Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler Nelerdir ?

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler Nelerdir ?

Gün içerisinde egzersiz çalışmaları gerçekleştirmeye gereksinim duyulmadan harcanan kalori miktarının yükseltilerek bu sayede fazla kiloların atılmasını sağlayan metabolizmanın sağlıklı bir şekilde hızlandırılması açısından özellikle bazı bitki türlerinden faydalanılması gerektiğini tavsiye etmekteyiz. Metabolizmanın Hızlandırılmasını Sağlayan Bitkiler Şunlardır; Yeşil Çay Sağlık açısından birçok faydaları bulunan ve içeriğinde yer alan ”epiogallocatechin-3-gallat” isimli madde sayesinde metabolizmanın sağlıklı bir şekilde […]


Gün içerisinde egzersiz çalışmaları gerçekleştirmeye gereksinim duyulmadan harcanan kalori miktarının yükseltilerek bu sayede fazla kiloların atılmasını sağlayan metabolizmanın sağlıklı bir şekilde hızlandırılması açısından özellikle bazı bitki türlerinden faydalanılması gerektiğini tavsiye etmekteyiz.

Metabolizmanın Hızlandırılmasını Sağlayan Bitkiler Şunlardır;

Yeşil Çay

Sağlık açısından birçok faydaları bulunan ve içeriğinde yer alan ”epiogallocatechin-3-gallat” isimli madde sayesinde metabolizmanın sağlıklı bir şekilde hızlanmasını sağlaması sayesinde yeşil çayın günlük olarak 1-2 çay bardağı oranında tüketilmesini tavsiye etmekteyiz.

Oolong Çayı

Japon bilimadamları tarafından gerçekleştirilen araştırmalar neticesinde oolong çayının düzenli bir şekilde tüketildiğinde metabolizmanın hızlanmasını sağladığı ve bu sayede fazla kiloların daha hızlı bir şekilde atılmasını sağlayabildiği gözlemlenmiştir. Bu sayede günlük olarak oolong bitkisel çayından da tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.

Beyaz Çay

Ülkemizde yaygın olarak tüketilen ve yeşil çayda olduğu gibi içeriğinde yer alan ”epiogallocatechin-3-gallat” isimli özel madde sayesinde metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak fazla kiloların yok edilmesini sağlayan beyaz çay bu sayede günlük olarak 1-2 bardak oranında tüketebileceğiniz bitkisel ürünler listesinde yer almaktadır.

Zencefil

Birçok faydaları bulunan zencefil bitkisi, özellikle damar genişleten özelliği sayesinde vücudun kan dolaşımını yükselterek bu sayede metabolizmanın daha seri bir şekilde işlev görmesini sağlamaktadır.

Tarçın

Vücut sıcaklık değerlerinin yükseltilmesinde kullanılan hoş koku bir bitki türü olan tarçın, bu sayede metabolizmanın da sağlıklı bir şekilde işlev görmesini ve hızlanarak fazla kiloların atılmasına destek olmaktadır. Bu sayede tercihiniz doğrultusunda tarçın bitkisel çayından veya tarçın bitkisinden günlük olarak kullanabilmektesiniz.

Mate

Güney Amerika bölgesinde yetişen ve ismini mate isimli bir ağaç türünden alan mate bitkisi aynı zamanda bitkisel çay tarzında da satışa sunulmakta ve etkin içeriği sayesinde metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak fazla kiloların daha kolay ve etkin bir şekilde atılmasına destek olmaktadır.

Metabolizmayı Hızlandıran Bitkiler Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan bitçok bitkilerin ve bitkisel çayların kafein maddesi içerdiğini ve bu sebeple de günlük olarak yüksek miktarda kullanılması sonucunda mide bulantısı, kalp çarpıntısı, baş dönmesi ve uyku problemleri gibi yan etkilere neden olabildiğini ve bu nedenle de günlük yeteri düzeyde kullanılması gerektiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.
  • Metabolizmayı hızlandıran bitkisel çaylardan günlük olarak en fazla 3 bardak oranınd tüketilmesi gerektiğini belirtmekte fayda görmekteyiz.
  • Hiper tansiyon, diyabet, yüksek kolesterol veya farklı sağlık sorunları ilaçları kullanımı söz konusu olması durumunda, metabolizmayı hızlandıran bitkilerden faydalanılmadan önce, olası yan etkilerden korunulması açısından doktora danışılmasını tavsiye etmekteyiz.
  • Metabolizmal yavaşlamalar ciddi sağlık sorunlarından kaynaklanması durumunda ilk olarak tıbbi yönden gerekli tedaviler alınmalı ve sonrasında ilgili doktor tarafından uygun görülmesi durumunda tedaviye yardımcı amaçlı olarak metabolizmayı hızlandıran bitkilerden faydalanılmalıdır.

Yukarıdaki uyarılara dikkat edilmesi koşulu ile metabolizmayı hızlandıran bitkilerden ve bitkisel çaylardan güvenle faydalanılabileceğinizi belirtmekte fayda görmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesine İyi Gelen Bitkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM