Sinameki Bitkisi Adet söktürür Mü Faydaları Nelerdir ?

Sinameki Bitkisi Adet söktürür Mü Faydaları Nelerdir ?

Sinameki bitkisi ile adet  döngüsü dengelenmektedir.  Sinameki bitkileri ve sinameki çayları vücuda iyi gelmektedir ve gerginliği azaltmaktadır. Adet dönemi kadınlar için bazı zamanlarda ağrılı geçmektedir. Bazı kadınlarda ise rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Adet dönemi kadınlar için önemli bir dönemdir.  Adet gelmediği zaman kadınlar için zor bir dönemlerdir. Bu sinameki bitkisi ile adet döngüsü dengelenmekte ve […]

Sinameki bitkisi ile adet  döngüsü dengelenmektedir.  Sinameki bitkileri ve sinameki çayları vücuda iyi gelmektedir ve gerginliği azaltmaktadır. Adet dönemi kadınlar için bazı zamanlarda ağrılı geçmektedir. Bazı kadınlarda ise rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Adet dönemi kadınlar için önemli bir dönemdir.  Adet gelmediği zaman kadınlar için zor bir dönemlerdir. Bu sinameki bitkisi ile adet döngüsü dengelenmekte ve adet döneminin gelmesini sağlamaktadır. Bu dönemlerin dengelenmemesi ve adet döneminin gelmemesinde kadınlarda adetin düzensiz bir biçimde gelmesi, kadının geç boşalmasıyla kadınlarda tesis bölgesinde şişkinlikler, vücudun bazı bölgelerinde sivilcelerin çıkması ve kadınlarda stres, gerginlik yaşanabilmektedir.

Adet kanaması gerçekleşmeyince kadınlarda gergin dönemlerin başlaması söz konusu olmaktadır. Böylece vücuttan atılamayan kanın vücutta çok sayıda sivilce olmasına neden olabilmektedir.  Bu sinameki bitkisi sayesinde adet dönemi ve adet döngüsü düzenlenmektedir ve vücutlar rahatlamaktadırlar. Bu dönemde kullanılan sinameki bitkileri kadınların cinselliklerini artırıcı yönde olabilmektedir.  Bu bitkiler rahim ağrılarını da azaltmaktadır. Bu bitkileri kullanıldığında bazı aylarda adet dönemi gecikebilmektedir. Bu gecikmeler bazı aylarda stres, korku ve heyecan olduğundan gerçekleşebilmektedir. Bu dönemlerde gecikmeler normaldir.  Bu dönemlerin düzenli hale gelmesi için sinameki bitkisi birebirdir. Bu bitkiyi kullandığınız halde adet döngüleriniz düzene girmiyorsa ve uzun süre adet gecikmesi yaşıyor iseniz ve adet gününüzde geçikmeler oluyor ise uzman bir doktorunuzla paylaşmanız gerekmektedir.

Sinameki Bitkisinin Faydaları

– Zayıflamaya az bir yardımı olsa bile adet atımına birebiri yardımcı olabilmektedir.

– İshal ve kabızlığa karşı bu bitkiler birebir etkili olabilmektedir.

– Diyet programlarımıza kolaylıkla bu bitkileri  yazabilmekteyiz. Çünkü iştah kesici olduğu bilinmektedir. Böylelikle azda olsa zayıflamamıza yardımcı olabilmektedir.

– Bu sinameki bitkisi diğer bitkilerle de karıştırılabilmektedir. Bunlar idrar ağrılarını ve kabızlığı önlemek için karıştırılmaktadır.

– Bağırsak ve akciğer ameliyatlarından sonra sinameki bitkisi kullanmak faydalıdır.

– Midemizde zararlı bakterilerin ve mikropların türemesini engellemektedir.

– İdrar yollarındaki enfeksiyonları engelleyici yönü bulunmaktadır.

– Bu ilacı uzun süreli kullanmak bağırsak enfeksiyonlarımıza zarar verebilmektedir.

– Mide ağrısı, mide bulantısı gibi durumlarda sinameki bitkisi bu durumlara iyi gelmektedir.

– Kolit ve bağırsak enfeksiyonu rahatsızlıkları olan kişiler sinameki bitkisini kullanmamaları lazımdır.

– Gebelik ve enzim gibi rahatsızlıkları olan ve 12 yaşından küçük bireylerin kullanılması ön görülmemektedir.

– Kalp rahatsızlıkları, damar rahatsızlıkları ve tansiyon gibi hastalıkları olan bireyler bu sinameki bitkisini kullanmadan önce ilk önce doktorlarına  başvurmaları lazımdır. Doktorları  kullanmalarında bir sakınca yoktur dediğinde bu rahatsızlıkların azalmasına sinameki otu iyi gelmektedir.

– Sinameki bitkisi veya tohumlarından  bir çay kaşığı çaylığa konur ve üzerine 400ml su ilave edip öyle kaynatmalı ve içmelisinizdir. Bu sinameki bitkisini çok fazla kullanmamanız gerekmektedir. Çok kullanıldığında faydalarını fazla göstermemektedir.  Çok kullanıldığında ise rezene ve nane ile kullanıldığında etkisini yine gösterebilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM