Suna Dumankaya Kırışıklık Maskeleri – Bitkisel Kırışıklık Maskesi Tarifleri

Suna Dumankaya Kırışıklık Maskeleri – Bitkisel Kırışıklık Maskesi Tarifleri

Suna Dumankaya, göz çevresi kırışıklıkları için doğal maske önerisinde bulunmaktadır. Suna Dumankaya’nın göz çevresi kırışıklıkları için önermiş olduğu doğal kırışıklık maskesi hakkında bilgi verecek olursak: Suna Dumankaya’nın göz çevresi kırışıklıkları için önermiş olduğu doğal kırışıklık maskesinin malzemeleri şu şekildedir: Bir tane E vitamini kapsülü, Bir damla buğday özü yağı, İki damla kayısı çekirdeği yağı, Bir […]

Suna Dumankaya, göz çevresi kırışıklıkları için doğal maske önerisinde bulunmaktadır. Suna Dumankaya’nın göz çevresi kırışıklıkları için önermiş olduğu doğal kırışıklık maskesi hakkında bilgi verecek olursak: Suna Dumankaya’nın göz çevresi kırışıklıkları için önermiş olduğu doğal kırışıklık maskesinin malzemeleri şu şekildedir: Bir tane E vitamini kapsülü, Bir damla buğday özü yağı, İki damla kayısı çekirdeği yağı, Bir çay kaşığı arı sütü… Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu doğal kırışıklık maskesinin şu şekilde uygulanması gerekmektedir: malzemeler arasında belirtilen E vitamini kapsülü kırılır; ve içindeki E vitamini ile, diğer malzemeler birbirine karıştırılır. Hazırlanan doğal kırışıklık maskesinin, her gece göz çevresine uygulanması, Suna Dumankaya tarafından önerilmektedir.

Yaşlanma Karşıtı Kırışıklık Maskesi
Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu bir diğer maske ise, yaşlanma karşıtı; ve kırışıklıkları tedavi edici doğal maskedir. Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu, yaşlanma karşıtı, ve kırışıklık giderici doğal maske önerisinin malzemeleri şu şekildedir: Bir yemek kaşığı bal, Bir yumurtanın beyazı, Bir tane çiğ patates… Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu yaşlanma karşıtı; ve kırışıklık giderici doğal maske uygulaması ise şu şekilde gerçekleştirilmektedir: öncelikle patates rendelenir; ve rendelenmiş patatesin içerisine bal ve yumurta beyazı ilave edilip karıştırılır. Elde edilen yaşlanma karşıtı; ve kırışıklık giderici doğal maskenin cilde uygulanması gerektiğini belirten Suna Dumankaya, kırışıklık giderici ve yaşlanma karşıtı maskenin ciltte yarım saat durması gerektiğini, sonrasında ise cildin önce ılık su ile durulanmasını, sonrasında da soğuk su ile yıkanmasını önermektedir.

Dekolte Kırışıklıkları İçin Maske Tarifi

Suna Dumankaya, dekolte kırışıklıkları için de yeşil çaydan yararlanılması gerektiğini belirtmektedir. Suna Dumankaya şunları belirtmektedir: cildimiz çok ince; ve hassastır. En hassas, ve ince olan cilt bölgeleri ise, boyun; ve dekolte bölgeleridir; bu nedenle de ilk olarak boyun ve dekoltede ince çizgiler ile, kırışıklık belirtileri ortaya çıkmaktadır. Dekolte kırışıklıklarını; ve boyundaki çizgileri gidermenin en hızlı yolu ise yeşil çaydan geçmektedir. Suna Dumankaya, dekolte kırışıklıkları için günde üç bardak yeşil çay içmeniz gerektiğini belirtmektedir. Günde üç bardak yeşil çay ile birlikte, dekolte kırışıklıkları için dekolte maskesinden de yararlanmalısınız.

Dekolte kırışıklıkları için, cildinize, içeriğinde yeşil çay bulunan bir krem uygulamanız gerektiğini belirten Suna Dumankaya, bu kremin cilde kalın bir tabaka halinde uygulanmasını; ardından da onbeş dakika beklenmesi gerektiğini belirtmektedir. Belirtilen sürenin dolmasından sonra ise dekolte kırışıklıkları için uygulanan dekolte maskesi ılık su ile ciltten alınmalıdır. Suna Dumankaya, yeşil çayın içeriğini oluşturan vitaminlerin, metabolizma hızını arttırmaya yardımcı olacağını belirtmektedir. Metabolizmanın hızlanması ise, deri altında bulunan bağ dokusunun sıkılaşmasına yardımcı olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Suna Dumankaya Hamilelik Çatlakları ve Dil Çatlakları İçin Bitkisel Çözümler başlıklı makalemizde çatlak giderici formüller, KARADUT MASKESİ ve Suna Dumankaya formülleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. 18 yaşındayım kuru bir cilde sahibim nemlendirici sürdüğümde siyah nokta oluşuyor. bir de yüzümde sivilce çıkıyor ama kuru olduğu için her maskeyi uygulayamıyorum sizce ne yapmalıyım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM