Lahana Yağının Faydaları ve Lahana Yağı İle Bölgesel Zayıflama

Lahana Yağının Faydaları ve Lahana Yağı İle Bölgesel Zayıflama

Fazla kilosu olan kişiler, fazla olan kilolarının nedeninin, vücutlarında bulunan gereksiz yağlar olduğunu bilmelidirler. Lahana yağı ile, vücutta bulunan fazla yağların hücreleri parçalanabilir; ve bu sayede, fazla kilolarınızdan kurtulmanız olanaklı hale gelebilir. Lahana yağı, yağ hücrelerinin parçalanması için dışarıdan uygulanan bir yöntem olması sebebiyle bölgesel zayıflamada yararlanılan bir araç niteliğindedir. Lahana yağının uzun vadeli kullanımı, […]


Fazla kilosu olan kişiler, fazla olan kilolarının nedeninin, vücutlarında bulunan gereksiz yağlar olduğunu bilmelidirler. Lahana yağı ile, vücutta bulunan fazla yağların hücreleri parçalanabilir; ve bu sayede, fazla kilolarınızdan kurtulmanız olanaklı hale gelebilir. Lahana yağı, yağ hücrelerinin parçalanması için dışarıdan uygulanan bir yöntem olması sebebiyle bölgesel zayıflamada yararlanılan bir araç niteliğindedir. Lahana yağının uzun vadeli kullanımı, hem bölgesel zayıflamada kalıcı kilo vermeyi olanaklı hale getirir; hem de metabolizma hızının dengelenmesine ortam hazırlar.

Lahana Yağının Faydaları
Ülkemizde bol miktarda yetiştirilen lahananın yağı da, yine ülkemizde üretilmektedir. Lahana yağı üretimi sırasında, herhangi bir seyreltme işleminin uygulanmasığını belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, lahana yağının çok doğal olduğunu söylememiz gerekir. Lahana yağı ile diğer yağları karşılaştıracak olursanız, içlerinde en doğal olanın lahana yağı olduğunu görebilirsiniz. Lahana yağının kullanımı zayıflama; özellikle de bölgesel zayıflama amaçlıdır… Lahana yağının faydalarından kısaca söz edelim:

Selülit ve Cilt Bakımı için Lahana Yağı
Lahana yağının faydaları arasında ilk sırada, selülit nedeniyle meydana gelmiş olan portakal kabuğu görünümünün giderilmesi yer almaktadır.
Lahana yağının faydaları arasında, bölgesel olan fazla kiloların vücuttan atılması da yer almaktadır.
Lahana yağının faydaları arasında, cildin daha sıkı, daha gergin; ve daha pürüzsüz hale getirilmesinden de söz edilmelidir.
Lahana yağı vücuda uygulandığında, vücutta yarattığı hafiflik, canlılık ve incelme hissi, lahana yağı kullananlar tarafından dile getirilmektedir.
Lahana yağının faydalarından bir diğeri de, cildin derinlemesine beslenmesidir. Lahana yağının faydalarından bir başkası ise cildin güçlenmesidir.
Lahana yağının faydaları arasında, yoğun nemlendirici etkisinden de söz etmek gerekir; bu özelliği ile lahana yağı, cilt kuruluğunu önlemeye yardımcıdır.
Lahana yağının faydaları arasında, ölü derinin ciltten atılmasından, ve ciltte meydana gelecek olan esneklikten de söz etmek gerekmektedir.
Lahana yağı, kan dolaşımını; ve lenf dolaşımının hızını arttırmaktadır. Bu sayede lahana yağının faydaları arasında, cildin parlaklığı, ve canlılığından da söz etmek gerekir.
Lahana yağı, vücudun yağ ve su metabolizmasını harekete geçiren bir özellik göstermektedir. Bu sayede, lahana yağının faydaları arasında, vücuttaki sarkmaların önlenmesinden de bahsetmek gerekecektir.

Lahana Yağı İle Bölgesel Zayıflama
Bölgesel zayıflama için lahana yağının faydalarından yararlanmak amacı ile, lahana yağının kullanım alanlarını şu şekilde sıralayabiliriz: kollar, kalçalar, karın, bel, bacaklar, göğüsler… Vücutta yağ depolayan tüm bölgelerde, bölgesel zayıflama için lahana yağından yararlanılabilir.

Lahana yağı nasıl kullanılır?

Lahana yağı nasıl kullanılır sorusunun yanıtını vermek istersek:
Bölgesel zayıflamanın gerçekleşmesi istenen bölgeye, sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer uygulanması önerilen lahana yağının, dairesel hareketler ile sürülmesi gerekmektedir. Lahana yağının vücuda uygulanmasından önce cildin temiz olması önemlidir. Lahana yağının ciltten su ile temizlenmesi önerilmektedir; ancak, lahana yağı, gerekli bölgeye nüfuz etmeden temizlenmemelidir. Lahana yağından etkin sonuç almak için düzenli kullanılması çok önemlidir. Lahana yağından etkin sonuç almak için dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da, lahana yağının kullanıldığı dönemde, bol su içilmesi gerektiğidir.

Bir önceki yazımız olan Şifalı Bitkiler Zeytin Yaprağı ve Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları başlıklı makalemizde Bitki çayları ve faydaları, çira suyunun faydalari ve çıra suyu hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. Arkadaşlar ben 1 ay denedim sabah akşam gerçekten faydası var sürdüğünüz yer bidaha kilo da almıyor site film sararan

  2. Ben faydasını gördüm 1 ayda cok etkili sürdüğünüz yerler bidaha kiloda almıyor sitreç sararsan daha çabuk etki ediyor faydalarındaki bütün etkileri gibi süper bişey iştahını da azaltıyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM