İngiliz Karbonatı

İngiliz Karbonatı

İngiliz Karbonatı Nedir? İngiliz karbonatı,cep sodası,karbonat adlarıyla bilinir.Asıl adı sodyum bikarbonat olan 2 birim sodyum,3 birim karbonun birleşmesiyle oluşan bir tuz türüdür.İngiliz karbonatı birçok yerde bulunur ve kolayca elde edileceği gibi en doğrusu eczanelerden tedarik etmektir. İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır? İngiliz karbonatı hastalıklara yakalanmamak için suya karıştırarak her gün içilmelidir.Her gün bir çay kaşığı İngiliz […]

İngiliz Karbonatı Nedir?

İngiliz karbonatı,cep sodası,karbonat adlarıyla bilinir.Asıl adı sodyum bikarbonat olan 2 birim sodyum,3 birim karbonun birleşmesiyle oluşan bir tuz türüdür.İngiliz karbonatı birçok yerde bulunur ve kolayca elde edileceği gibi en doğrusu eczanelerden tedarik etmektir.

İngiliz Karbonatı Nasıl Kullanılır?

İngiliz karbonatı hastalıklara yakalanmamak için suya karıştırarak her gün içilmelidir.Her gün bir çay kaşığı İngiliz karbonatı bir su bardağı ile suya karıştırılarak içilmelidir.Biri sabah biri akşam olmak üzere iki defa kullanılması daha uygun olacaktır.Yarım çay bardağı İngiliz karbonatı bir su bardağının içine ilave edilir ve 3 dakika beklenir.Karışımı iyice karıştırdıktan sonra içilir.Bu miktar beslenme alışkanlıklarına göre değişir.Çok asidik beslenen kişiler bu oranı arttırabilirler.Bu karışım asitleri atmakta ve kilo vermeye de yardımcı olacaktır.

İngiliz Karbonatı Tüketilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İngiliz karbonatı kullanan tansiyon hastaları dikkat etmeleri gerekir.Hazırlanan karbonatlı su bir seferde değil gün içerisinde belirli aralıklarla yudum yudum tüketilmelidir.İçtikten sonra 10-20 dakika kadar uzanmalıdırlar.Ülser hastalarının da kullanması yaralarını azdırabilir o yüzden İngiliz karbonatasından uzak durmalılar.

İngiliz Karbonatı Diyeti

İngiliz karbonatı diyeti diğer tüm diyetler gibi insan beyninin inanmasıyla başlar.İnsanlar arasında karbonatlı- su yöntemi yaygındır fakat uzmanların bilimsel olarak karşılığı olmadığı söyleniyor.Karbonatlı su ile zayıflamak insan vücudunda ciddi zararlar verebilmektedir.Bikarbonat yemeklerin içine atıldığında zaman yiyeceklerin içinde bulunan asitin azalmasını sağlar.Asitin kilo alma etkisi olduğu için karbonat diyetine insanlar başvurmaktadırlar.Fakat uzmanlar bunu önermiyor.Kesin hızlı kilo vermek adına zararsız bir yol olmadığı için en sağlıklı kilo koruma yöntemi düzenli beslenmek,spor yapmak ve stresten uzak durmaktır.

İngiliz Karbonatanın Faydaları

Mide Sorunlarına Şifadır:Karbonat,hazımsızlık ve mide ekşimelerine yardımcı olur.

Ter Kokusunu Önler:Aslında insan teri sanıldığı gibi kötü kokmaz.Koltuk altında üreyen bakteriler kokuya sebep olur.Karbonat bakteri oluşumunu engellediği için kötü koku oluşumunu engeller.Bir tutam karbonat ve aynı ölçüde mısır nişastasını karıştırın ve sürün.

Dişleri Beyazlatır:Karbonat en etkili diş beyazlatıcıdır.Çürükleri önlemeye yardımcı olur.Dişteki lekelerden ve ağız içi bakterilerden uzaklaştırır.Diş fırçasına karbonatı değdirerek uygulayabilirsiniz.Haftada 3-4 defa kullanın aksi halde diş mineleriniz zayıflayabilir.

Bir önceki yazımız olan Mürver Çiçeği Nedir Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM