Sigorta Acenteleri ve Görev Tanımları

Sigorta Acenteleri ve Görev Tanımları

Sigorta Acenteleri ve Görev Tanımları Sigorta kuruluşlarının ürün tanıtımını ve satışını yapan sigorta acenteleri, sigortacı ile sigortalı arasında köprü görevi görür. Sigorta şirketine aracılık eden bu kuruluşlar belirli kurallara göre hareket eder ve sözleşmeye tabidir. Sigorta sözleşmeleri ile ilgili tüm işlemleri baştan sona gerçekleştiren acenteler, sigortalılara tazminat ödemesi aşamasında yardım eder. Sigorta şirketin adına ve […]


Sigorta Acenteleri ve Görev Tanımları

Sigorta kuruluşlarının ürün tanıtımını ve satışını yapan sigorta acenteleri, sigortacı ile sigortalı arasında köprü görevi görür. Sigorta şirketine aracılık eden bu kuruluşlar belirli kurallara göre hareket eder ve sözleşmeye tabidir. Sigorta sözleşmeleri ile ilgili tüm işlemleri baştan sona gerçekleştiren acenteler, sigortalılara tazminat ödemesi aşamasında yardım eder.

Sigorta şirketin adına ve hesabına hareket eden acenteler poliçe ile ilgili tüm soru ve sorunlarda müşterilere yardım eder. Bu kişiler sigortalıyı koruma yükümlülüğüne sahiptir ve faaliyetlerini yasal olarak yürütür. Gerçek ya da tüzel kişi olabilir, tüm sigorta ürünlerinin pazarlama ve tanıtımını yaparlar. Sigorta şirketleri tarafından verilen acentelik yetkisi için özel bir vekaletname düzenlenir. Bu yetkilerin devredilmesi mümkün değildir.

Kendilerini sigorta üreten şirket olarak gösterme hakkı bulunmayan sigorta acenteleri, yalnızca anlaşmalarının bulunduğu şirketlerin poliçeleri ile ilgili işlem yapabilir. Acente olabilmek için gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi ve diğer başvuru şartlarının sağlanıyor olması gerekir.

Sigorta Acenteleri Ne İş Yapar?

Sigorta şirketleri ile yapılan sözleşmeye göre hizmet veren sigorta acenteleri kullanıcılara talep ettikleri sigorta türüne göre güvence sağlar. Acenteler tarafından verilebilecek güvenceler arasında bireysel emeklilik, tamamlayıcı sağlık sigortası, konut sigortası, kasko sigortası, trafik sigortası, hayat sigortası gibi sigorta türleri yer alır.

Acenteler hizmet verirken kullanıcılara haklarını bildirir ya da internet sitesinde bu haklar ile ilgili bilgilendirmeleri yayınlar. Günlük yaşamda her alanda yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbir sağlayan bu hizmetler tüm sigorta dalları için geçerlidir. Hizmet verilen sigorta ürünleri hakkında bilgili ve eğitimli olan acenteler ihtiyaca uygun sigorta ürününün seçilmesini sağlar ve poliçenin hazırlanmasına yardım eder.

Sigorta Acentesinden Teklif Al

En yakın sigorta acentesi nerede diye merak ediyorsanız acente tarafından sunulan online hizmetlerden yararlanabilirsiniz. İnternet üzerinden en yakın acente için il ve ilçe seçimi yaparak sorgulamayı tamamlayabilirsiniz. Acenteyi bulduktan sonra doğrudan ziyaret edebilir ya da telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Acenteden sigorta teklif ve şartları hakkında bilgi almak istediğinizde cep telefonu numarası, e-posta adresi, adı soyadı gibi bilgileri yazıp sigorta türünü seçerek size özel fiyat seçeneklerini görebilirsiniz. Yaş, cinsiyet, hastalık durumu ve benzeri özellikler sigorta fiyatları üzerinde doğrudan etkilidir. Bu fiyatlar her zaman ekonomik olup kişiye özel seçenekler sunulur. Yapılan teklifleri değerlendirip sigorta prim bedelini ödediğinizde seçtiğiniz sigorta türü uygulamaya konulacak ve sizi güvence altına alacaktır.

En uygun sigorta fiyatları için Demir Sağlık web sitesini ziyaret edin.

Bir önceki yazımız olan Liposuction (Yağ Aldırma) Ameliyatı başlıklı makalemizde Liposuction (Yağ Aldırma) Ameliyatı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/