Strese İyi Gelen Bitkiler

Strese İyi Gelen Bitkiler

Çağımızın önemli problemlerinden stres faktörüne iyi gelen bazı bitki türleri günlük olarak düzenli bir şekilde tüketilmesi sayesinde stresin olumsuz etkilerinden kolayca kurtarabilmektedir. Bu sayede uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilen strese iyi gelen bitkiler sayesinde günlük yaşamda çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen stres problemi kolayca kontrol altına alınabilmektedir. Strese İyi Gelen Bitkiler Şunlardır; 1- […]


Çağımızın önemli problemlerinden stres faktörüne iyi gelen bazı bitki türleri günlük olarak düzenli bir şekilde tüketilmesi sayesinde stresin olumsuz etkilerinden kolayca kurtarabilmektedir. Bu sayede uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilen strese iyi gelen bitkiler sayesinde günlük yaşamda çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen stres problemi kolayca kontrol altına alınabilmektedir.

Strese İyi Gelen Bitkiler Şunlardır;

1- Papatya Bitkisi

Etkin içeriği sayesinde sakinleştirici ve huzur verici bir etkiye sahip olan papatya bitkisi, ruhsal gerginlikler, stres ve sinirsel problemler gibi birçok olumsuz durumlara karşı etkin sonuçlar sunmaktadır. Uzmanlar tarafından da tavsiye edildiği üzere stresin yok edilmesi açısından papatya bitkisinin günlük olarak 1-2 çay bardağı miktarınca tüketilmesinde fayda bulunmaktadır.

2- Ginseng Bitkisi

İsmine pek alışık olmadığımız ancak ülkemizde de yaygın olarak tercih edilen bitki türlerinden biri olan ginseng bitkisi özellikle de adaptoje özelliği sayesinde stresi ciddi anlamda azaltabildiği ve ruhsal gerginlikleri ortadan kaldırabildiği gözlemlenmiştir. Stres için birebir bir bitki türü olan ginseng bitkisini günlük olarak kullanmanızda herhangi bir sakınca söz konusu olmamaktadır.

3- Lavanta Bitkisi

Hoş bir kokuya sahip olan ve birçok faydaları bulunan lavanta bitkisi, özellikle de stres problemine karşı ciddi anlamda fayda sağlamaktadır. Sakinleştirici ve huzur verici özelliği sayesinde lavanta bitkisini günlük olarak tüketerek stresten kolayca kurtulabilmektesiniz.

4- Kava Kava Bitkisi 

İsminden de anlaşılacağı üzere ilginç bir bitki türü olan Kava Kava bitkisi, stres probleminin yanı sıra, uyku problemlerinin giderilmesinde ve kaygı sorunlarının ortadan kaldırılmasında da oldukça etkili sonuçlar sunmaktadır. Ülkemizde de kullanılan bitki türlerinden olan Kava Kava bitkisini aktardan kolayca temin edebilmektesiniz.

5- Sarı Kantaron Bitkisi

Yorgunluk, ruhsal huzursuzluk, depresyon gibi olumsuz durumlarda tercih edilen sarı kantaron bitkisi, aynı zamanda stres probleminin giderilmesinden de oldukça etkilidir. Etkin içeriği sayesinde sakinleştirici ve rahatlatıcı etki sunan sarı kantaron bitkisi sayesinde günlük stresten kolayca kurtulabilmektesiniz.

6- Kedi Otu Kökü Bitkisi

Daha çok uyku kalitesinin yükseltilmesinde, anksiyete bozukluklarında, kaygı bozukluklarında, depresyonda kullanılan kedi otu kökü bitkisi etkin içeriği sayesinde aynı zamanda stresin yok edilmesinde de oldukça etkilidir .Sakinleştirici, dinçleştirici ve huzur verici bir özelliğe sahip olan kedi otu kökü bitkisinin günlük olarak 1-2 kapsül şeklinde kullanılmasını tavsiye etmekteyiz.

7- Fesleğen Bitkisi

Aktarda satışa sunulan en faydalı bitki türlerinden biri olan fesleğen bitkisi, etkin içeriği sayesinde zihnin dinlenmesine, stres ve kaygı gibi sorunların giderilmesinde oldukça etkili olan bitki türleri arasında yer almaktadır.

Strese İyi Gelen Bitkiler Nereden Satın Alınmaktadır?

Genel sağlık açısından risk oluşturan stres faktörü ile etkin bir şekilde mücadelede tercih edilen bitki türlerinin tercihe göre, internet dünyasından sanal aktar mağazasından veya aktar mağazasından satın alınabilmektedir. Günlük yaşam kalitesinin yükseltilmesi açısından da stres faktörünün giderilmesinde etkili olan bitki türlerinin özellikle de ciddi kronik sağlık sorunları söz konusu olması durumunda olası yan etkilerin söz konusu olmaması açısında ilgili doktora danışılmasında fayda bulunmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM