Selülitten Doğal Kurtulma Yolları

Selülitten Doğal Kurtulma Yolları

Selülit, pek çok kadında görülmekte olan bir sorundur.  Yapılan araştırmalara göre selülitin oluşma nedeni, vücutta bulunan doku ve yağların dengesiz veya sorunlu olmalarından kaynaklanmaktadır. Vücuttaki yağ ve doku düzensizliğine neden olan durumlarla ilgili bir çok teori bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar neticesinde, vücüttaki hormonlar, beslenme şekilleri, yaşam stili ve doğuştan varolan genleriniz selülit oluşumunu etkileyebilen faktörler arasında bulunmaktadır. Ancak bunlar […]

Selülit, pek çok kadında görülmekte olan bir sorundur.  Yapılan araştırmalara göre selülitin oluşma nedeni, vücutta bulunan doku ve yağların dengesiz veya sorunlu olmalarından kaynaklanmaktadır. Vücuttaki yağ ve doku düzensizliğine neden olan durumlarla ilgili bir çok teori bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar neticesinde, vücüttaki hormonlar, beslenme şekilleri, yaşam stili ve doğuştan varolan genleriniz selülit oluşumunu etkileyebilen faktörler arasında bulunmaktadır. Ancak bunlar kesin olan sebepler olarak kabul edilememektedir.  Bu yazımızda bahsedeceğimiz  yöntemler ile selülit sorununa çözüm bulabilir veya selülitlerinizi azaltabilirsiniz. Evde yapılan çok hesaplı ve pratik selülit tedavileri ile bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemler oldukça da kolay olmaktadır. Şimdi size, selülit için en doğal çözümleri göstereceğiz:

Selülit İçin Elma Sirkesi

Elma sirkesi, selülitleri yok etmek için evde uygulayabileceğiniz en iyi yöntemlerden biri olmaktadır. Elma sirkesinin içinde bulunan  besleyici öğeler, selülitin görünüşünü azaltmaya yardımcı olmaktadır. Elma sirkesinin içinde bulunan bileşenler, derideki oluşan çöküntülü görünümü azaltmaya yardımcı olmaktadır. Elma sirkesini selülit tedavisinde kullanmak için şu adımları izlemeniz gerekir:

 1. 2 yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak su ile karıştırıp
 2. Biraz tatlandırmak için biraz bal ekleyin
 3. Her sabah bu karışımı, selülitlerden kurtulmak için düzenli tüketin
 4. Elma sirkesi, selülitin üstüne sürülerek de kullanılmaktadır. Elma sirkesini içmek yerine, derinize uygulamayı tercih ediyorsanız, aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir:
 5. Elma sirkesini 1/3ü kadar masaj krem veya yağıyla karıştırın
 6. Her gün, günde iki defa olmak üzere, bu karışımı selülitli olan bölgenin üzerine uygulayın

Selülitli Bölgeyi Fırçalamak

Selülitlerinizden kurtulmak için evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden biri de, bir cilt fırçası yardımı ile selülit olan bölgeyi fırçalamaktır. Bu işlem ile fırçaladığınız bölgedeki kan dolaşımı hızlanmaktadır. Ayrıca, cildinizi düzenli bir şekilde her gün fırçaladığınızda, fazla sıvıları ve derinizin içine hapsolmuş olan toksinleri açığa çıkartabilirsiniz. Bu toksinler, selülit oluşumuna neden olan en önemli nedenlerden biri olarak kabul edilir. Bu nedenden dolayı cildinize uygun olan fırça ile selülitlere masaj yapmak çok önemli bir uygulamadır.

Kahve ve Şeker Peelingi

Selülitlerinizden kurtulmak için yapabileceğiniz doğal yollar arasında, evinizdeki bazı malzemeleri karıştırarak hazırlayabileceğiniz pratik peelinler de bulunmaktadır. Kahve ve şeker peelingi de bunlardan biridir. Bu karışım, ciltteki ölü deriyi temizleyerek, yağları yakmak için de metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olmaktadır. Evde yapabileceğiniz bu kolay karışımın tarifi ise aşağıdaki gibidir:

 1. Yarım su bardağı ince çekilmiş kahve, çeyrek bardak esmer şekerle karıştırılır.
 2. Elde edilen bu karışım selülit için kullanabileceğiniz peelingtir.
 3. Sorunlu olan bölgenize, dairesel hareketler ile peelingi uygulayınız.
 4. Peelingli bölgenin üzerine isterseniz zeytinyağı da sürebilirsiniz. Uygulama bittikten sonra bölgeyi suyla temizleyiniz.

Bu tekniği bir kaç hafta boyunca düzenli birşekilde uygularsanız, cildinizdeki gözle görülür selülit azalmasını görebileceksiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kaş Dökülmesi Neden Olur Bitkisel Çözümü Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM