Kabızlık Giderici Bitki Çayı Tarifi

Kabızlık Giderici Bitki Çayı Tarifi

Kabızlık insanoğlunun yaşadığı en zor durumlardan birisidir. Kişilerin ihtiyaçlarını gideremedikleri bir durumda ne kadar zor bir duruma düştüklerini hepimiz biliriz. Bu kapsamda sizlere kabızlık sorununun önüne geçmeyi kolaylaştıracak tamamen bitkisel ve doğal bir çay tarifi vereceğim. Kabızlık Giderici Bitki Çayı Tarifi Vereceğim çay tarifinde bulunan tüm ürünlerin doğal ve bitkisel olması sanırım bu çayı sadece […]


Kabızlık insanoğlunun yaşadığı en zor durumlardan birisidir. Kişilerin ihtiyaçlarını gideremedikleri bir durumda ne kadar zor bir duruma düştüklerini hepimiz biliriz. Bu kapsamda sizlere kabızlık sorununun önüne geçmeyi kolaylaştıracak tamamen bitkisel ve doğal bir çay tarifi vereceğim.

Kabızlık Giderici Bitki Çayı Tarifi

Vereceğim çay tarifinde bulunan tüm ürünlerin doğal ve bitkisel olması sanırım bu çayı sadece kabızlık için değil, birçok rahatsızlık içinde bir nevi ilaç konumuna getirecektir.

Öncelikle belirtelim, sinameki kabızlık için kullanılsa da, yanetkileri sebebiyle tek başına kesinlikle kullanılmaması gereken bir bitkidir.

Kabızlık İçin Faydalı Çay Tarifi

Çayımızın içine neler katacağız isterseniz ilk olarak onlardan başlayayım. Çayımızın en önemli maddesi sinameki bitkisinin yaprakları. 4 – 5 yaprak kadar kullanacağımız sinameki kabızlık sorunlarından en çok başvurulan bitki olma özelliğini taşıyor. Ardından yarım tatlı kaşığı rezene tohumu. Bu tohumda sinameki bitkisinin verebileceği muhtemel zararlardan vücudu korumaya yardımcı oluyor. 1 çay kaşığı biberiye otu, 1 adet avokado yaprağı, 1 çay kaşığı funda yaprağı ve 1 çay kaşığı mate yaprağı da çayımızın yapımında kullanacağımız diğer bitkiler.

Yukarıda verdiğimiz ölçü ve sayılar bir fincan çay içindir. 1 su bardağı suya tüm malzemeleri koyarak kaynatmaya başlayın. Yaklaşık olarak 1-2 dakika kaynattıktan sonra oluşan çayı 3-4 dakika demlenmeye bırakıyoruz. Ardından da afiyetle içiyoruz.

Bu çayı da diğer bitkisel çaylarda olduğu gibi ne çok aç, nede çok tok karnına içmiyoruz. Ve günde 2-3 fincandan fazla tüketmiyoruz. Sonra doğal ürünler neden yararlı olmuyor demeyin. Çok alınan her şey zarar vermeye başlar. Asla aklınızdan çıkarmayın.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

7 yorum

  1. iyi güzel çay tarifi vermişsin ama sanırım ve muhtemelen kelimelerinde takılıyorsun önemli olan garanti vermektir

  2. BENİM DOĞUŞTAN KABIZLIK SORUNUM VAR TAMAMEN GEÇMESİ İÇİN BANA BİTKİSEL KÜR VERE BİLİRMİSİNİZ BİTKİSEL ÇAY TARİFİDE VEREBİLİRMİSİ

  3. hocam bu şifalı bitkileri 1.5 yaşında bir kızım var onun içinde geçerlimidir diye soracaktım kızım uzun zamandır kabızlık problemi çekiyor cevabını hemen alabilirmiyim

  4. sevgili ali bey, iki sözcüğe takılmışsınız fakat dikkatli okumadığınız kanısındayım. Muhtemel zararlardan koruyabilirliğinden söz ediliyor muhtemelen korur denmiyor. Ayrıca hayatta hiç birşey kesin değilken, nette bulduğunuz bir çay tarifinin de sizin bünyeniz için kesinlikle olumlu bir sonuç vermesini beklemeniz çok da mantıklı değîl zaten…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
Oiyi güvencesi ile İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/