Safra Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

Safra Söktürücü Bitkiler Nelerdir?

Birçok safra taşları kendiliğinden sökülmektedir. Bu sökülmeyen safra taşları hastalarda çok ciddi ağrılara yol açabilmektedir. Bazı ilaçlar bu safra kesesi ağrıları için üretilse bile bu ağrıları önleyemiyor olabiliyorlar. Ama doğal bitkiler bu safra kesesi ağrılarına birebir etkili olabilmektedir. Bazen bu doğal tedavi bitkilerin de safra taşlarını düşürmeye safra sökücü etkilerini kaybettiği gözlemlenmiştir.  Bazı ilaçların bu […]

Birçok safra taşları kendiliğinden sökülmektedir. Bu sökülmeyen safra taşları hastalarda çok ciddi ağrılara yol açabilmektedir. Bazı ilaçlar bu safra kesesi ağrıları için üretilse bile bu ağrıları önleyemiyor olabiliyorlar. Ama doğal bitkiler bu safra kesesi ağrılarına birebir etkili olabilmektedir. Bazen bu doğal tedavi bitkilerin de safra taşlarını düşürmeye safra sökücü etkilerini kaybettiği gözlemlenmiştir.  Bazı ilaçların bu safra sökücü etkilerinin bitkilere gerek duymadığını belirtelim. Bazı hastaların rahatsızlıkları ilerlemiş olabilmektedir. Bu zor vakalarda ameliyat gerekli olabilmektedir. Sürekli ve yerinde fizyoterapi tedavisi ve doğru yaşam ve doğru beslenme ile bu rahatsızlıkları da önleyebilirsiniz. Safra taşları. safra taşlarının yol açtığı ağrılar sonucu bu bitkiler safra söktürücü özellikleri bulunmaktadır.

Yatıştırıcı bitkiler:

Bu safra söktürücü bitkiler, safra taşlarını önlemek için safra taşlarını fazlalaştırma ve enfeksiyonları önlemek için bu bitkiler kullanılmaktadır.

Maydanoz:

En faydalı ve şifalı bitkiler arasında maydanoz bitkisi bulunmaktadır. Bu maydanozlar safrada taş ve kum oluşumunu önlemektedir. Maydanoz kumun  ve taşın idrar yoluyla kolayca vücudumuzdan atılmasını sağlamaktadır. 1 bardak su için 2 çay kaşığı kurutulmuş maydanozu 20 dakika sıcak suda kaynatıp her gün 2 – 3 defa tüketmeniz gerekmektedir. Bu doğal tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir.

Isırgan otu:

Safrada oluşan kumları ve taşları vücudumuzdan atamamıza fayda sağlayan bitkilerdendir.  Isırgan otu da maydanoz bitkisi gibi taşları ve kumları vücudumuzdan idrar yoluyla atmamızı sağlamaktadır.

Karahindiba:

En faydalı safra söktürücü bitkilerin başında karahindiba bitkisi gelmektedir.  Vücutta oluşan toksinleri vücuttan atmamıza fayda sağlamaktadır, kolesterol ve tansiyonu önleyici faydası bulunmaktadır, şeker rahatsızlıkları olan kişilerin hastalıklarına iyi gelmektedir. (1 yemek kaşığı kurutulmuş karahindiba tozu suda kaynatılıp günde 3 – 4 defa tüketmeniz gerekmektedir.)

Ayı üzümü:

Safra kesesi sökücü ve safrada oluşan kum ve taşların doğal tedavi yönteminde çok etkili bir bitkidir. Vücutta biriken taş oluşumunu engellemektedir ve vücudumuzdaki zararlı mikropları vücudumuzdan atmamıza yardımcı olmaktadır. Safrada oluşan taşların zararlı enfeksiyonlarını engellemektedir. (1.5 litre suda 40 – 45 dakika kadar soğuk suda bekletilip günde 3 – 4 defa tüketildiği taktirde safra söktürücü etkisini göreceksinizdir.)

Mısır Püskülü :

Mısır püskülü otu dövülüp toz haline getirilip tüketildiğinde safrada bulunan kumların oluşmamasına etki etmektedir. Günde 2 – 3 defa tüketilmesi gerekmektedir.

Su Teresi:

Bu su teresi bitkisi böbrek ve safrada oluşan taşların oluşmasını önleyici etkisi bulunmaktadır. Bu bitkiler iltihabı fayda olan kişilerin kullanmaması gerekmektedir. Çünkü bu böbrekler ve safra kesesi iltihaplı olabilmesi durumunda bu bitkinin iyileştirici yanı kaybolmakta ve iltihabı daha da çok arttırabilmektedir.

Celandine:

Safra söktürücü ve safrada oluşan kum ve taşların vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Safrada oluşan ağrıları azaltmaya da fayda sağlamaktadır. Bu bitki eczanelerde de satılabilmektedir.

Nane:

Safrada bulunan ağrıları azaltma, safra sancılarını azalttığı bilinmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM