Sakinleştirici Bitki Çayları Nelerdir?

Sakinleştirici Bitki Çayları Nelerdir?

Sakinleştirici etkiye sahip doğal çaylar içinde bulunduğumuz 21. Yüzyılda insanoğlunun en çok ihtiyaç duyduğu doğal ürünlerdir. Yoğun iş temposunun ve zorlaşan hayat şartlarının meydana getirdiği stres ve kaygı ile başa çıkabilmek için doğal sakinleştiriciler kullanımı istenen etkiyi sağlayabilmektedir. Alanında uzman doktorların ve bitkisel tedavi uzmanlarının stresle başa çıkmanızda yardımcı olacak bitkisel önerilerini sizler için yazımızda […]


Sakinleştirici etkiye sahip doğal çaylar içinde bulunduğumuz 21. Yüzyılda insanoğlunun en çok ihtiyaç duyduğu doğal ürünlerdir. Yoğun iş temposunun ve zorlaşan hayat şartlarının meydana getirdiği stres ve kaygı ile başa çıkabilmek için doğal sakinleştiriciler kullanımı istenen etkiyi sağlayabilmektedir. Alanında uzman doktorların ve bitkisel tedavi uzmanlarının stresle başa çıkmanızda yardımcı olacak bitkisel önerilerini sizler için yazımızda derledik.

İbrahim Saraçoğlu’nun Önerdiği Sakinleştirici Bitkiler

Stres ve yorgunluk şikayeti modern çağın bizler üzerindeki en büyük etkisi olarak sıklıkla gözlenmektedir. Modern çağ hastalıkları olarak adlandırılan stres ve yorgunluktan kurtulabilmek için hepimizin yakından tanıdığı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bitkisel çözüm önerileri bulunmaktadır. Doğal ve bitkisel çözümlerde alanında bir numara olan hocamızın modern çağın insanlarını içinde bulundukları kronik rahatsızlıklardan yüzde 100 kurtaracak önerilerini dikkate almak bu şikayetlerden kurtulmanın anahtarı olacaktır.

 • Sakinleştirici bitkiler İbrahim Saraçoğlu hocamızın aynı zamanda anti kanserojen ve anti tümöral etkiye sahip bir önerisi bulunmaktadır. Hocamızı yakından takip edenlerin adını sıkça duyduğu Kantaron bitkisinden yapılan çaylar sakinleştirici etkiye sahiptir. İki bardak kaynatılmış suya 1 çay kaşığı Kantaron eklenerek 1 dakika kaynatılıp hazırlanan çay akşam yatmadan önce içilirse sizi sakinleştirerek huzurlu bir uykuya sahip olmanızı sağlayacaktır.
 • Strese iyi gelen bitkiler İbrahim Saraçoğlu hocamızın aynı zamanda yorgunluk için de önerdiği limon melisa bitkisidir. Bir bardak su içerisine yaklaşık 5 gr limon melisa bitkisi eklendikten sonra kaynatılarak elde edilen çay akşamları içildiğinde yoğun iş temposunun bizlerde bıraktığı stres izini tamamen silmektedir.

Asabiyetin Giderilmesine Bitkisel Öneriler

Modern çağın bize dayattığı aşırı stres, kaygı ve endişe hali sonucu olarak uykusuzluk problemi yaşanmaktadır. Uykusuzluk probleminin sürekli hale gelmesi kişinin aşırı sinir sahibi olmasına neden olmaktadır. En küçük olaylara bile şiddetli tepkiler vererek tüm hayatımızı olumsuz etkileyen aşırı sinire ne iyi gelir sorusunun bitkisel cevapları bulunmaktadır. İçerisinde İbrahim Saraçoğlu’nun da bulunduğu şifalı bitki uzmanları tarafından önerilen bitki çayları asabiyet halinin yatıştırılmasında faydalı etkiler göstermektedir.

 • Yatmadan önce Kedi Otu Çayı içmek,
 • Günde üç kez Erkeçsakalı Çayı tüketmek,
 • Günde iki fincan Yabangülü Çayı içmek,
 • En fazla 3 fincan olmak üzere Papatya Çayı içmek

Sizi sakinleştirerek asabiyet hallerinizin geçmesine yardımcı olacaktır.

Psikolojinize Faydalı Bitkisel Öneriler

Farklı sebepler kaynaklı olmak üzere depresyonlar yaygın olarak ülkemizde gözlenmektedir. Depresyonların tedavi edilmemesi halinde intihara varan sonuçlar doğurmaktadır. Kişinin çevresine ve kendisine zarar vermesine neden olan depresyondan kurtulabilmek için psikolojiye iyi gelen bitki çayları oldukça başarılı sonuçlar çıkarmaktadır. Sinir sistemini güçlendiren bitki çaylarının kokusu bile sizi içinde bulunduğunuz depresif halden çıkarmaya yetmektedir.

 • Şiddetli olmamak üzere yaşanan depresyon halinden kurtulmak için Sarı Kantaron Çayı,
 • Sadece kokusu ile depresyondan kurtaran Lavanta Çayı,
 • Depresyonun yol açtığı bedensel problemleri iyileştirmek için Rezene Çayı,
 • Sindirim sistemi ve kalp sağlığına faydalarının yanı sıra hafif depresyona iyi gelen Melisa Çayı

Psikolojinizi güçlendirecek bitkisel çayların önde gelen çeşitleridir.

Mutlu Eden Bitkisel Öneriler

Endorfin kaynağı olarak bilinen çikolatanın kişileri mutlu etmekteki başarısı pek çok bilimsel araştırma ile ispatlanmıştır. Sizi mutlu edebilecek tek ürün çikolata değildir ve mutluluk veren bitki çayları kullanımı çikolata ile benzer etkilerin yanında cinsel gücünüze varan katkılar sunmaktadır.

 • Ginseng Çayı,
 • Rezene Çayı,
 • Yasemin Çayı

Kahvaltı ve ara öğünlerde tüketildiklerinde sizi mutlu etmesinin yanı sıra uyarıcı etkileri ile cinsel gücünüzü artırmayı başaracaktır. Tüm bitkisel ürünlerde olduğu gibi bu çayları tüketmenin size herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Enginar Çayı Nasıl Yapılır, Faydaları Nelerdir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM