Kan Temizleyen Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Kan Temizleyen Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Derimizden ve cildimizden alınan kirler, mikroplar yada bakteriler direk olarak kanımıza geçer ve bu kana geçen kirler karaciğerimize sorun ve birçok organımıza sorun yaratır. Yani birincil olarak organımıza bulaşırlar. Cildimizi, vücudumuzu dışarıdan gelen kirlere, pisliklere karşı savaşmak için direk banyo yapıyoruz ama bu dış cildimize etki ediyor. Sadece dış cildimizi temizlemeyip iç temizliğimize de oldukça […]


Derimizden ve cildimizden alınan kirler, mikroplar yada bakteriler direk olarak kanımıza geçer ve bu kana geçen kirler karaciğerimize sorun ve birçok organımıza sorun yaratır. Yani birincil olarak organımıza bulaşırlar.
Cildimizi, vücudumuzu dışarıdan gelen kirlere, pisliklere karşı savaşmak için direk banyo yapıyoruz ama bu dış cildimize etki ediyor. Sadece dış cildimizi temizlemeyip iç temizliğimize de oldukça fazla önem vermemiz gerekmektedir. Asıl önemli olan iç tarafımızdır organlarımız ve kanımız ne kadar sağlılık olur ne kadar düzgün çalışırsa biz o kadar sağlıklı oluruz.
Kanımızı temizlemek vücudumuz için çok sağlıklı olacaktır. Temiz kan sayesinde organlarımızın da temiz olmasını sağlar.  O halde kanımızı nasıl temizleyebiliriz. Kan temizlenmesi için oldukça etkili yöntemler vardır. Şifalı bitkiler sayesinde kanımızı güzel bir şekilde temizleyebilir organlarımızın daha sağlıklı olmasını sağlayabiliriz. Sadece bu şifalı bitkiler sayesinde kanı temizlemek değil de spor yaparak da kan temizlemek için oldukça etkili yöntemlerin arasında yer alır.

Kan temizleyen İçin bitkiler:

Dulavrat Otu:
Kanımızı temizlemek için oldukça etkili olan bu şifalı dulavrat otu kanımızın ve lentafik sistem içinde olmak üzere bütün dolaşım sisteminizi çok güçlü bir arındırma görevi görecektir. Ayrıca deriniz de olan toksinleri temizleyip vücuttan atmak için oldukça etkili olacaktır.

Isırgan Yaprağı:

Isırgan otu kan temizlemek için oldukça etkili bir şifalı bitkidir. Ayrıca kan temizlemekle kalmayıp kan yaptıran ve demir eksikliği sorunu da gideren bir etkili şifalı bitkidir.

Ahududu Bitkisi:

Ahududu bitkisi kan temizlemek için çok etkili şifalı bitkiler arasında yer alır.  Ayrıca sadece kanı temizlemekle kalmaz vücudunuz da birikmiş olan zehirli madde gibi olumsuzlukları atmasında oldukça etkili olacaktır.

Zerdeçal Bitkisi:

Zerdeçal insan vücudu için çok yararlı bir şifalı bitki olduğunu biliyoruz. Zerdeçal bitkisi kanı temizlemek yenilemek  için de çok etkilidir. Ayrıca kanser için savaşan şifalı bitkidir. Zerdeçal tozunu yemeklerin içine katarak
tüketebileceğiniz aynı zaman da çay olarak da demleyip içebileceğiniz bir oldukça yaralı bir bitkidir.

Kekik Bitkisi:

Kekiği genel olarak baharat şeklinde kullanırız. Kekiğin faydaları arasında etkili bir kan temizleyici görevi vardır. Ayrıca kanınızda olan kolestrolü da düşürebilen oldukça etkili doğal bir şifalı bitkidir.

Karabaş otu:

Karabaş otu kanı temizlemek açısından etkili olan şifalı bitkiler arasında yer alan bit bitkidir. Oldukça yaralıdır, ayrıca kanı temizlemekle kalmayıp vücudunuz da olan oldukça zararlı toksinleri yok etmek ve temizlemek için oldukça etkili olacaktır.

Biberiye Bitkisi:

Biberiye bitkisinin insan vücudu için oldukça yararlı olduğunu biliyoruz. Bu şifalı biberiye bitkisi kanı temizlemek için de çok etkilidir. Biberiye bitkisini yemekler de çay demler gibi yapıp içebilirsiniz.

Ekinezya bitkisi:

Bu şifalı bitki kan temizlemek için etkili bitkilerdendir. Ayrıca lenfatik sistem temizlemek için de oldukça etkili bir doğal bitkidir.

 

Bir önceki yazımız olan Acı Ağaç Nedir, Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/