Suna Dumankaya Bitkisel Sivilce Tedavisi için Yoğurt Ve Limon Kürü

Suna Dumankaya Bitkisel Sivilce Tedavisi için Yoğurt Ve Limon Kürü

Sivilce probleminin gözlemlendiği dönemler, özellikle ergenlik dönemi, sınav stresi ya da önemli bir problemin yaşandığı dönemler, kadınların adet dönemleri, bağışıklık sisteminin zayıfladığı zamanlar… olarak bilinmektedir. Sivilceler, insan hayatı için önemli bir problem niteliğindedir; çünkü, sivilcelerin oluşumu ile birlikte, vücudun yüz; ya da farklı bir bölgesinde, kızarıklık; ve şişlikler meydana gelmekte; ve olumsuzluk olarak değerlendirilmektedir. Sivilceler […]

Sivilce probleminin gözlemlendiği dönemler, özellikle ergenlik dönemi, sınav stresi ya da önemli bir problemin yaşandığı dönemler, kadınların adet dönemleri, bağışıklık sisteminin zayıfladığı zamanlar… olarak bilinmektedir. Sivilceler, insan hayatı için önemli bir problem niteliğindedir; çünkü, sivilcelerin oluşumu ile birlikte, vücudun yüz; ya da farklı bir bölgesinde, kızarıklık; ve şişlikler meydana gelmekte; ve olumsuzluk olarak değerlendirilmektedir. Sivilceler nedeniyle olumsuzluk yaşayan erkekler; ya da kadınlar, sivilceleri nedeniyle acı; ve rahatsızlık hissi ile dolmakta; ve dolayısı ile, sivilcelerden kurtulmak için sivilceleri patlatma yoluna kadar gitmektedirler.

Suna Dumankaya Sivilce Tedavisi için Yoğurt Ve Limon Kürü

Bitkisel sivilce tedavisinde oldukça başarılı çalışmalar yapan, şifalı bitkiler uzmanı Suna Dumankaya’nın, bir televizyon programında önermiş olduğu bitkisel sivilce tedavisi yöntemi olan limon ve yoğurt kürünü bu yazımızda sizlere anlatmaya çalışacağız.
Başlangıçta, Suna Dumankaya’dan, sivilceler hakkında aldığımız bilgi şu şekilde: sivilceler, kişilerin güzel görünmelerini engelleyen bir etkiye sahip. Sivilceler nedeniyle sivilce lekeleri; ve sivilce izlerinin gündeme gelmesi gibi problemler söz konusu. Bununla birlikte, sivilce tedavisinin de, karmaşık, ve zor bir süreçten geçmeyi gerektirdiğini unutmamak gerek. Sivilce tedavisinden önce, sivilce nedenleri hakkında bilgi sahibi olmak önemli. Sivilce nedenleri arasında yer alan faktörlerden hangisinin, sizde sivilce oluşumuna neden olduğunu iyi bilmek durumundasınız. Sivilce oluşumunun nedeninin ne olduğuna yönelik yaptırdığınız tetkiklerden sonuç almanız ise bir kaç ayı dahi bulabilmektedir. Sivilce oluşumunun nedeninin bulunmasından sonra ise, doğru sivilce tedavisi yönteminin seçilmesi gerekiyor. Sivilce tedavisi için kullanılan her bir ilaç, farklı vücutlarda farklı etkilere yol açabiliyor. Sivilce ilaçlarının sivilce tedavisinde kullanılmasının bir takım yan etkileri olabileceğini de unutmamak gerek. Tüm bu olumsuzluklar, bitkisel sivilce tedavisini gerekli hale getirmektedir; ve bitkisel sivilce tedavisine önem veren kişilerin bu isteklerinin anlaşılması da önemlidir.
Tüm bunların bilinmesinin ardından, bitkisel sivilce tedavisi hakkındaki bilgiler veren Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu yoğurt ve limon küründen sizlere bahsetmek istiyoruz. Yoğurt ve limon kürü için gereken malzemeler, sadece limon suyu; ve doğal yoğurttur…
Suna Dumankaya tarafından önerilen bitkisel sivilce tedavisinin yoğurt ve limon kürünü uygulamak için yapılması gereken şey oldukça basit: yoğurt; ve limon suyundan bir karışım hazırlayıp, maske olarak cilde uygulamak… Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu yoğurt ve limon kürü için, bir yemek kaşığı süzme yoğurt; ve yarım adet limonun suyundan yararlanmak gerekiyor. Malzemeler, belirtilen ölçülerde birbirleri ile karıştırıldıktan sonra, sivilceli olan cilde uygulanıyor. Yoğurt ve limon maskesinin, cilt üzerinde on dakika bekletilmesi; sonrasında da ılık su ile yıkanması gerekiyor. Yoğurt limon maskesinin cilde uygulanıp durulanmasının ardından ise, maden suyu ile, cilde tonik uygulaması yapılması gerekiyor. Suna Dumankaya tarafından önerilen, yoğurt ve limon kürünün, her gün uygulanması gerekiyor. Yoğurt ve limon kürü, özellikle yaz aylarında, sivilce oluşumunu oldukça azaltıyor.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Maden suyu yerine soda suyu kullanbilir miyim ayrıca bu yöntem iyi mi çünkü yüzüm sivilce dolu

  2. Maden suyu yerine soda suyu kullanbilir miyim ayrıca bu yöntem iyi mi çünkü yüzüm sivilce dolu

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM