Suna Dumankaya Doğal Saç Bakımı Önerileri

Suna Dumankaya Doğal Saç Bakımı Önerileri

Suna Dumankaya’nın doğal saç bakım önerilerinden sizlere bahsedeceğimiz bu yazımızda, ilk olarak, Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu saç dökülmesi tedavi yöntemini anlatacağız… Suna Dumankaya’nın, doğal saç dökülmesi tedavisi böbrek yağı ile gerçekleştirilmektedir. Saç dökülmesi için kullanılacak olan böbrek yağından şu şekilde yararlanılmaktadır: yarım kilo böbrek yağı ince bir şekilde doğranarak eritilir. Eritilen böbrek yağı süzülür; ve […]


Suna Dumankaya’nın doğal saç bakım önerilerinden sizlere bahsedeceğimiz bu yazımızda, ilk olarak, Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu saç dökülmesi tedavi yöntemini anlatacağız… Suna Dumankaya’nın, doğal saç dökülmesi tedavisi böbrek yağı ile gerçekleştirilmektedir. Saç dökülmesi için kullanılacak olan böbrek yağından şu şekilde yararlanılmaktadır: yarım kilo böbrek yağı ince bir şekilde doğranarak eritilir. Eritilen böbrek yağı süzülür; ve posaları alınır. Kalan böbrek yağının içerisine 100 gram hindistancevizi yağı konulur. Yağlar birbirine karıştırılır; ve elde edilen bu karışım ile, saç diplerine masaj yapılıp, baş, streç film ile sarılır. Yağların saçta en az iki saat kalması gerekmektedir.

Suna Dumankaya Kepek İçin Saç Maskesi
Suna Dumankaya, kepek için de doğal saç bakımı önerisinde bulunmaktadır. Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu, kepek için kullanılacak saç bakım maskesi şu malzemelerden oluşmaktadır: Beş damla limon, bir çay kaşığı tuz, yirmibeş gram badem yağı, on damla kekik esansı… Kepek için önerilen saç bakım maskesinde, yukarıda belirtilen malzemelerin tamamı birbirine karıştırılır; ve elde edilen kepek maskesi saça uygulanır.

Boyalı ve Yıpranmış Saçlar İçin Maske

Suna Dumankaya tarafından verilen doğal saç bakım önerilerinden bir diğeri de boyalı ve yıpranmış saçlar içindir. Boyalı ve yıpranmış saçlar içişn uygulanacak olan doğal saç bakım maskesinin malzemeleri şu şekildedir: Bir kahve fincanı susam yağı, bir yemek kaşığı öğütülmüş ısırgan otu, bir yemek kaşığı öğütülmüş nane, bir yemek kaşığı öğütülmüş polen, bir yemek kaşığı öğütülmüş çörek otu… Suna Dumankaya tarafından verilen bu malzemeler bir kap içerisinde karıştırılır; ve sonrasında, bir fırça yardımı ile saça, boya uygular gibi, saç diplerinden başlanarak uygulanır. Boyalı ve yıpranmış saçlar için doğal saç maskesinin, saçın her tarafına uygulandığından emin olmanız gerekmektedir.

Hazırladığınız doğal saç maskesini, parmaklarınızın ucu ile, başınızın her yerine yayın; ve yedirin. Daha sonra, önce saçınıza bir poşet geçirip; sonrasında da sıcak havlu ile sarın. Suna Dumankaya, yıpranmış saçlara önerdiği doğal saç bakım maskesini, başınızda bir saat bekletmeniz gerektiğini belirtmektedir; ve bu uygulamanın, saç diplerini besleyeceğini söylemektedir. Suna Dumankaya tarafından önerilen, yıpranmış saçlar için doğal saç bakım maskesinin içerisine bir miktar tuz da ekleyerek kullanırsanız, kepeğe karşı da çözüm oluşturmuş olursunuz. Suna Dumankaya’nın önerdiği bu uygulamayı yaptıktan sonra, saçlarınızı durularken, durulama suyuna da elma sirkesi ilave ederseniz, canlı ve parlak saçlara sahip olmanın coşkusunu yaşayabilirsiniz. Boya ve yıpranmış saçlar için önerilen saç bakım maskesini haftada bir sefer uygulamanız önerilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Suna Dumankaya Siyah Nokta Maskesi Tarifleri başlıklı makalemizde evde siyah nokta maskesi, siyah noktalar için bitkisel çözüm ve siyah noktalar için maske hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Boyalı saçlar için MASKEEEEE:
  Saç kremi 1 yemek kaşığı
  Gliserin 1 çay kaşığı
  B5 vitamini 1 çay kaşığı
  Keratin 1 çay kaşığı
  E vitamini 1 çay kaşığı
  Hindistan cevizi yağı 1 tatlı kaşığı
  Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Bir fırça yardımıyla saç diplerinizden başlayarak boya sürer gibi sürün. Saçta sürülmemiş yer kalmayacak şekilde kalan malzemeyi tüm saça sürün. Parmaklarınızla ovalayarak iyice yedirin. Saçınızı varsa bone yok ise kadın yaratıcılığına bağlı bir biçimde poşetle güzelce hava almayacak biçimde sarın… Durulayınnn
  DENEYİNNN BENCE 😀

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/