Mideye İyi Gelen Bitkiler

Mideye İyi Gelen Bitkiler

Çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan mide rahatsızlıklarınızda ilk olarak tıbbi tedavi aldıktan sonrasında yardımcı tedavi amaçlı olarak da mideye iyi gelen bitkilerden faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz. Mideye İyi Gelen Bitkileri İse Şu Şekilde Sıralayabilmekteyiz; Bilye Kekik Sindirim sistemini rahatlatıcı bir özelliğe sahip olması sayesinde mide problemlerine fayda sağlayan bilye kekik bitkisinden bu sayede günlük öğünlerinize bir […]


Çeşitli nedenlere bağlı olarak oluşan mide rahatsızlıklarınızda ilk olarak tıbbi tedavi aldıktan sonrasında yardımcı tedavi amaçlı olarak da mideye iyi gelen bitkilerden faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Mideye İyi Gelen Bitkileri İse Şu Şekilde Sıralayabilmekteyiz;

Bilye Kekik

Sindirim sistemini rahatlatıcı bir özelliğe sahip olması sayesinde mide problemlerine fayda sağlayan bilye kekik bitkisinden bu sayede günlük öğünlerinize bir miktar ilave etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Karahindiba

Tam bir vitamin ve mineral deposu olan ve bu sayede mide rahatsızlıklarında fayda sağlayan bitkiler listesinde yer alan karahindiba bitkisi aynı zamanda etkili bir idrar söktürücü ve mide rahatlatıcı bitki olması sayesinde günlük olarak 1 fincan miktarınca bitkisel karahindiba çayından tüketmenizde fayda bulunmaktadır.

Kişniş Bitkisi

Antiseptik, bakteri yok edici özelliğine sahip olan kişniş bitkisi  aynı zamanda hazımsızlık rahatsızlığının giderilmesinde de fayda sağlamaktadır. Bu bakımdan da mide problemlerinizde tavsiye edebileceğiniz bitkilerden biri de kişniş bitkisidir.

Kırmızı Biber

Yemeklerimizin vazgeçilmez besinlerinden olan kırmızı biber etkin içeriği sayesinde mideyi yatıştırmakta ve sindirim sisteminin daha sağlıklı bir şekilde işlev görmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede aşırı miktarda olmamak kaydıyla mide sorunlarınızda kırmızı biberden de faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Melek Otu

Özellikle de orta düzeyli mide problemlerinde, hazımsızlık ve iştahsızlık gibi sorunlarda fayda sağlayan melek otu bitkisinden bu sayede 2-3 tatlı kaşığı oranında tüketmenizde fayda bulunmaktadır.

Papatya

Birçok faydaları bulunan bitkilerden biri olan papatya başta hazımsızlık sorunu olmak üzere birçok mide ve bağırsak problemlerinde fayda sağlamakta ve bu sayede ayrıca uzmanlar tarafından kullanılması tavsiye edilmektedir. Bu sayede maruz kalabildiğiniz mide şikayetlerinizde günlük olarak 1-2 bardak oranında papatya bitkisel çayından tüketmeniz yeterlidir.

Rezene

Sindirim sisteminin rahatlamasında, gaz ve şişkinlik gibi sorunların giderilmesinde tercih edilen rezene aynı zamanda mide sıvılarının artmasını sağlayarak bu sayede hazımsızlık probleminin giderilmesini de sağlamaktadır. Bu sayede rezene bitkisel çayından günlük tüketmenizde fayda bulunmaktadır.

Yeşil Çay

Zengin içeriği sayesinde gaz, hazımsızlık, şişkinlik ve mide problemleri gibi sağlık sorunlarının giderilmesinde etkili olan yeşil çaydan özellikle de kafeinsiz içeriğe sahip olan türünden tüketmenizde fayda bulunmaktadır.

Zencefil

Araç, deniz tutması ve mide bulantısı gibi problemlerde tercih edilen zencefil, zengin içeriği sayesinde aynı zamanda sindirim sistemi problemlerinde de etkin bir şekilde fayda sunmaktadır. Bağırsakların daha sağlıklı bir şekilde işlev görmesinde de fayda sağlayan zencefil bitkisel çayından günlük 1-2 fincan miktarınca tüketmenizde fayda bulunmaktadır.

Zerdeçal

Özellikle bakterilere bağlı meydana gelen mide problemlerinde tavsiye edebileceğiniz bir bitki türü olan zerdeçal etkin içeriği sayesinde aynı zamanda gaz, şişkinlik, hazımsızlık ve bağırsak problemlerinde de fayda sağlamaktadır. Bu sayede günlük olarak 1-2 fincan miktarınca zerdeçal bitkisel çayından tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Ayrıca düşük maliyetli olması sayesinde de tavsiye edebileceğimiz mideye iyi gelen bitkiler sayesinde ciddi sağlık sorunlarına bağlı olmayan hafif düzeyli mide problemlerinizden birkaç gün içerisinde kurtulabilmektesiniz.

Bir önceki yazımız olan Sigarayı Bırakmak İçin Bitkisel Çözümler Nelerdir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM