Kaş Dökülmesi Neden Olur Bitkisel Çözümü Nedir?

Kaş Dökülmesi Neden Olur Bitkisel Çözümü Nedir?

Kaş dökülmesi birçok nedene bağlı olarak yaşanılabilen bir rahatsızlıktır. Bu nedenler arasında Troid yetersizliği, kaş yolma hastalığı, Atopik Dermatit, mantar enfeksiyonu gibi nedenler dikkat çekmektedir. Sizlerin kaşlarında herhangi bir nedene bağlı olarak dökülme var ise, bu makalemizdeki kaş dökülmelerine karşı doğal çözüm yollarını inceleyebilirsiniz ve herhangi bir çözüm yolunu uygulayabilirsiniz. Kaş Dökülmesinde Bitkisel Çözüm Yolları Sarımsak Kükürt, selenyum, […]

Kaş dökülmesi birçok nedene bağlı olarak yaşanılabilen bir rahatsızlıktır. Bu nedenler arasında Troid yetersizliği, kaş yolma hastalığı, Atopik Dermatit, mantar enfeksiyonu gibi nedenler dikkat çekmektedir. Sizlerin kaşlarında herhangi bir nedene bağlı olarak dökülme var ise, bu makalemizdeki kaş dökülmelerine karşı doğal çözüm yollarını inceleyebilirsiniz ve herhangi bir çözüm yolunu uygulayabilirsiniz.

Kaş Dökülmesinde Bitkisel Çözüm Yolları

Sarımsak

Kükürt, selenyum, mineraller, B vitaminleri ve C vitamini gibi vitamin ve daha birçok mineral bakımından zengin olan sarımsak kaş dökülmelerine karşı önleyici olmakla birlikte yeni kaş çıkmasını da sağlar. Püre halindeki sarımsağı kaş bölgenize masaj yapın ve 5-10 dk beklettikten sonra yıkayın.

Hint Yağı

Kaş dökülmesinde doğal tedavi yöntemlerinden biri de Hint yağıdır. Bu yağ kaşların tekrardan çıkmasına olanak sağlayan protein, vitamin, antioksidan ve yağlı asitlerini içerir. Aktarlardan ya da internet üzerinden sipariş vereceğiniz bu Hint yağına pamuklu bir çubuk batırarak yağı kaç bölgenize sürün. Ardından 2-3 dakika kadar parmak uçlarızla yağın emilmesini sağlayın. Bu işlemi en az yarım saat olmak kaydıyla bir gece bekleterek de uygulayabilirsiniz. Ardından su ile yıkayın.

Hindistancevizi Yağı

Kaş dökülmelerine karşı oldukça etkili olan doğal çözüm yollarından biri de Hindistancevizi yağıdır. İçerisindeki proteinlerin yanı sıra var olan E vitamini ve minareler daha dağlıklı ve daha kalın bir kaş için ideal bir yöntem olacaktır. Parmak uçlarınıza damlatacağınız hindistancevizi yağını kaşlarınıza nazik bir şekilde uygulayın. Bu yağ kaşlarınızda bir gece kalsın ve ertesi sabah yüzünüzü yıkayın.

Soğan Suyu

Antioksidan deposu olan soğan da kaş ve saç dökülmelerine karşı olmakla birlikte yeni kaşların ve saçların çıkmasına yardımcı bir yöntemdir. İçerdiği kükürt ile kaş bölgesindeki kollajen dokuların yenilenmesine ve üremesine yardımcı olan soğan suyunu elde etmek için rendeleyebilirsiniz. Rendelediğiniz bu püreyi de süzgeçten geçirerek suyunu elde edebilirsimiz. Soğan suyunu 5 dakika boyunca kaş bölgesine masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Sonrasında ise suyun kurumasını bekleyin ve ardından yüzünüzü yıkayın.

Zeytinyağı

Her derde deva zeytinyağının birkaç dökülmelerine karşı da önleyici olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte içeriğindeki E vitamini sayesinde kaşlarınızın daha kalın ve daha sağlıklı çıkmasını sağlamaktadır. Uyumadan önce zeytinyağı ile kaş bölgenize 5 dakikalık bir masaj uygulayabilirsiniz. Zeytin yağı da bir gece kaşlarınızda bekletilmeli. Ertesi sabah yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

Aloe Vera

Birçok losyonun ham maddesi olan aloe vera da kaş dökülmelerine karşı doğal tedavi yöntemlerinden biridir. aloe vera yağı kıl foliküllerini besler ve kaşların daha sağlıklı çıkmasına yardımcı olur. Kaşlarınıza masaj yoluyla süreceğiniz aloe vera jelini 30 dakika boyunca kaşlarınızda bekletin ve ardından bol su ile yıkayın.

Not: Tüm bu bahsettiğimiz yöntemlerden olumlu sonuç alınabilmesi için düzenli olarak kullanımları gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Domates Suyu Cilde İyi Gelir Mi Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM