Sedef İçin Bitkisel Çözüm: İbrahim Saraçoğlu Siyah Çekirdekli Kuru Üzüm Ve Çörek Otu Kürü

Sedef İçin Bitkisel Çözüm: İbrahim Saraçoğlu Siyah Çekirdekli Kuru Üzüm Ve Çörek Otu Kürü

Sedef hastalığı, sedef hastalığına maruz kalanların, çözmek istedikleri; ancak dönem dönem tekrarlayan hastalıklardan bir tanesidir. Bu nedenle, sedef hastalığından, ilaç ile korunmak; ve sedef hastalığının tedavisini ilaç ile yapmakla birlikte, aynı zamanda da doğal bitkisel kürlerden faydalanmayı isteyenlerin sayısı çok fazladır. Bundan dolayı, İbrahim Saraçoğlu, sedef hastalığından korunmak için, kendisini takip edenlere, bir takım önerilerde […]


Sedef hastalığı, sedef hastalığına maruz kalanların, çözmek istedikleri; ancak dönem dönem tekrarlayan hastalıklardan bir tanesidir. Bu nedenle, sedef hastalığından, ilaç ile korunmak; ve sedef hastalığının tedavisini ilaç ile yapmakla birlikte, aynı zamanda da doğal bitkisel kürlerden faydalanmayı isteyenlerin sayısı çok fazladır. Bundan dolayı, İbrahim Saraçoğlu, sedef hastalığından korunmak için, kendisini takip edenlere, bir takım önerilerde bulunmaktadır.
İbrahim Saraçoğlu’nun verdiği bilgilere göre, sedef hastalığından korunabilmek için, çekirdekli siyah kuru üzüm tüketimine ağırlık verilmesi gerekmektedir. Çekirdekli siyah kuru üzüm tüketen kişilerin, sedef hastalığı ile daha seyrek karşılaşacakları bilgisi, İbrahim Saraçoğlu tarafından verilmektedir.
Sedef hastalığı için, İbrahim Saraçoğlu‘nun önerisini dikkate alacak olan kişilerin, yapmaları gereken uygulama şu şekildedir: 15 – 20 adet siyah, çekirdekli kuru üzüm havanda dövüldükten sonra yenilmelidir.
Şeker hastası olanların, sedef hastası da olmaları durumunda, siyah çekirdekli kuru üzümün, sadece çekirdeklerini siyah kuru üzümün içerisinden çıkartarak ezmelerini; ve sadece çekirdekleri bu şekilde tüketmelerini söyleyen İbrahim Saraçoğlu, tüketilecek olan siyah kuru üzümün, taze olması gerektiğinin de altını çizmektedir. Taze siyah kuru üzümün tazeliği ise, çekirdeğin tadının burukluğundan anlaşılmaktadır.
Sedef hastalığında, çekirdekli siyah kuru üzüm tüketilmesi gerektiğini belirten İbrahim Saraçoğlu, buna ek olarak, sedef hastalığında, çörek otu küründen de faydalanılması gerektiğini söylemektedir.
İbrahim Saraçoğlu, çörek otu kürünün uygulanışını da şu şekilde anlatmaktadır: Her sabah, üç çay  kaşığı çörek otu havanda dövülür. Bir yemek kaşığı yoğurt ile karıştırılarak yenir. Bununla birlikte, gün içerisinde, en az iki kase yoğurt da, sedef hastası kişiler tarafından tüketilmelidir. İbrahim Saraçoğlu, tüketilecek olan, günlük iki kase yoğurdun, sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeklerinde birer kase şeklinde tüketilmesinin, daha sağlıklı olacağını da hatırlatmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu’nun diğer kürleri için tıklayın

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM