Sinirlere İyi Gelen Bitkiler Ve Çaylar

Sinirlere İyi Gelen Bitkiler Ve Çaylar

Kaygı, stres, depresyon ve sinir bozuklukları gibi psikiyatri rahatsızlıklarınızın söz konusu olması durumunda özellikle sinirlere iyi gelen bitkilerden ve çaylardan faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz. Günlük olarak düzenli ve yeteri miktarda kullanmanız durumunda sinirsel sorunlarınızın giderilmesinde etkili olan sinirlere iyi gelen bitkiler ve çaylar sayesinde daha pozitif ve huzurlu bir yaşama merhaba diyebilmektesiniz. Sinirlere İyi Gelen Bitkiler […]

Kaygı, stres, depresyon ve sinir bozuklukları gibi psikiyatri rahatsızlıklarınızın söz konusu olması durumunda özellikle sinirlere iyi gelen bitkilerden ve çaylardan faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz. Günlük olarak düzenli ve yeteri miktarda kullanmanız durumunda sinirsel sorunlarınızın giderilmesinde etkili olan sinirlere iyi gelen bitkiler ve çaylar sayesinde daha pozitif ve huzurlu bir yaşama merhaba diyebilmektesiniz.

Sinirlere İyi Gelen Bitkiler Şunlardır;

Papatya Çayı

Uyku sorunlarında tercih edilen papatça çayı özellikle antibakteriyel ve spazm engelleyici özelliği sayesinde birçok farklı türden sağlık sorunlarında da fayda sağlamaktadır. Sakinleştirici özelliği sayesinde kaygı ve stresin giderilmesinde etkili olan papatya çayından bu sayede aktardan hazır poşetli olarak satın alabilmekte veya tercihiniz doğrultusunda kurutulmuş tarzda satın alarak günlük kullanmaya başlayabilmektesiniz. Suyu kaynattıktan hemen sonrasında suyun içerisine 2 veya 3 yemek kaşığı oranında kurutulmuş papatya çayı ilave edin ve 10 dakika boyunca denlenmesini beklediketn sonra günlük tüketmeniz yeterlidir.

Ada Çayı

Sinirlerin yatışmasında etkili bitkisel çaylardan biri olan ada çayı, bu sayede uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilmektedir. İçerisine bir miktar limon suyu ilave ederek ada çayından günlük olarak özellikle de kaliteli bir uyku süreci yaşamak açısından uyumadan önce 1 veya 2 su bardağı oranında tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Kedi Otu

Son yılların en çok kullanılan bitkilerinden ve bitkisel çaylarından olan kedi otu, başta stres, sinirlilik, kaygı, uyku problemleri gibi birçok sağlık sorunlarının giderilmesinde oldukça etkilidir. Tablet be çay tarzında satışa sunulan kedi otu bitkisinden tercihiniz doğrultusunda tablet olarak günlük 1 veya 2 adet çay tarzında ise günlük olarak 1 veya 2 çay bardağı oranında tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Çarkıfelek

Sinirlerin yatışmasında, uykusuzluk probleminin ortadan kaldırılmasında ve kaygının giderilmesinde kullanılan faydalı bir bitki türü olan çarkıfelek, aynı zamanda sinirsel problemlerde de fayda sağladığından uzmanlar tarafından da kullanılması önerilmektedir. Stres ve ruhsal gerginlik gibi sorunlarda da fayda sağlayan çarkıfelek bitkisinden veya tercihiniz doğrultusunda çarkıfelek bitkisel çayından günlük olarak 1 veya 2 çay bardağı oranında düzenli bir şekilde tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Gotu Kola

Özellikle B vitamini bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olması sayesinde anksiyete bozuklukları, stres ve sinir bozuklukları gibi ruhsal problemlerde etkin bir şekilde fayda sağlayan gotu kola bitkisinden tercihiniz doğrultusunda tablet olarak veya çay tarzında günlük 1 veya 2 defa tüketmeniz yeterlidir.

Etkinliği bilimsel olarak da kanıtlanmış olan sinirlere iyi gelen bitkilerden ve çaylardan günlük olarak düzenli ve yeteri miktarda kullanmanız durumunda kısa süreçler içerisinde sinirsel problemlerinizde hafifleme durumu fark edebilmektesiniz. Ancak, çeşitli nedenler sonucunda oluşan sinir bozukluklarınızdan ilk olarak doktorunuza başvurup tıbbi tedavi seçeneklerinden faydalanmanızı ve sonrasında tıbbi tedaviye destek amaçlı sinirlere iyi gelen bitkilerden ve çaylardan faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Tansiyona İyi Gelen Bitkiler Ve Çaylar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM