Sülük Nasıl Kusar Kanı Nasıl Durdurulur?

Sülük Nasıl Kusar Kanı Nasıl Durdurulur?

Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan sülük tedavisi doğal yöntemler ile iyileşme sağlamaktadır. Bazı hastalarda sülük tedavisi sırasında kanamanın çok fazla olması korkutucu olabilmektedir. Sülük tedavisi vücudun çeşitli hastalıklara karşı direnç göstermesine yardımcı olarak vücudu dış etkenlere karşıda korumaktadır. Sülük Tedavisi Faydaları  Geçmişten günümüze kadar gelen tedavi yöntemlerinden biri olan sülük tedavisi vücutta sağlığın korunmasını sağlayarak daha dinç […]


Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan sülük tedavisi doğal yöntemler ile iyileşme sağlamaktadır. Bazı hastalarda sülük tedavisi sırasında kanamanın çok fazla olması korkutucu olabilmektedir. Sülük tedavisi vücudun çeşitli hastalıklara karşı direnç göstermesine yardımcı olarak vücudu dış etkenlere karşıda korumaktadır.

Sülük Tedavisi Faydaları 

Geçmişten günümüze kadar gelen tedavi yöntemlerinden biri olan sülük tedavisi vücutta sağlığın korunmasını sağlayarak daha dinç bir vücuda sahip olunmasına yardımcı olur. Birçok hastalığın tedavisinde tercih edilebileceği gibi hastalık önleyici etkisi de tercih edilebilir.

Sülük tedavisi kan dolaşımı ile ilgili sorun yaşayan kişilerde tedavi edicidir. Vücutta dolaşan kanın bazı bölgelere yeteri kadar ulaşamamasından dolayı ya da kan pıhtılaşmasından dolayı damar tıkanıklığının olması kan akışını yavaşlatır. Bu yüzden sülük tedavisi kan dolaşımı hızlandırılması için en etkili yöntemlerden biri olacaktır.

Ayak ve bacaklarda meydana gelen varislerin giderilmesi için tercih edilebilmektedir. Özellikle varis oluşumu pıhtılaşan kandan ve genişleyen damarlardan meydana geldiği için varis önleyici etkisinin de olması ilerleyen yaşlarda damar tıkanıklığını da engellemektedir.

Romatizma hastalıklarında sülük tedavisi sıklıkla tercih edilmektedir. Romatizmadan dolayı meydana gelen ağrılarında kesilmesine yardımcı olur.

Basur oluşumunu engelleyici etkiye sahiptir. Ayrıca diş eti hastalıklarında tedavi edicidir.

Kas ağrılarında kasların rahatlamasını sağlayarak ağrı oluşumuna engel olur. Kaslarda meydana gelen ani ağrıların engellenmesini sağlayarak kas yapısını korumaktadır.

Sülük Tedavisinde Kanama Nasıl Durdurulur? 

Sülük tedavisi yapılırken kanamanın olması vücudun direnç göstermesine yardımcı olacaktır. Birkaç dakika içerisinde geçebilen bu kanama bazen uzun sürede kanma yapabilmektedir. Hastaları tedirgin eden bu durum aslında çok fazla ciddi bir sorun değildir.

Sülük tedavisi sırasında kanamanın durdurulması için en etkili yöntem tampon uygulamasıdır. Sargı bezi ya da herhangi bir pamuk ile tampon uygulama yapılarak kanama durdurulabilmektedir.

Kanama sırasında tampon yapmak kanamayı durdurduğu gibi pis kanında dışarıya atılmasına yardımcı olacaktır. Kanama olan bölgeler genel olarak hassas ve ince derinin bulunduğu bölgelerdir. Bu bölgelerde kanama daha yoğun olabilmektedir. Sert etlerde kanaman daha az görülebilmektedir.

Sülük Nasıl Kusar?

Sülükler emdiği kanı kusması için mide krampları geçirerek kusamaya başlamaktadırlar. Sülükler tedavide tekrar kullanılacak ise bu işlem uygulanır. Sülüklerin kusması için öncelikle emme işlemini  doğru bir şekilde yapması gerekir. Bunun içinde özellikle sülüğün deriye geçmesini sağlayan kişinin ellerinin kokusuz ve alkolsüz bir temizleyici ile temizlenmesi gerekmektedir.

Sülüğün deriye temasını sağlayan kişinin ellerinde olan nikotin, sabun ya da farklı koku sülüğün emmesine engel olur. Bu yüzden bu işleme dikkat edilmesi gerekmektedir. Yeteri kadar kanı emen sülük bir süre sonra kusmak için mide kramplarının meydana gelmesi gerekmektedir. Böylece sülük kustuktan sonra başka bir tedavide de kullanılmak için hazır hale gelir.

Bir önceki yazımız olan Acı Bakla Nedir? Acı baklanın faydaları başlıklı makalemizde aacı baklanın faydaları, aCI BAKLA Faydaları ve Acı bakla hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/