Şifalı Bitkiler Zeytin Yaprağı ve Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları

Şifalı Bitkiler Zeytin Yaprağı ve Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları

Zeytinin faydaları arasında, ne denli önemli etkilerinin olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Fakat bir zeytin ağacının binlerce yıl ayakta kalmasını sağlayanın da zeytin yaprağı olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Zeytin yaprağının içindeki etkili maddeler, zeytin ağacını her türlü olumsuzluğa karşı koruyan bir etki göstermektedir. Zeytin Yaprağının Faydaları Zeytin yaprağının faydaları arasında ilk olarak kalp ve damar hastalıklarına karşı etkili […]

Zeytinin faydaları arasında, ne denli önemli etkilerinin olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Fakat bir zeytin ağacının binlerce yıl ayakta kalmasını sağlayanın da zeytin yaprağı olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Zeytin yaprağının içindeki etkili maddeler, zeytin ağacını her türlü olumsuzluğa karşı koruyan bir etki göstermektedir.

Zeytin Yaprağının Faydaları
Zeytin yaprağının faydaları arasında ilk olarak kalp ve damar hastalıklarına karşı etkili olan özelliğinden söz etmek gerekmektedir. Zeytin yaprağının faydaları arasında yer alan bir diğer etki ise, kolesterolün ve tansiyonun olması gereken seviyelere indirilmesini sağlamasıdır.
Zeytin yaprağının faydaları arasında, virüsleri, mantarları; ve bakterileri öldürme etkisinin bulunduğundan da söz etmek gerekmektedir.
Zeytin yaprağının faydaları arasında, vajinada yer alan mantarların gelişiminin yavaşlamasından; ve bir süre sonra etkisiz hale getirilmesinden de söz etmek gerekmektedir.
Zeytin yaprağının faydaları arasında yer alan bir diğer etki de, zeytin yaprağının sinirlere karşı iyi gelen özelliğidir.
Zeytin yaprağının faydaları arasında, kan şekerinin düşürüldüğüne dair çalışmalar da yapmılmı; ve bir takım olumlu sonuçlar elde edilmiştir.

Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?
Zeytin yaprağının faydalarından yararlanmak için zeytin yaprağı çayı içilmesi önerilmektedir. Zeytin yaprağı çayı nasıl yapılır derseniz, zeytin yaprağı çayı için kurutulmuş zeytin yaprakları ince bir şekilde kıyılır; ve bir yemek kaşığı zeytin yaprağının üzerine bir bardak kaynar su dökülerek on dakika, ağzı kapalı bir şekilde demlenir. Bu şekilde hazırlanan zeytin yaprağı çayının günde iki ya da üç sefer içilmesi gerekmektedir.
Zeytin yaprağının faydalarından yararlanmak isteyen bir takım kişiler, zeytin yaprağının zararlarına maruz kalmamak için, zeytin yaprağı tüketiminden uzak durmalıdırlar. Örnek vermek gerekirse: tansiyon düşürücü, şeker düşürücü; ve kan inceltici ilaç kullanımı gerçekleştirenler zeytin yaprağından uzak durmalıdırlar. Bununla birlikte, hamile kadınlar ve bebek emzirenlerin de zeytin yaprağından uzak durmaları gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Şifalı Bitkiler Zerdeçal Ve Zerdeçalın Faydaları başlıklı makalemizde ibrahim saraçoğlu zerdeçal nasıl kullanılır, şifalı bitkiler rehberi ve Şifalı Bitkiler ve Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

  1. bende zeytin yaprağı çayı kullanıyorum şekerimi düşürüyor çayı bazen yapması zor gelip yapmıyorum o zaman şekerimin yükseldiğini görüyorum şimdi birşey daha öğrendim ağaç çırasını beş litrelik suya on parça çıra atıp on gün gölgede bekletip yemeklerden önce bir bardakiçileçek şekere çok faydalıymış bende bunu yap*ıçam faydasını görürsem sizinle paylaşaçağım

  2. Zeytin yapraginin tansiyonu dusurdugu dogrumudur tansiyon hastasiyim kullanmak isterim bilgi veriseniz sevinirim

  3. Zeytin yapraginin tansiyonu dusurdugu dogrumudur cevaplar saniz sevinirim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM