Mürdüm Eriğinin Faydaları Nelerdir?

Mürdüm Eriğinin Faydaları Nelerdir?

Ender Saraç’la Sağlıklı Ramazan programında, her gün farklı bir bitki, meyve; ya da sebzenin faydalarını anlatan Ender Saraç, izleyicilerinin sağlıklı bir ramazan geçirmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Ender Saraç’tan gelen Mürdüm Eriğinin faydalarını sizlerle paylaşmak istiyoruz: Ender Saraç Mürdüm Eriğinin Faydaları Mürdüm eriğinin faydaları arasında ilk sırada C vitamini özelliğinden söz etmektedir. Ender Saraç’ın bahsetmiş olduğu C […]


Ender Saraç’la Sağlıklı Ramazan programında, her gün farklı bir bitki, meyve; ya da sebzenin faydalarını anlatan Ender Saraç, izleyicilerinin sağlıklı bir ramazan geçirmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Ender Saraç’tan gelen Mürdüm Eriğinin faydalarını sizlerle paylaşmak istiyoruz:
Ender Saraç Mürdüm Eriğinin Faydaları
Mürdüm eriğinin faydaları arasında ilk sırada C vitamini özelliğinden söz etmektedir. Ender Saraç’ın bahsetmiş olduğu C vitamininin faydalarına bakacak olursak, her şeyden önce, bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden; ve vücut direncini kuvvetlendirdiğinden söz etmemiz gerekir.
Mürdüm eriğinin faydalarından bahsederken kan yapıcı özelliğinden de bahsetmenin gerekli olduğunu belirten Ender Saraç, mürdüm eriğinin kan yapıcı özelliği dolayısı ile anemi problemine iyi geldiğini anlatmaktadır.
Mürdüm eriğinin faydaları arasında bahsedilmesi gereken bir diğer faydası ise bağırsakları çalıştırmasıdır. Bağırsakları çalıştıran mürdüm eriğinin, metabolizmayı hızlandırmasından ve kabızlık problemine iyi geldiğinden de söz etmek gerekmektedir.
Mürdüm eriğinin içeriğinde yüksek oranda potasyum bulunmaktadır. Potasyumun faydalarından da mürdüm eriğinin faydaları arasında söz etmek gerekmektedir.
Mürdüm eriğinin faydaları arasında, kalp ve tansiyon problemi yaşayanların da yararlanabileceği faydalar bulunmaktadır. Bu nedenle, kalp ve tansiyon problemi yaşayanların bol miktarda mürdüm eriği tüketmesi gerektiği Ender Saraç’la Sağlıklı Ramazan programında anlatılmıştır.
Mürdüm eriğinin faydaları arasında adet düzenleyici özelliğinden de söz etmek gerekmektedir. Ayrıca mürdüm eriğinin faydaları arasında yer alan terletme etkisinden de, ateşlenilen zamanlarda faydalanılması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan İncirin Faydaları Nelerdir? İncirin Özellikleri ve Yararları başlıklı makalemizde incirin faydaları, şifalı bitkiler rehberi ve Şifalı Bitkiler ve Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. YAZIN ÇOK YİYORUZ AYAKTA ÇALIŞANLAR ENERJİ İÇİN MUTLAKA YEMELİ ÇAYI DA VAR TAVSİYE EDERİM

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/