Kereviz Tohumu ve Faydaları

Kereviz Tohumu ve Faydaları

Kereviz tohumu; üriner sistem antiseptiği, antiromatizmal, hazmı kolaylaştırıcı, gaz ve idrar söktürücü, midevi, spazm çözücü, sinir sistemi yatıştırıcı ve prostat üzerindeki olumlu özellikleriyle çeşitli hastalıkların tedavisinde farklı şekillerde kullanılmaktadır. Kereviz tohumunun faydalarından bazıları şunlardır: Kereviz Tohumunun Faydaları – Cinsel gücü arttırarak cinsel isteği kamçılar. – İç salgı bezlerini, özellikle de böbrek üstü bezlerini çalıştırır. – […]


Kereviz tohumu; üriner sistem antiseptiği, antiromatizmal, hazmı kolaylaştırıcı, gaz ve idrar söktürücü, midevi, spazm çözücü, sinir sistemi yatıştırıcı ve prostat üzerindeki olumlu özellikleriyle çeşitli hastalıkların tedavisinde farklı şekillerde kullanılmaktadır.

Kereviz tohumunun faydalarından bazıları şunlardır:

Kereviz Tohumunun Faydaları

– Cinsel gücü arttırarak cinsel isteği kamçılar.

– İç salgı bezlerini, özellikle de böbrek üstü bezlerini çalıştırır.

– Sinir yorgunluğunun yatışmasını sağlar.

– Kanı pisliklerden temizler.

– Akneleri geçirici ve cildi temizleyici özelliği vardır.

– Böbrek taşı ve kumunun kolay düşürülmesine yardımcı olur.

– Diyet yapanların zayıflamasına katkıda bulunur.

– Unutkanlığa iyi gelir.

– İdrar söktürücü özelliği vardır.

Kereviz Tohumu Nasıl Kullanılır?

Kereviz tohumunun kullanımı ise;

– Üniversite kliniklerinde tedavi denemeleri ve araştırmalar yapılmamıştır. Çokta büyük araştırmalarda kereviz kökünün cinsel gücü arttırdığı tespit edilmiştir. Ancak bunun klinik araştırmalar ile ispatı gerekmektedir. Bundan dolayı bu bilgilerle 2. sınıf bir bitkidir. Kereviz tohumu yerine göre daha etkili olan başka bitkiler kullanılmalıdır. Mesela romatizmaya karşı Kargabüken, Çit kökü, Harpogo, Söğüt, Isırgan prepatları kullanılabilir.

– Halk arasında, kereviz tohumu romatizma, gut, böbrek ve mesane rahatsızlıları, ödem, şişkinlik, iştahsızlık, zayıflama, sindirim rahatsızlıklarına karşı ve kanı temizlemek için kullanılır. Ancak tüm bunların yanı sıra klinik çalışmalarla bu faydalar ispatlanamamıştır. Kereviz yumrusu yemek yapımında da kullanılabilir. Ayrıca cinsel gücü arttırdığı da bilinmektedir. Yaprak ve sapı ise salatlarda kullanılabilir.

– Kereviz çayı ise; 1 tatlı kaşığı kereviz tohumu demliğe konulur ve üzerine 300-500 ml kaynar su ilave edilerek 5-10 dakika demlenmeye bıraktıktan sonra süzülerek içilir.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM