Sigarayı Bırakmak İçin Bitkisel Çözümler Nelerdir ?

Sigarayı Bırakmak İçin Bitkisel Çözümler Nelerdir ?

İçeriğinde yer alan 4000’den fazla zararlı maddeleri sayesinde genel sağlık açısından ciddi anlamda zararları bulunan sigaradan kolayca kurtulmak açısından özellikle etkili bitkisel çözümlerden faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz. Etkili içeriği sayesinde sigaradan tamamen ve kısa süreçler içerisinde kurtulmanızı sağlayan sigara bıraktırıcı bitkilerden günlük olarak düzenli ve yeteri düzeyde kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Sigaradan Kurtulmanıza Destek Olan Bitkiler İse […]


İçeriğinde yer alan 4000’den fazla zararlı maddeleri sayesinde genel sağlık açısından ciddi anlamda zararları bulunan sigaradan kolayca kurtulmak açısından özellikle etkili bitkisel çözümlerden faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz. Etkili içeriği sayesinde sigaradan tamamen ve kısa süreçler içerisinde kurtulmanızı sağlayan sigara bıraktırıcı bitkilerden günlük olarak düzenli ve yeteri düzeyde kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Sigaradan Kurtulmanıza Destek Olan Bitkiler İse Şunlardır;

Lobelya

Kızılderili tütünü adıyla da tanımlanan ve etkin içeriği sayesinde nikotin maddesinin azaltılmasını sağlayan Lobelya bitkisi beyin organında yer alan dopamin kimyasalı üzerinde etkili olduğu ve bu sayede de amfetamin bağımlılığını ciddi anlamda düşürebildiği bilimsel olarak ispatlanması sayesinde Lobelya bitkisinden günlük düzenli bir şekilde kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Kedi Otu Kökü

Stres, kaygı, depresyon ve uyku problemleri gibi birçok problemlerde kullanılan Kedi Otu Kökü bitkisi sigaradan kolayca kurtulabilmeniz açısından da büyük faydalar sunmaktadır. Sigarayı bırakma sürecinde nikotin isteğine bağlı oluşan sinirlilik, kaygı, huzursuzluk ve uyku sorunları gibi olumsuz durumların daha kolay bir şekilde atlatabilmeniz açısından Kedi Otu Kökü bitkisinden, bitkisel çayından veya tercihiniz doğrultusunda kapsülünden günlük olarak kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Nane

İçeriğinde yer alan Mentol maddesi sayesinde sigara içme isteğinizden uzaklaşmanızı sağlayan Nane bitkisi ayrıca sigara yoksunluğu sonucunda oluşan mide problemlerinden de kolayca kurtulmanız açısından günlük olarak tablet veya bitkisel çay tarzında kullanmanız gereken bitkiler arasında yer almaktadır.

Sarı Kantaron

Sigarayı bırakma süreci içerisinde özellikle depresyon belirtilerinin kolayca geçmesi açısından tavsiye edebileceğiniz Sarı Kantaron bitkisinden bu sayede günlük olarak tercihiniz doğrultusunda bitkisel çayından veya tabletinden kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Kaygan Karaağaç

Sigarayı bırakma aşamasında özellikle fiziksel tepkime, öksürük ve boğaz ağrıları gibi olumsuz durumlarda güvenle kullanabileceğiniz Kaygan Karaağaç bitkisi sayesinde ayrıca sigaradan kaynaklı oluşan solunum yolları problemlerinizden de kolayca kurtulabileceğinizi belirtmekte fayda görmekteyiz. Bu sayede Kaygan Karaağaç bitkisi kapsülünden veya bitkisel çayından günlük olarak düzenli ve yeteri düzeyde kullanmanız yeterlidir.

Sigarayı Bırakmada Kullanabileceğiniz Bitkisel Çözümlerde Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Sigaradan kurtulmak açısından tek başınıza bitkisel kür ve benzeri türden bitkisel karışımlar hazırlamaktan uzak durmalısınız.
  • Sigarayı bırakmada destek olan bitkisel çözümlerden faydalanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalı ve doktorunuzun onay sunması durumunda sigaradan kurtulmada fayda sağlayan bitkisel çözümlerden faydalanmalısınız.
  • Gebelik, çocuk emzirme, diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol gibi ciddi durumlarda sigaradan kurtulmanıza destek olan bitkisel çözümlere başvurmadan önce doktorunuza danışmalısınız.
  • Sigaradan kurtulmak açısından öncelikle tıbbi olarak tedavi seçeneklerine başvurmalı ve yukarıdaki bitkisel çözümleri tıbbi tedavide yardımcı ve destek amaçlı olarak tercih etmelisiniz.
  • Sigaradan kolayca ve kalıcı bir şekilde kurtulmak açısından öncelikle kararlı olmalı ve mutlak olarak profesyonel anlamda destek almaya özen göstermelisiniz.

Yukarıdaki kurallara harfiyen uymanız durumunda sigaradan kolayca ve kalıcı bir şekilde kurtulabilmektesiniz.

Bir önceki yazımız olan Kas Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM