Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler

Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler

Çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen saç dökülmesi probleminde özellikle bazı bitki türlerinin faydalı sonuçlar sunabildiği bilimsel araştırmalar sonucunda gözlemlenmiştir. Özgüven duygusunun ciddi anlamda zedelenmesine neden olabilen saç dökülmesi probleminde saç dökülmesine iyi gelen bitkilerin günlük düzenli bir şekilde kullanılması durumunda saç dökülmesi probleminin tamamen ortadan kaldırılabilmesi mümkün olabilmektedir. Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler Şunlardır; […]


Çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen saç dökülmesi probleminde özellikle bazı bitki türlerinin faydalı sonuçlar sunabildiği bilimsel araştırmalar sonucunda gözlemlenmiştir. Özgüven duygusunun ciddi anlamda zedelenmesine neden olabilen saç dökülmesi probleminde saç dökülmesine iyi gelen bitkilerin günlük düzenli bir şekilde kullanılması durumunda saç dökülmesi probleminin tamamen ortadan kaldırılabilmesi mümkün olabilmektedir.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler Şunlardır;

Biberiye

Güçlü antioksidan, antibiyotik ve iltihap giderici özelliği sayesinde saç köklerinin beslenmesini sağlayan ve bu sayede saç dökülmesini durduran biberiye bitkisi bu özelliği sayesinde başta ülkemizde olmak üzere birçok ülkelerde saç dökülmesi probleminde kullanılmaktadır. Bu sayede günlük olarak yalnızca 1 fincan oranında biberiye bitkisel çayından tüketmenizi tavsiye etmekteyiz. Ayrıca 4 damla oranında biberiye yağından 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve badem yağı ile karıştırarak günlük saç ve saç köklerinize uygulamanızı da önerebilmekteyiz.

Aloe Vera

Sağlık açısından birçok faydası bulunan aloe vera bitkisi, zengin içeriği sayesinde saç ve saç kökleri açısından da fayda sağlamaktadır. Yıpranmış saçların düzeltilmesinde de kullanılan aloe vera bitkisi ayrıca düzenli bir şekilde kullanıldığında saç köklerinin canlanmasını sağlayarak yeni saç oluşumunu da desteklemektedir. Bu sayede günlük olarak 1 fincan miktarınca aloe vera bitkisel çayından tüketebilmektesiniz.

Çörek Otu Yağı

Özellikle Beta Koroten, A vitamini, B1 vitamin, B2 vitamini, B6 vitamini, C vitamini ve E vitamini bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olması sayesinde saç sağlığının korunmasını sağlayan çörek otu yağından bu sayede günlük olarak sabah ve akşam olmak üzere 1’er defa saç ve saç köklerinize uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.

Isırgan Otu

Zengin içeriği sayesinde saç dökülmesini engelleyen ve düzenli kullanım sonucunda saç köklerinin beslenmesine ve sonucunda yeni saç oluşumunu sağlayan ısırgan otu bitkisi sayesinde saç dökülmesi probleminizden kısa süreçler içerisinde kurtulabilmektesiniz. İçeriğinde yer alan C vitamin, A vitamini, Demir, Kalsiyum ve birçok mineraller sayesinde ayrıca saça parlaklık sunan ısırgan otu yağından günlük olarak 1-2 defa saç ve saç köklerinize uygulamanızda fayda bulunmaktadır.

Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Şunlardır;

  • Doğal bitkisel yağ özelliğine sahip olması sayesinde saç dökülmesine iyi gelen bitkiler kullanırken, yağın özellikle göze temas etmemesine özen göstermeli ve olası göze temas durumunda bitkisel yağ kullanımına ara vererek derhal gözünüzü bolca su ile yıkamalısınız.
  • Saç dökülmesine faydalı olan bitkilerden yeteri düzeyde fayda sağlamak açısından günlük düzenli ve yeteri düzeyde kullanmaya özen göstermenizi tavsiye etmekteyiz.
  • Saç dökülmesi probleminizde ilk olarak dermatoloji uzmanına başvurmanızı ve gerekli tıbbi tedavileri aldıktan sonrasında yardımcı tedavi olarak saç dökülmesine iyi gelen bitkilerden faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bu sayede iş ve sosyal hayatınızı olumsuz yönde etkileyen saç dökülmesi probleminizden kolayca ve kalıcı bir şekilde kurtulabilmektesiniz.

Bir önceki yazımız olan Sinirlere İyi Gelen Bitkiler Ve Çaylar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM