Mide Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Mide Ağrısına İyi Gelen Bitkiler

Gaz veya sindirim problemleri sonucunda meydana gelen mide ağrılarınızda ilk olarak doktorunuza başvuruda bulunarak tıbbi yönden gerekli tedavi seçeneklerinden faydalanmalı ve sonrasında doktorunuzun uygun görmesi durumunda mide ağrısına iyi gelen bitki türlerinden faydalanmalısınız. Etkin içeriği sayesinde mide ağrısında faydalı sonuçlar sunan bitki türlerinden günlük olarak düzenli ve yeterli düzeyde faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz. Mide Ağrısına İyi […]


Gaz veya sindirim problemleri sonucunda meydana gelen mide ağrılarınızda ilk olarak doktorunuza başvuruda bulunarak tıbbi yönden gerekli tedavi seçeneklerinden faydalanmalı ve sonrasında doktorunuzun uygun görmesi durumunda mide ağrısına iyi gelen bitki türlerinden faydalanmalısınız. Etkin içeriği sayesinde mide ağrısında faydalı sonuçlar sunan bitki türlerinden günlük olarak düzenli ve yeterli düzeyde faydalanmanızı tavsiye etmekteyiz.

Mide Ağrısına İyi Gelen Bitkiler Şunlardır;

Nane

Hoş bir tada sahip olması sayesinde de günlük olarak güvenle kullanabileceğiniz Nane bitkisi, etkin içeriği sayesinde midede oluşan yanma probleminde, gaz probleminde ve karın ağrısında faydalar sunabilmektedir. Bu bakımdan, günlük olarak sıklıkla maruz kalabildiğiniz mide rahatsızlıklarınızda nane bitkisel çayından 1-2 çay bardağı miktarınca tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Papatya

Birçok faydalarının bulunduğu ve bu sayede uzmanlar tarafından kullanımı tavsiye edilen Papatya etkin içeriği sayesinde birçok mide ve bağırsak problemlerinde güvenle kullanılabilmektedir. Gaz, mide ağrısı ve mide ekşimesi gibi sindirim sistem rahatsızlıkları ile etkin bir şekilde mücadele eden Papatya bitkisinden bu sayede tercihiniz doğrultusunda doğrudan bitki kökünden veya bitkisel çayından günlük kullanabilmektesiniz.

Zencefil

Etkili bir gaz yok edici bitki türü olan Zencefil, bu sayede gaz kaynaklı oluşan mide ağrıları ve şişkinlik problemine karşı fayda sunabilmektedir. Bu sayede mide ağrılarınızda günlük olarak 1-2 çay bardağı miktarınca Zencefil bitkisel çayından veya tabletinden tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Mide Ağrısına İyi Gelen Diğer Bitki Türleri İse Şunlardır;

Rezene

Etkili bir spazm çözücü olması sayesinde mide ağrısında da etkin bir şekilde fayda sunan Rezene bitkisinden bu sayede günlük öğünlerinizden 30 dakika sonrasında yarım çay kaşığı oranında Rezene tohumundan tüketmeniz yeterlidir.

Karahindiba

A,B,C,D gibi vitaminler bakımından zengin bir içeriğe sahip olan Karahindiba bitkisi, aynı zamanda potasyum, çinko ve demir bakımından da oldukça zengin bir içeriğe sahiptir. Bu sayede mide ağrısında faydalı neticeler sunan Karahindiba bitkisinden günlük olarak tohum tarzından 1 tatlı kaşığı miktarınca veya bitkisel çay tarzında 1-2 çay bardağı oranında tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Mide Ağrısına İyi Gelen Bitkiler Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Mide ağrısına iyi gelen bitkilerin yalnızca mide ağrısında hafifletici etkiye sahip olabildiğini ve bu bakımdan tamamen ortadan kaldırmasının veya tamamen tedavi etmesinin söz konusu olamadığını belirtmekte fayda görmekteyiz.
  • Mide ağrısına iyi gelen bitki türlerine karşı alerjik reaksiyonların söz konusu olması durumunda, mide ağrısına iyi gelen bitki türlerinden uzak durulmasını tavsiye etmekteyiz.
  • Mide ağrısına iyi gelen bitki türlerinde olası yan etkilere maruz kalınmaması açısından, bitki türlerinin günlük yeteri düzeyde kullanılmasını tavsiye etmekteyiz.
  • Gebelik ve çocuk emzirme döneminde bulunan kadınların, mide ağrısına iyi gelen bitki türlerinden uzak durmasını tavsiye etmekteyiz.

Yukarıdaki uyarıların da dikkate alınarak mide ağrısına iyi gelen bitki türlerinden faydalanılmasını tavsiye etmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Mideye İyi Gelen Bitkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM