Liposuction (Yağ Aldırma) Ameliyatı

Liposuction (Yağ Aldırma) Ameliyatı

Liposuction yönteminde asıl amaç hastanın bölgesel yağlarının vakumlama yöntemiyle alınmasıdır. Liposuction geçmiş dönemlere kıyasla daha modern şartlara kavuşmuş ve başarı oranı arttırılmıştır. Artık geçmişte olduğu gibi fazla kan kaybı, ağrı ve risk oranları çok düşük seviyelere indirgenmiştir. Ayrıca kullanılan teknolojik aletlerin yardımıyla vücudun bir bölgesinden alınan yağ, yine vücudun farklı bir yerinde doğal bir dolgu […]


Liposuction yönteminde asıl amaç hastanın bölgesel yağlarının vakumlama yöntemiyle alınmasıdır. Liposuction geçmiş dönemlere kıyasla daha modern şartlara kavuşmuş ve başarı oranı arttırılmıştır. Artık geçmişte olduğu gibi fazla kan kaybı, ağrı ve risk oranları çok düşük seviyelere indirgenmiştir. Ayrıca kullanılan teknolojik aletlerin yardımıyla vücudun bir bölgesinden alınan yağ, yine vücudun farklı bir yerinde doğal bir dolgu malzemesi olarak kullanılabilmektedir. “Otolog yağ transferi” adı verilen bu yöntem ile bireyden alınan yağ, vücudun başka bir alanını yeniden şekillendirmede veya vücuttaki kırışıklıkları azaltmada kullanılabilecek şekilde enjekte edilebilir.

Sanılanın aksine Liposuction operasyonu ile amaç zayıflamak değildir. Zayıflamak isteyen bireylerin yağ aldırma operasyonunu tercih etmesi yanlıştır. Zayıflama amacı güden bireylerin diyet veya egzersizleri tercih etmesi zaten uzman doktor tarafından da verilecektir. Liposuction operasyonlarının amacı, bireyin vücudunda kontur düzeltme işlemi yapmaktır yani estetik kaygılardır. Eğer birey diyet ve egzersizlere rağmen, vücudunda yer alan bazı yağlardan kurtulamıyorsa, doktorunun da onayı ile bu yağlardan kurtulmayı ve vücudunu yeniden şekillendirmeyi tercih edebilir.

Yağ aldırma operasyonlarında bireyden alınacak yağ dokusunun hacmi, uzmanlarca 4.5 litre olarak belirlenmiştir. Yağ aldırma operasyonu yaptıracak bireylerin ayrıca 18 yaşının üzerinde olması, sağlık durumunun iyi olması gerekmektedir. Bu nedenle 18 yaşından büyük ve diyete/egzersize devam eden hastalar operasyona uygundur. Ayrıca belirlenen 4.5 litre hacminin aşılması durumunda hastanın sıvı ve elektrolit dengesini sağlayacak önlemlerin de ayrıca alınması gerekir. Eğer ilk operasyonda istenilen sonuç alınamadıysa, ikinci operasyon 3 ila 6 ay arasında tekrardan yapılabilmektedir.

Daha fazla bilgi ve ilgili yazının devamı için: https://www.estetikizmir.com/liposuction-yag-aldirma-ameliyati/

Bir önceki yazımız olan Hes Kodu Sms Ücretli mi başlıklı makalemizde hes kodu ücretlimi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM