Tırnak Beyazlatma İçin Bitkisel Doğal Çözümler

Tırnak Beyazlatma İçin Bitkisel Doğal Çözümler

Tırnak bakımı genellikle kadınlar için oldukça önemli noktalardan biridir. Bu yüzden bakımlı ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için birçok tırnak bakım yöntemleri kullanılabilinmektedir. Bununla birlikte tırnakların üzerinde zaman içerisinde lekeler ve sararmalar görülebilir. Bu durumda ise devreye tırnak beyazlatma yöntemleri girmektedir. Bizlerde bu makalede tırnaklarınızın rengini beğenmiyorsanız ya da tırnaklarınızda lekeler var ise, tırnaklarınızı beyazlatmak için hangi yolları kullanabileceğinizden […]

Tırnak bakımı genellikle kadınlar için oldukça önemli noktalardan biridir. Bu yüzden bakımlı ve sağlıklı tırnaklara sahip olmak için birçok tırnak bakım yöntemleri kullanılabilinmektedir. Bununla birlikte tırnakların üzerinde zaman içerisinde lekeler ve sararmalar görülebilir. Bu durumda ise devreye tırnak beyazlatma yöntemleri girmektedir. Bizlerde bu makalede tırnaklarınızın rengini beğenmiyorsanız ya da tırnaklarınızda lekeler var ise, tırnaklarınızı beyazlatmak için hangi yolları kullanabileceğinizden bahsettik.

 Tırnak Beyazlatma Yolları

1 -) Karbonat Ve Limon Suyu

Bu iki madde özelikle renk açıcı oldukları için çoğu kimse tarafından birçok alanda kullanılmaktadır. Doğal olarak diş beyazlatma yöntemlerinden akla ilk geleni ise karbonattır. Karbonata dâhil edeceğiniz limon suyuyla evinizde etkili tırnak beyazlatma işlemi uygulayabilirsiniz.

Karışımı hazırlamak için bir poşet karbonat ile yarım limon suyunu bir kaba koyarak macun kıvamına getirin. Sonrasında ise diş fırçası yardımı ile bu karışımı tırnaklarınıza uygulayın. Bu durumda tırnak etinizde çizik veya yara varsa limon suyundan dolayı yanma yaşanabilir.

2-) Beyazlatıcı Diş Macunu Kullanın

Beyazlatıcı etkisi bulunan diş macunları ile tırnaklarınızı basit bir şekilde beyazlatmanız mümkün olacaktır. Bunun için yumuşak uçlu bir diş fırçasına da ihtiyacınız olacak. Beyazlatıcı etkisi olan diş macununu bu diş fırçasını sürün ve hafifçe tırnaklarınıza uygulayın. Yaklaşık 3 dakika kadar uyguladığınız bu tırnak beyazlatma yöntemi sonrasında tırnaklarınız yıkayın. Bu işlemin dizenli yapılması ile zaman içerisinde daha beyaz tırnaklar sizin olabilir.

3-) Karbonat Ve Oksijenli Su

Doğal yollarla tırnak beyazlatma yöntemlerinden biri de oksijenli su ve karbonat karışımıdır. Bu karışımı elde etmek için bir paket karbonatı göz kararı kadar oksijenli su ile karıştırarak macun kıvamında bir karışım elde edin. Elde ettiğiniz bu karışım ile tırnaklarınızı tamamen kaplayın. Birkaç dakika tırnağınızda kalması gereken bu karışımı daha sonra durulayarak tırnağınızı temizleyin. Bu doğal tırnak beyazlatma tarifi düzeni bir şekilde uygulandığında başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

4 -) Tırnak Beyazlatıcı Krem

Bundan önceki tırnak beyazlatma yöntemleri size zor geliyorsa ve uğraşmak istemiyorsanız, tırnak beyazlatmada pratik yollar tam size göre. Bunun için tırnak beyazlatıcı kalemleri kullanabilirsiniz. Tırnak beyazlatma kalemlerini kozmetik ürünler satan yerlerde veya eczanelerden alabilirsiniz. Tırnak beyazlatma kalemi sizlere hızlı ve kolay bir şekilde tırnaklarınızı beyazlatma imkânı sunacaktır.

5 -) Oje Bazı Kullanımı

Uzun süreli kalan ojeler, içilen sigaralar tırnaklarda sararma veya tırnakta lekelenme sebeplerinden biridir. Bu durumda kullanılacak tırnak bazı bu lekelerin ve sararmaları ortadan kaldırabilir.

Tırnak Sararması/Lekelenmesi Nedenleri?

  • Oje kullanımının sık sık yaşanması ve sürülen ojenin tırnakta uzun süre kalması
  • Sigara kullanımı
  • Yaşlanmanın verdiği etkiler
  • Sürekli eldiven takmak
  • Kimyasal temizlik maddeleri
  • Böbrek, karaciğer, akciğer ve şeker gibi hastalıklar
  • Vitamin ve mineral eksikliği
  • Tırnak mantarı

 

Bir önceki yazımız olan Badem Yağı Ne İşe Yarar Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM