Maden Suyu İle Cilt Bakımı

Maden Suyu İle Cilt Bakımı

Maden suyu yer altı kaynaklarından gelen dünyanın en çok mineral içeren suyudur. Maden suyu tıp’ta hastalıkta sağlıkta, kilo vermede, sporcu beslenmesinde ve hatta günlük yaşantıda yemeği biraz fazla kaçırınca bile kullanılan çok fazla kullanım alınına sahip doğal su’dur. Bu kadar geniş kullanım alanına sahip olması ile gelen faydaları arasında cilt bakımı için oldukça önemli bir […]

Maden suyu yer altı kaynaklarından gelen dünyanın en çok mineral içeren suyudur. Maden suyu tıp’ta hastalıkta sağlıkta, kilo vermede, sporcu beslenmesinde ve hatta günlük yaşantıda yemeği biraz fazla kaçırınca bile kullanılan çok fazla kullanım alınına sahip doğal su’dur. Bu kadar geniş kullanım alanına sahip olması ile gelen faydaları arasında cilt bakımı için oldukça önemli bir yeri vardır. Bu kadar çok kullanım alanına sahip doğal suyun cilt bakımı için kullanılmasına çok ta şaşırmamak gerekiyor.

Maden suyu rahatlatıcı etkisi ve zengin mineral kaynakları sayesinde bir çok etkisi vardır. Maden suyu öncelikle cildimizdeki gözenekleri açmak için kullanılan sıvı ve maskelerin başında gelmektedir. Çok fazla etki gösteren maden suyu pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen kadınların mutlaka kullanması gereken bir doğal su’dur.

Maden suyunu gün içerisinde pek çok farklı şekillerde kullanabilirisiniz. Cildiniz için hiç bir tahriş ve zararı yoktur.

Sabah kalktığınızda veya gece yatmadan önce maden suyu ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Gece Makyajınızı sildikten sonra yüzünüze uygulayacağınız maden suyu, makyajın size verdiği zararları ve kapalı gözenekleri açar.,

Maden suyunu sade veya bir çok diğer cilt temizleme malzemeleri ve maskeleri ile kullanabilirsiniz. Zaten bir çok cilt bakım ürünleri arasında veya maskelerde maden suyu mutlaka kullanılıyor buda maden suyunu gerçekten doğal ve saf bir güzellik bakım malzemesi haline getiriyor.

İnsanlığa bir çok faydası olan maden suyu, Cildim içinde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Maden suyu ile limon karışımı veya maden suyu ile doğal yağlar karışımı bunların başında gelmektedir. Maden suyunu kullandığınız her alan içerisinde size ve cildinize çok fazla fayda sağlamaktadır.

Maden suyunu günlük sabah veya akşam yemeğinden sonra günde bir en fazla iki defa kullanmanız halinde maden suyu sağlığınız için ve cildiniz için gün içerisinde çok fazla önem ve fazla sağlamaktadır.

Maden suyunu gece yatmadan önce tonik olarak sürebilirsiniz. Bu sayede gece ferah ve rahat bir uyku çekebilirsiniz.

Maden suyu’nun bir diğer kullanım maskesi ise bir kabın içerisine badem yağı, iki yemek kaşığı kil ve üzerine bir su bardağı maden suyunu ilave edip karıştırarak yüzünüzde 20 dakika kadar bekleteceğiniz bu maskeyi hemen ardından su ile yıkayın bu maske sayesinde cildinizde sıkılaşma ve bir çok cilt sununuzu ortadan kaldırmış olacaksınız. Bakteriler ve akneler buna dahil,

Bir diğer Maskemiz’ de ise boş bir kabın içerisine bir yemek kaşığı zeytin yağı bir yemek kaşığı limon ve üzerine bir bardak maden suyumuzu ekleyerek, pamuk veya makyaj fırçası yardımı ile kullanacağımız bu maske sayesinde sivilce, akne , kırışıklık ve bir çok cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. yaklaşık otuz dakika kadar yüzünüzde bekleteceğiniz bu karışımın sizlere çok büyük faydaları vardır.

Yukarıda gördüğünüz gibi maden suyu sağlıktan cilde bir çok geniş kullanım alanı ile bizlere daha sağlıklı ve kaliteli yaşam sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM