İncirin Faydaları Nelerdir? İncirin Özellikleri ve Yararları

İncirin Faydaları Nelerdir? İncirin Özellikleri ve Yararları

İncirin diğer adları: Yemiş, Ballıdarı, Bardacık Latince Adı: Ficus Carica İncirin Bileşimi: İncirin bileşiminde şeker, organik asitler, A-B-C vitaminleri ve sabit yağ bulunur. İncirin Faydaları Nelerdir? Ender Saraç’ın TNT’de yayınlanan Sağlıklı Ramazan programında vermiş olduğu bilgilere göz atalım. Ender Saraç İncirin Faydaları İncirin faydaları arasında ilk sırada, diş sağlığına ve kemiklere faydalı olduğundan bahseden Ender […]


İncirin diğer adları: Yemiş, Ballıdarı, Bardacık

Latince Adı: Ficus Carica

İncirin Bileşimi: İncirin bileşiminde şeker, organik asitler, A-B-C vitaminleri ve sabit yağ bulunur.

İncirin Faydaları Nelerdir?

Ender Saraç’ın TNT’de yayınlanan Sağlıklı Ramazan programında vermiş olduğu bilgilere göz atalım.

Ender Saraç İncirin Faydaları

İncirin faydaları arasında ilk sırada, diş sağlığına ve kemiklere faydalı olduğundan bahseden Ender Saraç, sağlıklı kemik gelişimi ve sağlıklı dişler için, incirin faydalarından yararlanılması gerektiğini belirtmektedir.

İncirin faydalarını Sağlıklı Ramazan programında anlatmaya devam eden Ender Saraç, incirin faydalarından bir diğerinin ise hücrelerin yenilenmesi olduğunu belirtmektedir. Bu özelliği ile incirden, yaşlanma geciktirici olarak da bahsedilebilir.

İncirin faydaları arasında yer alan bir diğer etkisinin de, sindirimi rahatlatma özelliği olduğunu belirten Ender Saraç, özellikle ramazan ayında sindirim problemi yaşayan kişilerin, incirin bu faydasından yararlanmaları gerektiğini anlatmaktadır.

İncir ile Yapılan Bitki kürleri

Bir önceki yazımız olan Domatesin Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde domatesin faydaları ve Ender Saraç tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. ellerdeki sinir sikismasina ve sinir bozulmasina karsi bir kür söylermisiniz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM