Kalbe Faydalı Şifalı Bitkiler

Kalbe Faydalı Şifalı Bitkiler

Kalp hastalıklarını önlemek ve azaltmak için sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz, stresle baş etmeyi öğrenme ve genel olarak sağlıklı olmayı gözeten bir yaşam biçimi sürdürme önemli adımlardır. Bazı bitkiler tüm bunların yanı sıra sağlıklı beslenme ve kalbi koruma adına diyetinize katkıda bulunabilir. Beslenme düzeninize bitkileri katmadan ya da bitkisel takviye almadan evvel, düzenli olarak özellikle ilaç […]

Kalp hastalıklarını önlemek ve azaltmak için sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz, stresle baş etmeyi öğrenme ve genel olarak sağlıklı olmayı gözeten bir yaşam biçimi sürdürme önemli adımlardır.
Bazı bitkiler tüm bunların yanı sıra sağlıklı beslenme ve kalbi koruma adına diyetinize katkıda bulunabilir. Beslenme düzeninize bitkileri katmadan ya da bitkisel takviye almadan evvel, düzenli olarak özellikle ilaç kullanıyorsanız, kendi doktorunuza ya da bir doğal beslenme uzmanına danışmanız en güvenli yoldur.

Kalp İçin Sarımsak
Sarımsak: Çok eski zamanlardan beri doğal bir antibiyotik olarak sağlık için başvurulan bitkilerin başında sarımsak yer alır. Kan pıhtılaşmasını önlediği, kolesterolü tansiyonu düşürdüğü için kalbe iyi gelen bitki olarak kabul edilir.
Atardamara zarar veren etkenleri sarımsaktaki antioksidanlar, devre dışı bırakabilir. Çiğ olarak sarımsak tüketildiğinde daha çok faydalarından yararlanılır. Sarımsak çayı bununla birlikte, yağı ya da tabletleri gibi farklı şekillerde de alınabilir. Terleme, ağız kokusu, mide-bağırsak bozulması ya da baş ağrısı sayılabilir.

Kalbe Faydalı Alıç Bitkisi: Demir, kalsiyum, C vitamini ve fosfor zengini olan alıç bitkisi geyik dikeni, geviş ya da yemişen gibi farkı isimlerle de bilinir. Meyveleri de sarı ya da kırmızı renktedir. Uykusuzluk, çarpıntı, kireçlenme ve baş ağrısı gibi sorunlar için önerilir ve hafızayı güçlendirir, kalp sağlığına da iyi gelir. kalbe faydalı bitkiler: alıçKalbin oksijen ve besleyici maddelerle birlikte kan pompalama yeteneğini de geliştirir. Kalp kaslarını da dolaşımı iyileştirmesi dışında güçlendirerek kan damarlarını genişletir ve kalp damarlarının zarar görmesini engeller böylece önemli ölçüde kalbin yükünü hafifletir. Sadece bunların sonucunda kalp değil, damar sağlığı için de alıç bitkisinin olumlu etkisi öne çıkar.
Vücudun her noktası için iyi bir kan dolaşımı önem sağlar. Alıç meyvesinin çiçek ve yapraklarının çayı demlenebilir ya da tabletlerinden faydalanabilir ayrıca meyveleri de yenir. Çok nadir de olsa bulantı, halsizlik, terleme ve uyuşukluk gibi yan etkiler de görülebilir.

 Yaban mersini, geven otu, ginseng ve soya: Sağlıklı ve uzun bir ömür için kalp sağlığı çok önemli faktörlerden biridir. Yaban mersini, geven otu, ginseng ve soya gibi bitkisel takviyelerle de kardiyovasküler fonksiyonlarının iyileştirilmesinde önemli bir avantaj sağlar. Sarımsak, ginseng ve soya hipertansiyonu da önlemeye yardımcıdır. Kolesterolü dengelemek için de aynı bitkilere başvurulabilir. Bilim çevrelerinde de kardiyovasküler rahatsızlıklarını soyanın önlemeye yardımcı olduğu kabul görmüştür.

Bir önceki yazımız olan Yüzdeki Burundaki Kurtçukları Döken Tarif Ahmet Maranki başlıklı makalemizde ciltten kurt çıkarma, Yüzdeki kurtlardan kurtulma ve yüzden çıkan kıl kurdu tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM