Doğal Hekim
Kas Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları
Sosyal Medyada Paylaş
29 Temmuz 2018
admin

Kas Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları

Çeşitli nedenler sonucunda oluşan kas ağrılarının dindirilmesinde oldukça etkili olan bitki çaylarından günlük düzenli bir şekilde tüketmeniz sayesinde rahatsızlık ve huzursuzluk veren kas ağrılarınızdan kolayca kurtulabilmektesiniz. Kas Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Çaylar Şunlardır; Güvercin Ağacı Bitkisel Çayı Kas ağrıları ve morluklarda oldukça etkili bir bitkisel çay türü olan Güvercin Ağacı


Çeşitli nedenler sonucunda oluşan kas ağrılarının dindirilmesinde oldukça etkili olan bitki çaylarından günlük düzenli bir şekilde tüketmeniz sayesinde rahatsızlık ve huzursuzluk veren kas ağrılarınızdan kolayca kurtulabilmektesiniz.

Kas Ağrısına İyi Gelen Bitkisel Çaylar Şunlardır;

Güvercin Ağacı Bitkisel Çayı

Kas ağrıları ve morluklarda oldukça etkili bir bitkisel çay türü olan Güvercin Ağacı Bitkisel Çayından bu sayede günlük olarak kaynar suyun içerisinde hazırlayarak tüketmeniz veya doğrudan sorunlu bölge üzerinde masaj yaparak uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.

Pelin Otu Bitkisel Çayı

Etkin içeriği sayesinde birçok faydalar sunan Pelin Otu bitkisel çayı, bu sayede kas ağrılarında ve vücut morluklarında da etkili bir şekilde fayda sunmaktadır. Kas ağrıları rahatsızlıklarınızda günlük olarak kullanabileceğiniz Pelin Otu bitkisel çayından 1-2 bardak oranında tüketmeniz veya doğrudan sorunlu bölge üzerinde uygulamanız yeterlidir.

Papatya Bitkisel Çayı

Kas ağrılarının rahatlatılmasında oldukça faydalı bir bitkisel çay türü olması sayesinde ayrıca uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilen Papatya Bitkisel çayından günlük olarak kaynar suya ilave ederek 1-2 bardak miktarınca tüketmeniz yada doğrudan kas ağrısı oluşan bölgeye uygulamanızda fayda bulunmaktadır.

Alıç Bitkisel Çayı

C vitamini bakımından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan ve bu sayede kas ağrılarında da etkili faydalar sunan Alıç bitkisel çayından günlük olarak kas ağrıları oluşan bölge üzerinde uygulamanız veya doğrudan tüketmenizde fayda bulunmaktadır.

Yaban Mersini Bitkisel Çayı

Etkin içeriği sayesinde morluklarda, ağrılarda faydalı olan Yaban Mersini bitkisel çayını bu sayede kas ağrıları probleminde de güvenle kullanabilmektesiniz. Günlük olarak kullanabileceğiniz 1-2 su bardağı miktarınca Yaban Mersini bitkisel çayı sayesinde kas ağrılarınızdan 48 ila 72 saat aralığında kolayca kurtulabilmektesiniz.

Zencefil Bitkisel Çayı

Birçok faydalar sunan Zencefil bitkisel çayı zengin içeriği sayesinde kasların rahatlatılmasında ve gevşetilmesinde de fayda sunmakta ve bu sayede kas ağrılarınızın kolayca giderilmesinde de etkin bir şekilde fayda sunmaktadır. Kaynar suda hazırladığınız Zencefil bitkisel çayından sorunlu bölge üzerinde uygulamanız veya doğrudan tüketmeniz faydalı olacaktır.

Kas Ağrısına İyi Gelen Bitki Çayları Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kas ağrısına iyi gelen bitki çayları kullanımı öncesinde tıbbi yönden gerekli tedavi seçeneklerine başvurulmalı ve tıbbi tedavi seçeneklerine destek amaçlı olarak da kas ağrısına iyi gelen bitki çaylarından faydalanılmalıdır.
  • Kas ağrısına iyi gelen bitki çayları olası yan etkilerine maruz kalınmaması açısından öncelikle doktorunuza danışmalı ve doktorunuzun uygun görmesi durumunda kas ağrısına iyi gelen bitki çaylarından tüketmenizi tavsiye etmekteyiz.
  • Gebelik, çocuk emzirme, diyabet, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol gibi ciddi durumlarda kasl ağrısına iyi gelen bitki çaylarından kullanmadan önce ilgili doktora danışılmalı ve doktorun uygun görmesi durumunda kas ağrısına iyi gelen bitki çaylarından faydanılmalıdır.

Yukarıdaki kurallara da harfiyen uyulması durumunda kas ağrısına iyi gelen bitki çaylarından güvenle faydalanılabilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Hemoroide İyi Gelen Bitkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2017