Şehveti Azaltan Yiyecekler ve Bitkiler Nelerdir ?

Şehveti Azaltan Yiyecekler ve Bitkiler Nelerdir ?

Mısır Gevreği Mısır gevreği cinsel şehveti azaltan yiyeceklerdendir. Bu yiyeceklerin cinsellik performansını da azalttığı bilinmektedir. Seks, mastürbasyon, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların azalmasında etkilidir. Mısır gevreği çok tüketildiği taktirde hiç cinselliğe girme isteğinin olmadığı söylenmektedir. Lakin araştırmalar sonucu böyle bir şeyin olmadığını söyleyebiliriz. Bu mısır gevreğini icat edenler şekersiz ve etsiz bir kahvaltıların cinsel istekliliği azaltıcı […]

 1. Mısır Gevreği
  Mısır gevreği cinsel şehveti azaltan yiyeceklerdendir. Bu yiyeceklerin cinsellik performansını da azalttığı bilinmektedir. Seks, mastürbasyon, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların azalmasında etkilidir. Mısır gevreği çok tüketildiği taktirde hiç cinselliğe girme isteğinin olmadığı söylenmektedir. Lakin araştırmalar sonucu böyle bir şeyin olmadığını söyleyebiliriz. Bu mısır gevreğini icat edenler şekersiz ve etsiz bir kahvaltıların cinsel istekliliği azaltıcı yönünün olacağını hiç tahmin etmiyorlardı. Bunu icat ettiklerinden sonra cinsel şehveti azaltmada birebir etkili olabilmektedir.
 2. Cin Tonik
  Cin tonik bilindiği gibi ,içerisinde kinin taşımaktadır. Bu içerlerinde bulunan kinin maddesi testosteronu düşürücü yönü bulunmaktadır. Bu kinin maddesi alkol ile birlikte tüketildiğinde cinsellikte artış ve azalma gibi değişimler yaşanabilmektedir. İşte bu kinin maddesiyle alkol bir araya geldiğinde ortaya cin toniği çıkmaktadır. Böylelikle cinsel isteklerin azaltıcı bir yiyecek ortaya çıkmaktadır. Cinsel şehvetinizi azaltmak istiyorsanız bu yiyeceği kullanmanızı öneririz.
 3. Soya Fasulyesi
  Eskiden büyükler soya fasulyesinin cinsel şehveti azalttığına inanırlardı. Eskiden belli günümüze kadar gelen bu bilginin doğru olduğunu söylemek isterim. Cinsel istekliliği azaltan bir diğer besinlerin başında soya fasulyesi gelmektedir. Sizlerde cinsel şehvetinizi azaltmak istiyorsanız bu besini tüketmelisinizdir.
 4. Nane
  Nane yiyeceğinin içerisinde bulunan libidonuz bakterisinin cinsel istekliliği azaltıcı yönü bulunmaktadır. Mentol ve rahatlatıcı bir etkisi olan nanenin testosteron miktarının azalmasına ve cinsel şehvetinizi azaltmaya etkili bir yiyecektir. Bu libidonuz miktarı çok fazla vücudumuzda olduğunda ise bu cinsellik isteğinin bir daha yaşanmamasını sağlayabilmektedir.

  5. Kişniş
  Eski insanlar cinselliği ve testosteronu azalttığı için eskiden bolca kişniş tüketirlerdi. Kişniş bitkisinin tam tersi yönünde cinselliği arttırıcı yönünün de olduğu iddia ediliyor.  Bu acıdan cinsel şehveti azaltmak istiyorsanız kişniş bitkisini çok fazla tüketmenizi önermiyoruz.

  6. Mısır Unu
  1800 ve 1850 yıllarının başında gelen herkesin sekse karşı düşkünlüğünü sorgulayan bir bilim adamı bu cinsel istekliliği nasıl azaltırım diye bir çalışma gerçekleştirmektedir.  Bu çalışmasında çok fazla et tüketen kişilerin cinsel istekliklerinin aşırı fazla olduğunu gözlemledi. Bu bilim adamı insanların az et yemelerini sağlaması için mısır ununu buldu. Bu mısır ununun cinsel şehveti ve testosteronu azalttığı bilinmektedir.

  7. Bamya
  Bamya içerisinde bulunan mentol etkisiyle insanları rahatlatıcı bir etkisi bulunmaktadır. Böylelikle bamya cinsel istekliliği ve testosteronu oldukça azalttığı  bilinmektedir. Cinsel şehvetinizi azaltmak istiyorsanız bamya tüketebilirsiniz.

  8. Meyan Kökü
  Meyan kökünün cinselliği azalttığını biliyorsunuzdur. Lakin bu meyan köklerini çok fazla tükettiğiniz taktirde testosteron ve cinselliği arttırıcı yönünün de olduğunu söylemek istiyorum. Az tüketildiği taktirde vücutta libidonuz ürettiğinden cinsel şehveti azaltmaktadır. Tadı oldukça kötü olduğundan çok fazla tüketmeniz pek mümkün olmamaktadır.

  9. Ton Balığı
  Tahliller ve bilimsel bir sonuçları olmasa bile ton balığının cinsel şehveti azalttığını biliyorsunuzdur. Bunun nedeni ise tatsız, tuzsuz olduğu için olabilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM