Doğal Hekim
Peygamber Süpürgesi Ve Peygamber Süpürgesinin Faydaları
Sosyal Medyada Paylaş

Peygamber Süpürgesi Ve Peygamber Süpürgesinin Faydaları

Peygamber süpürgesi, güzel kokusu nedeniyle evlerin bahçelerinde, süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Peygamber süpürgesinin faydaları arasında, adet söktürücü, kurt düşürücü, kuvvet verici, mide sağlığını koruyucu, ateş düşürücü, ve idrar söktürücü etkilerinden ilk olarak söz etmemiz gerekmektedir. İştah açmak; ve sinirleri yatıştırmak da peygamber süpürgesinin faydaları arasında yer alan diğer etkilerindendir. Peygamber


Peygamber süpürgesi, güzel kokusu nedeniyle evlerin bahçelerinde, süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Peygamber süpürgesinin faydaları arasında, adet söktürücü, kurt düşürücü, kuvvet verici, mide sağlığını koruyucu, ateş düşürücü, ve idrar söktürücü etkilerinden ilk olarak söz etmemiz gerekmektedir. İştah açmak; ve sinirleri yatıştırmak da peygamber süpürgesinin faydaları arasında yer alan diğer etkilerindendir.

Peygamber süpürgesinin kendisine kullanım alanı bulduğu bir takım sağlık sorunlarından söz etmek istersek: ülser, sindirim sorunları, iştahsızlık, bronşit, zaafiyet, şeker hastalığı, tüberküloz… Peygamber süpürgesi kendisine yoğun bir şekilde kullanım alanı yaratmaktadır dersek, yanlış bilgi vermemiş oluruz.

Peygamber süpürgesinin faydaları arasında ağrı kesici etkisinden de söz etmek gerekmektedir. Peygamber süpürgesinin ağrı kesici etkisinden yararlanmak için, öncelikle, peygamber süpürgesinin çiçekli olan kısımlarının, içerisinde çok az su kalıncaya kadar kaynatılması gerekmektedir. Sonrasında, bu suyun içerisine bir miktar un karıştırılarak lapa haline getirilir. Daha sonra ise bir beze yapıştırılan bu lapanın sırta yatırılması gerekmektedir. Bu sayede ağrı giderici etkisinden yararlanılmaktadır.

Peygamber süpürgesinin bilinen farklı isimleri ise: kabe süpürgesi, karayavşan, pelinotu, akpelin, yavşan, acıpelin, sancı otu, püren, kefere, kafüre, kızılperen, süs…

Bir önceki yazımız olan Çayır Papatyası Ve Çayır Papatyasının Faydaları başlıklı makalemizde Papatyanın Faydaları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.


3 adet yorum var.

  1. Arkadaşlar aktarlarda bol miktarda bulunabilir ayrıca çok alıp boşa para vermeyin derim üzerindeki tohumlardan saksılara ekerek ertesi aylar içerisinde evinizde bahçenizde bol miktarda yetistirebilirsiniz.
    yani 50 kuruşluk alın tohumları siz ekin büyütün öyle kullanın.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2017