MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYI İLE ZAYIFLAMA

MISIR PÜSKÜLÜ ÇAYI İLE ZAYIFLAMA

Mısır püskülü çayı ile zayıflamak ister misiniz? Aslında pek çok faydası olan mısır püskülünün çayı da zayıflamak isteyenler için yardımcı bir şifa kaynağı. Gelin mısır püskülü çayını yakından tanıyalım. Mısır Püskülünün Faydaları * Sakinleştirici özelliği vardır. * Bedeni güçlendirir. * Romatizma tedavisinde yardımcıdır. * İdrar söktürücüdür. * Mesane taşlarını düşürür. * Üretrit (idrar yolları enfeksiyonu), […]


Mısır püskülü çayı ile zayıflamak ister misiniz? Aslında pek çok faydası olan mısır püskülünün çayı da zayıflamak isteyenler için yardımcı bir şifa kaynağı. Gelin mısır püskülü çayını yakından tanıyalım.

Mısır Püskülünün Faydaları
* Sakinleştirici özelliği vardır.
* Bedeni güçlendirir.
* Romatizma tedavisinde yardımcıdır.
* İdrar söktürücüdür.
* Mesane taşlarını düşürür.
* Üretrit (idrar yolları enfeksiyonu), sistit (mesane enfeksiyonu) ve prostatit (prostat bezi enfeksiyonu) tedavilerinde etkilidir. Özellikle ayrıkotu ve civanperçemi ile birlikte kullanılırsa daha etkili olur.
* Çocuklarda böbrek sorunlarının atlatılmasına yardımcı olur.

İdrar söktürücü ve bedendeki yağları eritici özelliği ile zayıflamaya yardımcıdır.
Mısır Püskülü Nasıl Elde Edilir?

Dişi mısır çiçeklerinden alınan püsküller gölgede kurutulur. Mısır püskülünün içeriği şöyledir: Glikoz ve maltoz gibi şekerler, steroller, reçine, potasyum tuzları ve uçucu yağ.

MISIR PÜSKÜLÜ İLE ZAYIFLAMA ÇAYI Nasıl Yapılır?

Bir tatlı kaşığı ince kıyılmış mısır püskülünü bir su bardağı kaynar suda 5 dakika demleyin, günde 3 kere yemeklerden 1 saat önce için.

Bir önceki yazımız olan Zayıflama Çayları: Zayıflatan Bitki Çayı Tarifleri başlıklı makalemizde adaçayı neye iyi gelir, biberiye çayı ve Bitki çayları ile zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. mısır püskülü ile zayıflayanlar yorum yazarsa sevinirim 🙂 günde kaç bardak içince zayıflatıyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/