Suna Dumankaya Fönden Yıpranan Saçlar İçin Bitkisel Bakım

Suna Dumankaya Fönden Yıpranan Saçlar İçin Bitkisel Bakım

Suna Dumankaya’nın bitkisel saç bakımı önerilerinden bir diğeri de, fönden yıpranan saçların bakımı içindir. Fönden yıpranan saçlarına bitkisel saç bakımı uygulamak isteyenlere Suna Dumankaya’nın önerisi şu şekildedir: Suna Dumankaya Fönden Yıpranan Saçlar İçin Bitkisel Bakım iki tane havuç rendelenir; ve yarım litre saf zeytinyağının içerisine atılarak benmari usulü yarım saat kaynatılır. Yarım saatlik kaynama sürecinin […]


Suna Dumankaya’nın bitkisel saç bakımı önerilerinden bir diğeri de, fönden yıpranan saçların bakımı içindir. Fönden yıpranan saçlarına bitkisel saç bakımı uygulamak isteyenlere Suna Dumankaya’nın önerisi şu şekildedir:

Suna Dumankaya Fönden Yıpranan Saçlar İçin Bitkisel Bakım

iki tane havuç rendelenir; ve yarım litre saf zeytinyağının içerisine atılarak benmari usulü yarım saat kaynatılır. Yarım saatlik kaynama sürecinin ardından elde edilen karışım cam bir kasenin içerisine konulur. Her hafta, bir sefer, bu karışımdan bir avuç alınarak saç diplerine sürülmesi gerektiğini belirten Suna Dumankaya, saç diplerine uygulanacak olan masajın sonrasında, saçın streç folyo ile sarılmasını öneriyor. Yastığın korunması şartı ile, bir gece bu şekilde uyunması gerektiğini belirten Suna Dumankaya, sabah uyandığınızda ise, saçınıza bir sefer daha masaj uygulamanızı öneriyor. Sonrasında ise saçlarınızı yıkamanız gerekiyor.

Bitkisel saç bakımında uyguladığınız bu yöntem için kullandığınız karışımı, buzdolabında saklamanız gerekiyor. Fönden yıpranan saçınıza bu uygulamayı yaparken, haftada üçten fazla fön çektirmemeniz gerektiğini de belirten Suna Dumankaya, bu fönlerin de, sıcak değil ılık olarak uygulanması gerektiğini belirtiyor…

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Arkadaşlar, artık yanan saçları kesin olarak onaran, tamir eden Katkısız Keratin Seumu var. ben aldım saçım toparladı. çok çok memnunum. Bir de keratin dip bakım yağı kullanıyorum, bu da hızlı saç uzatmada çok maharetli çıktı. Dökülme de durdu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM