Misvak Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Misvak Yağı Nedir, Faydaları Nelerdir?

Misvak ağacının ince dallarından elde edilen doğal ve faydalı bir yağ türü olan ve bu sayede Arap Yarımadasında, Afrika ve Hindistan bölgesinde olmak üzere birçok ülkelerde yaygın bir şekilde kullanılan misvak yağı zengin içeriği sayesinde etkisini oldukça hızlı bir şekilde göstermesi sayesinde ayrıca uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilmektedir. Misvak Yağında Yer Alan Bileşenler İse […]


Misvak ağacının ince dallarından elde edilen doğal ve faydalı bir yağ türü olan ve bu sayede Arap Yarımadasında, Afrika ve Hindistan bölgesinde olmak üzere birçok ülkelerde yaygın bir şekilde kullanılan misvak yağı zengin içeriği sayesinde etkisini oldukça hızlı bir şekilde göstermesi sayesinde ayrıca uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilmektedir.

Misvak Yağında Yer Alan Bileşenler İse Şunlardır;

 • Silisyum
 • C vitamini
 • Sodyum
 • Tanen asidi
 • Reçine
 • Klorür maddesi yer almaktadır.

Misvak Yağı Faydaları İse Şunlardır;

 • Zengin içeriği sayesinde diş ve dişeti temizliğinde faydalar sağlamaktadır.
 • Diş taşı meydana gelmesini engellemektedir.
 • Dişlerde meydana gelen lekelenmelerin giderilmesini sağlamaktadır.
 • Bakterilerin azalmasını sağlamaktadır.
 • Diş etinde iltihaplanma problemi meydana gelmesini engellemektedir.
 • Diş sağlığını koruyarak dişlerin çürümesini engellemektedir.
 • Dişlerde plak problemi meydana gelmesini engellemektedir.

Misvak Yağı Kullanımı İse Şu Şekildedir;

Oldukça kolay bir kullanım tarzına sahip olan misvak yağı günlük olarak 3 defa 1 tatlı kaşığı oranında diş ve dişetleri üzerinde uygulanması yeterlidir. Günlük olarak düzenli bir şekilde uygulandığında diş sağlığının yaşam boyu korunmasını sağlayan misvak yağının ayrıca kullanımı süreci boyunca yutulmamasına ve ağız içerisinde birkaç dakika boyunca gargara yapıldıktan sonrasında tükürük yolu ile ağızdan dışarı atılmasına özen gösterilmelidir.

Misvak Yağı Kimler Kullanabilmektedir ?

Doğal bir yağ olması sayesinde yutulmaması koşulu ile dileyen herkes tarafından kullanılabilen misvak yağı bu sayede çocuklar, erişkinler, yetişkinler ve yaşlılar tarafından güvenle kullanılması tavsiye edilmektedir.

Misvak Yağı Yalnızca Diş Sağlığı Açısından Mı Tavsiye Edilmektedir?

Dünyanın en kaliteli diş ve diş eti doğal temizleyicisi olan ve bu sayede uzun yıllardan günümüze kadar güvenle kullanılan misvak yağı, misvak ağacından elde edilen misvak çubuğu benzeri özelliklere sahip olması ve bu sayede birebir faydalar sunması sayesinde genel olarak diş ve dişeti sağlığının korunmasında tercih edilmektedir. Etkinliği bilimsel olarak da kanıtlanması sayesinde güvenle kullanılan ve düzenli bir şekilde kullanılması durumunda doğal diş ve dişeti oluşumunu sağlayan misvak yağı bu sayede diş ve dişeti sağlığı korunmasında dünya genelinde en fazla satışa sunulan doğal diş sağlığı koruma yağları arasında yer almaktadır.

Misvak Yağı Nereden Temin Edilmektedir ?

Ülkemizde de yaygın bir şekilde satışa sunulması sayesinde ekonomik fiyat tarifesi üzerinden kolayca temin edilebilen misvak yağı, internet dünyasında yer alan online aktar web sitelerinden, aktar mağazalarından, alışveriş merkezlerinden temin edilebilmektedir. Ancak, faydalarından faydalanılabilmesi açısından misvak yağı satın alımında yağın özellikle katkısız olmasına yani orjinal misvak yağı olmasına dikkat edilmelidir. Bu bakımdan da misvak yağının mümkünse güvenilir satış noktalarından temin edilmesini tavsiye etmekteyiz.

Etkin içeriği sayesinde en kaliteli diş macunlarından dahi daha hızlı ve kalıcı etkiler sunan misvak yağından bu sayede tercihiniz doğrultusunda diş macunu yerine veya diş macunu ile birlikte günlük 3 defa düzenli ve yeteri düzeyde kullanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Limon Otunun Faydaları Nelerdir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM