Makyajsız Güzel Görünme Yolları

Makyajsız Güzel Görünme Yolları

Bayanlar açısından vazgeçilmezler arasında yer alan makyaj pek çok kişinin ilk tercihlerinde yer alsa da sayıları azımsanmayacak kadar fazla olan bayanlarda makyajsız güzelliği daha sağlıklı ve etkileyici bulmaktadır. Makyajsız güzellik aslında makyajın kendisinden daha zordur çünkü bakımlı cilt düzgün yüz hatları ve benzeri özellikleri gerektirir. Ancak birkaç önemli ayrıntılar ile sizlerde makyajı kullanmadan kendi doğal güzelliğinizi ortaya […]

Bayanlar açısından vazgeçilmezler arasında yer alan makyaj pek çok kişinin ilk tercihlerinde yer alsa da sayıları azımsanmayacak kadar fazla olan bayanlarda makyajsız güzelliği daha sağlıklı ve etkileyici bulmaktadır. Makyajsız güzellik aslında makyajın kendisinden daha zordur çünkü bakımlı cilt düzgün yüz hatları ve benzeri özellikleri gerektirir. Ancak birkaç önemli ayrıntılar ile sizlerde makyajı kullanmadan kendi doğal güzelliğinizi ortaya çıkartabilirisiniz. Peki, nedir bu ipuçları biraz bakalım;

• Cilt Bakımı;

Pürüzsüz ve ten rengi dengeli bir cilt pek çok allık ve fondötenden daha fazla etki bırakır, ancak uygun olarak gerçek anlamda cilt bakımı yapılmalıdır. Örneğin akneli ciltlerde veya yağlı ciltlerde bu bakımlar daha fazla uğraş ve zaman ister, ayrıca cildinizi tanımanız ve uygun ürünleri kullanmalınızda oldukça önemlidir.

• Güneş Kremi Kullanmak;

Bakımlı cilt ile birlikte renk tonları aynı olan ciltlerde insanlara oldukça hoş görünür özellikle çok açık renklerde bir teniniz var ise güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve renk dengenizi sağlamak için mutlaka güneş kremi kullanmalısınız.

• Diş Bakımı;

Yüzünüzde başka bir dikkat çekici kısım ağız ve dudaklardır, makyaj kullanmadan etkili gülüşlerinizi de beyaz ve parlak dişler ile sağlamanız mümkündür. Her halükarda diş bakımınızı en azından dişlerinizi fırçalamayı ihmal etmeyin, sararmış veya eksik dişler ile gülümsemek oldukça zor olabilmektedir.

• Kaşlarınıza Dikkat Edin;

Makyajsız gözlerinizi bakımlı ve şekilli kaşlarınız ile tamamlamanız mümkündür, makyajsız güzellik konusundaki amaç aslında yalın güzelliği ortaya çıkarmaktır yani herkesin sandığı gibi yüzümüze hiçbir işlem uygulamadan etkilemek değildir. Etkili bakışlarda en önemli noktalardan birisi olan kaşlarınızın rengini ve şeklini düzgün kullanmayı ihmal etmeyin.

• Cildiniz İçin Uyku ve Yemeklerinize Dikkat Edin;

Aslında uyku ve yemek düzeni vücudumuzun genel işleyişi konusunda büyük destekçimizdir, cildimizin düzgünlüğü ile birlikte uykuyu düzenli uyumakla gözaltı torbaları ve ince kırışıklıklar gibi pek çok olumsuz zamanın getirdiklerinden kaçınabilmemiz mümkündür.

• Saçlar Püf Noktası;

Yüzünüzdeki sadeliği en fazla etkileyen ve destekleyen kısım aslında saçlardır, saçların temizliği, şekli, rengi ve bakımları gibi pek çok ayrıntı yer alsa da etkileyici ve büyüleyici bir görünümün esas anahtarları saçlardır. Saçınızın genel yapısına uygun saç modellerini ve renklerini tercih etmeniz doğallığa yaklaşabilmeniz adına oldukça faydalı olacaktır. Örnek vermek gerekirse esmer tene ve siyah saça sahip bir bayanın zıt olarak açık sarı renge saçlarını boyatması gibi. Tüm vücudunuzda genel uyumu yakalamak aslında sizi en güzel gösteren yöntemlerdendir.

  • Gülümseyin;

Makyajsız güzellik önerileri arasında en favori olanı elbette gülümsemektir çünkü gülümsemek hem pozitif duyguların yayılmasını sağlarken hem de sizi bakımlı ve alımlı gösterecektir. Ayrıca gülmek kişinin ruhuyla birlikte yüz mimiklerinin gelişmesi ile doğrudan etkilidir, yüzünüzde makyaj olmadığı zamanlarda dikkatleri farklı özelliklerinize çekmek oldukça önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Yağ Bezeleri Nasıl Yok Edilir Doğal Çözümü Nedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM