Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitkiler

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitkiler

Boğaz ağrısı, burun tıkanması ve halsizlik gibi temel belirtiler gösteren soğuk algınlığı rahatsızlığında evinizin konforunda kolayca uygulayabileceğiniz soğuk algınlığına iyi gelen bitkilerden faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz. Belirtiler baş göstermesi ile birlikte uygulayabileceğiniz soğuk algınlığına iyi gelen bitkilerin yalnızca 48 saat aralığında düzenli bir şekilde kullandığınızda soğuk algınlığı rahatsızlığınızdan kolayca kurtulabilmektesiniz. Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitkileri Şu […]


Boğaz ağrısı, burun tıkanması ve halsizlik gibi temel belirtiler gösteren soğuk algınlığı rahatsızlığında evinizin konforunda kolayca uygulayabileceğiniz soğuk algınlığına iyi gelen bitkilerden faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz. Belirtiler baş göstermesi ile birlikte uygulayabileceğiniz soğuk algınlığına iyi gelen bitkilerin yalnızca 48 saat aralığında düzenli bir şekilde kullandığınızda soğuk algınlığı rahatsızlığınızdan kolayca kurtulabilmektesiniz.

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitkileri Şu Şekilde Sıralayabilmekteyiz;

Zencefil

Baş ağrıları ve boğaz ağrıları ve hatta öksürük probleminde oldukça faydalı bir bitki olan zencefili soğuk algınlığı probleminde de kullanabilmektesiniz. Aktardan kolayca temin edebileceğiniz zencefil bitkisini soyup dilimledikten sonrasında suda kaynattıktan sonrasında çay tarzında tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Kekik

Mikrop kırıcı ve balgam söktürücü özelliği sayesinde soğuk algınlığında da fayda sağlayan kekik bitkisi bu niteliği sayesinde enfeksiyonlar ile etkin bir şekilde mücadele etmekte ve burun tıkanıklığı belirtisinin de kolayca yok edilmesini sağlamaktadır. Bu sayede soğuk algınlğı belirtilerini fark etmeniz durumunda tercihiniz doğrultusunda kekik bitkisel çayından tüketmeniz veya öğünlerinize sıkça kekik ilave etmeniz yeterlidir.

Ekinezya

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde de oldukça etkili bir bitki türü olan ekinezya bitkisi,  zengin içeriği sayesinde soğuk algınlığı ile etkin bir şekilde mücadele etmektedir. Eczanenizden veya aktarınızdan temin edebileceğiniz ekinezya bitkisel çayından veya ekinezya bitkisel tabletinden tüketmeniz yeterlidir.

Sarımsak

Tam bir vitamin deposu olan ve etkin bir mikrop öldürücü özelliği bulunan sarımsak, bu sayede soğuk algınlığı rahatsızlığında güvenle kullanabileceğiniz bitkiler arasında bulunmaktadır. Soğuk algınlığına neden olan enfeksiyonlar ile etkin bir şekilde mücadele eden sarımsaktan bu sayede özellikle çiğ olarak tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Okaliptüs

Burun ağrısı, boğaz tıkanıklığı ve öksürük gibi sağlık sorunlarında kullanılan okaliptüs bitkisi etkin içeriği sayesinde soğuk algınlığı ile de etkin bir şekilde mücadele ederek rahatsızlığın en kısa süreçte ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Bu sayede olumsuz yan etkilerine maruz kalınmaması açısından günlük olarak yeteri düzeyde okaliptüs bitkisel yağından kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Nane

Birçok faydaları bulunan nane bitkisi özellikle burun tıkanıklığı, boğaz ağrılarının giderilmesinde oldukça etkili bir bitki türüdür. Etkin maddesi olan mentol sayesinde ayrıca etkili öksürük ve balgam giderici olan nane bitkisinden soğuk algınlığı belirtileri görülmesi durumunda tüketilmesinde fayda bulunmaktadır.

Meyan Kökü

Etkin içeriği sayesinde boğaz ağrılarının giderilmesini sağlayan meyan kökü bitkisinden bu sayede soğuk algınlığı problemi belirtileri fark etmeniz durumunda kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Bu sayede meyan kökü bitkisi bitkisel çayından veya tablet tarzından günlük olarak 1 adet veya çay bardağı oranında tüketmenizde fayda bulunmaktadır.

Soğuk algınlığı rahatsızlığında en etkili bitki türlerinden faydalanırken ayrıca olası yan etkilere maruz kalınmaması açısından bitkilerin günlük olarak yeteri düzeyde kullanılmasına özen gösterilmelidir. Özellikle çocuklarda minimum düzeyde kullanılması gereken soğuk algınlığına iyi gelen bitkilerin kullanımı öncesinde ilgili doktora başvurulmasında da ayrıca fayda bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler Nelerdir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM