İmplant Tedavisi ile Gülüşünüzün Doğallığını Koruyun

İmplant Tedavisi ile Gülüşünüzün Doğallığını Koruyun

İmplant Tedavisi İmplant tedavileri, ağız içerisinde bir veya daha fazla diş kaybının olması durumunda tercih edilen diş yapma yöntemlerinden birisi olarak bilinmektedir. Diş kökünün sağlam olması nedeniyle diş kaplama ya da protezlerine göre daha çok tercih edilen bir yöntem olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır. İmplant tedavisi, diş kökünün altına uygun bir malzeme ile yapılan takma dişin […]


İmplant Tedavisi

İmplant tedavileri, ağız içerisinde bir veya daha fazla diş kaybının olması durumunda tercih edilen diş yapma yöntemlerinden birisi olarak bilinmektedir. Diş kökünün sağlam olması nedeniyle diş kaplama ya da protezlerine göre daha çok tercih edilen bir yöntem olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır.

İmplant tedavisi, diş kökünün altına uygun bir malzeme ile yapılan takma dişin vidalanması yöntemidir. Diş köküne yeterli ölçüde sabitleme sağlandığı için daha uzun soluklu ve daha kolay olarak kullanılabilmektedir.

Komple İmplant ya da tek diş için İmplant tedavisi aynı adımlar izlenerek yapılmaktadır. Fakat komple İmplant tedavisinde daha fazla diş olması nedeniyle hem işlemler hem de seanslar daha uzun sürebilmektedir.

İmplant Tedavisinde Yeni Yöntemler

İmplant tedavisi uzun yıllar klasik yöntemler ile diş etinin kesilmesi ve dikilmesi uygulamaları ile yapılmıştır. Fakat gelişen teknoloji ve imkanlar doğrultusunda lazer kesim ile İmplant tedavileri uygulanabilmektedir.

Lazer cihazlarının yardımıyla uygulanan bu yöntemler yerli İmplant olarak bilinmekle birlikte hemen her ülkede kullanılabilmektedir. Hem daha hızlı hem de acısız bir yöntem olması nedeniyle oldukça sık tercih edilmektedir.

Lazer ile yapılan İmplant uygulamalarında diş kökünde herhangi bir kesme işlemi yapılmamaktadır. Doğrudan malzemeler lazer yardımıyla yerleştirildiği için kesik veya dikiş adımları takip edilmemektedir.

Kesik işlemlerinin olmaması lazerli İmplant tedavisindeki enfeksiyon riskini ortadan kaldırmaktadır. Herhangi bir şişlik ya da kanama olması da beklenmediği için tedavi sonrasında hastalar kolay bir biçimde normal hayatlarına devam edebilmektedir.

İmplant Tedavisinin Kolay Uygulamaları

İmplant tedavisi hemen herkes için uygulanabilir bir yöntem olarak bilinmektedir. Özellikle çene yapısının uygun olması ve diş gelişiminin tamamlanmış olması kriterlerinin sağlanmasının ardından İmplant tedavisinin uygulamaları oldukça kolay bir biçimde tamamlanmaktadır.

Bütün dişleri İmplant yaptırmak için bir yaş kriteri istenirken, tek bir dişin İmplant yapılabilmesi için 18 yaşın doldurulması yeterli görülmektedir. 18 yaş öncesinde dişlerin gelişimi devam ettiği var sayılarak İmplant yapılmamaktadır. Fakat bazı özel durumlarda diş hekimi ve hasta fikir birliği sağlandığında tek diş için uygulama yapılması da mümkün olmaktadır.

İmplant tedavisi oldukça kısa süreli bir tedavi olarak bilinmektedir. Diş hekiminin gerekli muayeneleri tamamlamasından sonra ölçü alma işlemleri yapılmakta ve akabinde hızlı bir şekilde diş köküne monte edilmektedir.

İmplant tedavisi yaptırmak isteyen hastaların ön muayeneye gitmeleri sonrasında çene yapılarında herhangi bir sorun olmaması tespit edildiğinde kısa sürede tedavi başlatılarak istenen diş yapısına kavuşulmaktadır.

Diş İmplant tedavileri hakkında ayrıntılı bilgi veya randevu almak için,
+90 542 439 10 52 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Web: www.uzmandisgrup.com
Telefon:
+90 262 332 35 45
WhatsApp:
+90 542 439 10 52
İnstagram : @uzmandisgrup

Bir önceki yazımız olan Tüp Bebek Tedavisi ve Kısırlık Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM