi

Çatlak topuklar için, bir kovanın içerisine soğuk su koymalı; suyun içerisine de elma sirkesi ilavesi yapmalısınız. Daha sonra ayaklarınızı bu kovanın içerisinde yarım saat kadar bekletmeniz gerekmektedir.

Topuk çatlamasının tedavisinde, acı badem yağından yararlanabileceğiniz gibi, kakao yağından da yararlanabileceğinizi belirtmek isteriz.

Topuk çatlamasının tedavisinde, çatlak topuklardan kurtulmak için, vazelinin içerisine karıştıracağınız ezilmiş aspirini ayaklarınıza sürebilir; ve daha sonra da ayaklarınıza çorap giyerek uyuyabilirsiniz. Belirtilen bu yöntem, çatlak topuklar için etkili bir çözüm yöntemi olmasının yanında, topukların sararmasına da neden olmakta olduğundan dolayı, uzun süreli kullanımı önerilmemektedir.

Kaynak: Kadingunlugu.com

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM