Sığır Dilinin Faydaları Ve Sığır Dilinin Kullanımı

Sığır Dilinin Faydaları Ve Sığır Dilinin Kullanımı

Sığır dili hakkında yazımız içerisinde bilgi bulabileceksiniz. Sığır dilinin faydaları arasında ilk olarak yılan sokmalarına karşı iyi gelen özelliğinden söz etmemiz gerekmektedir. Sığır dilinin kökleri dövülür; ve yılan sokmasının gerçekleştiği bölgeye uygulanır. Sığır dilinin faydaları arasında ayak şişkinliklerini gidermesinden de söz etmek gerekmektedir. Sığır dilinin faydalarından bu anlamda yararlanmak isteyenlerin, sığır dili yapraklarını suda dövmeleri; […]

Sığır dili hakkında yazımız içerisinde bilgi bulabileceksiniz. Sığır dilinin faydaları arasında ilk olarak yılan sokmalarına karşı iyi gelen özelliğinden söz etmemiz gerekmektedir. Sığır dilinin kökleri dövülür; ve yılan sokmasının gerçekleştiği bölgeye uygulanır.

Sığır dilinin faydaları arasında ayak şişkinliklerini gidermesinden de söz etmek gerekmektedir. Sığır dilinin faydalarından bu anlamda yararlanmak isteyenlerin, sığır dili yapraklarını suda dövmeleri; ve daha sonra da ayak şişmelerinin olduğu bölgelere uygulamaları gerekmektedir.

Sığır dilinin faydaları arasında, sığır dilinin köklerinin yara iyileştirici etkisinden de söz edilmesi gerekir. Yaraların iyileştirilmesi adına köklerin, harici olarak kullanılması önerilmektedir. Köklerin kabukları, buğday ile birlikte öğütülerek, iltihaplı olan bölgelere harici olarak uygulanır. Yeni sünnet olan çocukların yaraları için de bu işlemin uygulanabileceğinin belirtilmesi gerekmektedir.

Sığır dilinin faydaları arasında zehirlenmelerden de söz etmek gerekmektedir. Diyelim ki yılan soktu, ya da yabani bir hayvanın ısırmasından kaynaklanan bir zehir ile karşı karşıya kalındı… Veya yabani bir bitki yenildi, ve bu bitkinin zehirli olduğu sonradan öğrenildi… Bu gibi durumlarda, sığır dilinin yaş olan yapraklarının yenilmesi tavsiye edilmektedir.

Sığır dilinin faydaları arasında, cilt çatlakları, ya da egzemayı iyileştirdiğinden de söz etmek gerekmektedir. Bunun için sığır dilinin köklerinin tuz ile ezilmesi, ve cilt çatlakları, ya da egzemanın bulunduğu bölgeye sarılması önerilmektedir. Aynı şekilde temre hastalığının tedavisi için de kullanılabilmektedir.

Sığır dilinin bilinen farklı isimlerinden söz etmek istersek: mavi çiçek, hejavo, mijmijok, gelezan, çoban çedenesi, ballık, tokluk başı, goriz…

Bir önceki yazımız olan Beyaz Dut Ve Beyaz Dut Kurusunun Faydaları başlıklı makalemizde dut kurusunun faydaları, Dutun Faydaları ve Egzama için Bitkisel Çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. sığır dili kökü ağızda çiğnenip eklem romatizması olan bölgeyekonulur,üzeri bantla yapıştırılır,2 gün orada tutulur. o bölgedeki suyu emip rahatsızlığı geçiriyor. bizzat tarafımdan denenmiştir.ayrıca akrep sokmasına karşıda aynı yöntem tatbik edilip faydası görülmüştür. 0532 3711651

  2. Alkannet (alkanna tinktoria) bitki kökünün tentüründen 5cc 1 bardak suya katılıp gargara yapılırsa, boğaz ve diş ağrılarını geçirir. mikrop kolonilerini esmer renkte boyayarak dışarı atıyor. ecz.mustafa buyuran 05323711651

  3. beyaz pelin otu (artemisia herba alba) bağırsak florasını düzenliyor,mikropları ve bağırsak parazitlerini yok ediyor. dolayısıyla (benim tesbitime göre HEMEROİDİN esas nedeni olan kıl kurdunu dökerek ) hastalığın geçmesine faydalı oluyor. aynı bitki hayvan yetiştiriciliğinde önemli bir doğal yem katkı maddesi olabilir. m katkı mad

  4. böürtlen ( rubus fruticosus )kökü ufaltılıp su ile kaynatılarak elde edilen hülasa günde 2 kez bir bardak içilirse böbrekteki kum ve taşı döker,iltihabını giderir. aynı hülasa çocuk olmasını da sağlayabilir. denenmiştir.

  5. geven bitkisi gövdesinin zamanında çizilmesi ile çıkıp kuruyan sakızına KİTRE denir.esmerimsi beyaz olan bu sakız toz haline getirilerek tragantha adında eczacılıkta tablet yapmada yardımcı madde olarak kullanılır. yine bu kitre diş ağrısında ağızda eritilerek çürük dişin üzerinde tutulursa diş ağrısını giderir. ayrıca ağızda eritilerek damakta tutulan kitre burnu açar,balgam söker.antibiyotik gibi etkisi var. daha birçok faydası görülmüştür.

  6. geven otu köküne ilave: ufak parmak kalınlığındaki kök gerekli büyüklükte kesilip iyice temizlendikten sonra bir tarafından ağızda çiğnenerek lifli halde dişlere MİSVAK gibi sürülür. dişleri temizler, diş eti iltihabını giderir,diş etinin çekilmesini önler. KİTRE ayrıca sperm sayısını artırır. çocuk olmasını kolaylaştırır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM