Kan Kesici Bitkiler Nelerdir ?

Kan Kesici Bitkiler Nelerdir ?

Şifalı bitkiler içerlerinde bulunan vitaminler sayesinde hastalıklara iyi gelmektedirler.  Bu bitkilerin çoğu rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir. Eski zamanlardan belli bu doğal tedavi bitkileri kullanılmaktadır. Eski zamanlarda doğal ilaçlar olarak kullanılan ve hastalıkları ve rahatsızlıklara iyi geldiği söylenmektedir.  Bu bitkilerin kan dolaşımlarımıza ve kanımızı kesici olan bitkiler de mevcuttur. Çoğu rahatsızlıklara iyi gelen bu bitkiler kanlarımızda […]

Şifalı bitkiler içerlerinde bulunan vitaminler sayesinde hastalıklara iyi gelmektedirler.  Bu bitkilerin çoğu rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir. Eski zamanlardan belli bu doğal tedavi bitkileri kullanılmaktadır. Eski zamanlarda doğal ilaçlar olarak kullanılan ve hastalıkları ve rahatsızlıklara iyi geldiği söylenmektedir.  Bu bitkilerin kan dolaşımlarımıza ve kanımızı kesici olan bitkiler de mevcuttur. Çoğu rahatsızlıklara iyi gelen bu bitkiler kanlarımızda bulunan zararlı mikropları ve bakterileri de vücudumuzda bulunan kirli kanları keserek vücudumuzdan atmamızı sağlamaktadırlar.

Derilerimizden geçen mikrop ve bakteriler kanlara ulaşarak kanda da dolaşım sağlayarak diğer organlarımıza zarar gösterebilmektedir. Bu bitkiler bu organlarımızın zarar görmemesi ve hastalıkların başlamasını önleyebilmektedirler.  Vücudumuzu nasıl mikroplara ve zararlı bakterilere karşı banyo yaparak koruyor isek bu iç organlarımızı da zararlı mikrop ve zararlı bakterilerden kan dolaşımımızı düzenleyerek koruyabiliriz.  Vücudumuz kendini ne kadar koruya bilse bile zararlı mikroplara ve zararlı bakterilere karşı çok sayıda mahsur kaldığında vücudun kendini koruması söz konusu değildir. Bu devrede kan temizleyen bitkiler araya girmektedir. Çünkü vücudumuza bütün hastalıklar kanların diğer organlara dolaşımından dolayı gerçekleşmektedir. Bu açıdan kanımızı ve kan dolaşımımızı temizlemek sağlığımız acısından oldukça önemlidir. Temiz kan dolaşımı ile sağlıklı bir yaşam ve hastalıklardan uzak bir yaşam bizleri beklemektedir. Bu bitkiler doğal olduğundan dolayı ciddi bir yan etkileri de bulunmamaktadır. Böylelikle kan temizleme işlemiyle kan dolaşımlarımız organlarımıza temiz kan dolaşımı yapmaktadır. Ayrıca diğer bir kan temizleme yöntemlerinden birisi de spordur. Spor yapmamız bizlerin terlemesini sağlamaktadır bu terlemeler ile vücudumuzdaki kirli kanları temizlemiş  ve kanlarımızı durdurmakta olmaktayız.

Kan temizleyen bitkiler:

Dulavratotu:

Kan temizleyici bitkiler arasında en faydalı olan bitkiler arasında başta gelmektedir. Kanlarımızın büyük ölçüde temizlenmesi bu bitkiler sayesinde gerçekleşmektedir.

Isırgan yaprağı:

Kan dolaşımımızı dengeleyici ve kan temizleyici yanı sıra kanda bulunan demir eksikliğini giderdiği bilinmektedir. Böylelikte kanlarımızın temizlenmesinde ve kan dolaşımımızın hızlı sağlanmasına katkı göstermektedir.

Ekinezya bitkisi:

Kanda bulunan leflatik türün temizlenmesini sağlamaktadır.

Ahududu:

Kana renk katan bir bitki türüdür. Böylelikle kanı temizleyecek ve vücudumuzda bulunan kirli kanları atmamıza katkı sağlayacaktı

 Kamkat:

Kan dolaşımıyla organlara giden kanların böbreklerde bulunan kirli kanları atmamızı sağlamaktadır. Kana kırmızı rengini vermektedir.

Kappari:

Kanda bulunan toksin maddelerin temizlenmesini sağlamaktadır.  Ara öğünlerde ve aç karnına tüketildiğinde daha çok faydalı olmaktadırlar.

Zerdeçal:

Zerdeçal otu toz haline gelene kadar dövüldükten sonra bir bardak sıcak suya dökülerek içildiğinde kanımızda bulunan zararlı maddelerin temizlenmesini sağlamaktadır. Ayrıca yemeklerde de bu zerdeçal otu kullanılmaktadır.

Kekik:

Kanımızda bulunan kolesterol seviyesini düşürmede faydalı bir bitkidir. Böylelikle kanımızın düzenli dolaşımını sağlamaktadır.

Karabaş otu:

Kanımızda bulunan zararlı maddelerin toksinler sayesinde vücudumuzdan atmasını sağlamaktadır.

Biberiye:

Kanımızı kesici ve durdurması yönünden ziyade kanımızda bulunan zararlı bakterileri öldürmede fayda sağlamaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözüm: Gözaltı Morlukları İçin Ne Yapmalı? başlıklı makalemizde gözaltı morlukları nasıl geçer, gözaltı morlukları neden olur ve gözaltı morluklarının sebepleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM