Saça İyi Gelen Bitkiler

Saça İyi Gelen Bitkiler

Çeşitli nedenler sonucunda saçlarınızda meydana gelen problemlerde tıbbi tedavi seçenekleri ile birlikte bitkisel tedavi seçeneklerinden de faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz. Nitekim yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde bazı bitki türlerinin saç sağlığının korunmasına destek olabildiği ve bu sayede saçların doğal ve güzel bir görünüme sahip olmasına destek olabildiği gözlemlenmiştir. Saça İyi Gelen Bitkiler Şunlardır; Isırgan Otu Genel sağlık […]


Çeşitli nedenler sonucunda saçlarınızda meydana gelen problemlerde tıbbi tedavi seçenekleri ile birlikte bitkisel tedavi seçeneklerinden de faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz. Nitekim yapılan bilimsel araştırmalar neticesinde bazı bitki türlerinin saç sağlığının korunmasına destek olabildiği ve bu sayede saçların doğal ve güzel bir görünüme sahip olmasına destek olabildiği gözlemlenmiştir.

Saça İyi Gelen Bitkiler Şunlardır;

Isırgan Otu

Genel sağlık açısından sayılamayacak oranda faydası bulunan Isırgan Otu, demir, magnezyum ve kalsiyum mineralleri bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olmasının yanısıra, A,C,D ve K vitamini bakımından da oldukça zengin bir içeriğe sahip olması sayesinde saç sağlığının korunmasında büyük faydalar sunmakta ve bu sayede birçok saç bakım ürünlerinde güvenle kullanılabilmektedir. Saçın doğal yağ dengesini bozmadam, saç köklerinin beslenmesini sağlayan ve bu sayede saç dökülmesini durduran Isırgan Otu, bu sayede başta saç dökülmesi probleminde olmak üzere birçok saç problemlerinde kullanılmaktadır.

Zeytinyağı

Saç bakımında gerekli yağ asitlerine sahip olması sayesinde saç dökülmesi ve diğer saç sorunlarında fayda sunan bitki türlerinden biri olan zeytinyağı, ayrıca saçın doğal dengesine kavuşmasını sağlayarak daha parlak ve sağlıklı bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Bu sayede, tercihiniz doğrultusunda günlük olarak 1 fincan oranında doğal zeytinyağından sabah ve akşam olmak üzere 2 defa saç uçlarınıza ve saç köklerinize uygulayabilmekte veya doğrudan zeytinyağlı şampuanlardan faydalanabilmektesiniz.

Aloe Vera

İçeriğinde yer alan özel maddeler sayesinde yenileyici ve iyileştirici özelliğe sahip olan Aloe Vera bitkisi, bu sayede genel sağlık açısından pekçok faydalar sunabildiği gibi, saç sağlığı açısından da faydalar sunabilmektedir. Zengin içeriği sayesinde saçın PH değerinin dengelenmesini sağlayan Aloe Vera bitkisi bu sayede saç köklerinin güçlenmesini sağlayarak, kepeklenme, pullanma, kabuklanma, yağlanma ve dökülme gibi problemlerin ortadan kalkmasını sağlamaktadır.İçeriğinde yer alan A,B1,B2,B6,B12,C ve E vitamini sayesinde saç gereksinim duyabildiği birçok vitamin ve minerallere sahip olan Aloe Vera bitkisi bu sayede saçların kökten uca beslenmesinde etkin bir şekilde rol üstlenmektedir.

Papatya Yağı

Etkin içeriği sayesinde özellikle de yağlı ve kepekli saç tiplerinde fayda sunan Papatya Yağı bu sayede saç problemleri yaşayanlara uzmanlar tarafından tavsiye edilen etkili bitkiler arasında yer almaktadır. Etkili içeriği sayesinde saç ve saç köklerinin canlanmasını sağlayan Papatya Yağından bu sayede günlük olarak 1-2 defa saç ve saç köklerinize uygulamanız yeterlidir.

Hint Yağı

Kaş,kirpik ve saçların kalın bir görünüme sahip olması açısından tercih edilen Hint Yağı etkili içeriği sayesinde ayrıca saç ve saç köklerinin güçlenmesi açısından da fayda sunabilmektedir. Zengin Omega-9 Yağ asitlerine sahip olması sayesinde ayrıca saçın doğal parlaklığına kavuşmasını da sağlayan Hint Yağında bu sayede günlük olarak en az 2 haftalık süreç boyunca düzenli bir şekilde saç ve saç köklerinize uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.

Bu sayede, saçlarınızda meydana gelen kepeklenme, pullanma, kabuklanma, yağlanma ve döküle gibi pekçok sorunlarınızdan kolayca ve kalıcı bir şekilde kurtulabilmeniz açısından saça iyi gelen bitkilerden günlük düzenli bir şekilde saç ve saç köklerinize uygulamanız yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan Kolesterole İyi Gelen Bitkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/