İbrahim Saraçoğlu TOZ ALERJİSİ VE İDYOPATİK BURUN AKINTISI için Bitkisel Çözüm

İbrahim Saraçoğlu TOZ ALERJİSİ VE İDYOPATİK BURUN AKINTISI için Bitkisel Çözüm

Bir su bardağı suya bir yemek kaşığı lavantayı koyun, bu karışımı kısık ateşte altı dakika boyunca demleyin, tam altı dakika sonra ocaktan alın. Ilıması için bir süre bekletin, daha sonra süzün ve yavaş, yavaş için. Bu küre on beş gün, akşam yemeğini yedikten en az iki saat sonra içerek devam edin. Ancak her gün taze […]

Bir su bardağı suya bir yemek kaşığı lavantayı koyun, bu karışımı kısık ateşte altı dakika boyunca demleyin, tam altı dakika sonra ocaktan alın. Ilıması için bir süre bekletin, daha sonra süzün ve yavaş, yavaş için. Bu küre on beş gün, akşam yemeğini yedikten en az iki saat sonra içerek devam edin. Ancak her gün taze yapmaya özen gösterin, önceden kalanı içmeyin. Fazla yapıp bir kenara kesinlikle koymayın. Eğer tadını beğenmediyseniz içine herhangi bir tatlandırıcı koyarak içmeyi düşünmeyin, faydasını görmezsiniz. Kürünüze onbeş gün devam ederek bitirdiyseniz, rahatsızlığınızın devam etmesine bağlı olarak haftanın üç yada dört günü aynı şekilde akşam yemeklerinden en az iki saat sonra  bir su bardağı olarak içmeye devam edin.

Geniz Akıntısı İçin Adaçayı Gargarası
Geniz akıntınız var ise adaçayı gargarası çok iyi gelir. Akşam yatmadan önce adaçayını kaynatıp, gargara yapmanızı tavsiye ederiz, akıntıya gargara çok iyi gelmektedir, ağzınıza alacağınız bir yudum adaçayını, başınızı yukarı kaldırarak iyice gargara yapıp tükürün.
Adaçayından iki kaşık kadar ayırın, buna bir parça pamuğu batırın ve suyunu iki burun deliğinizede sıkın. Burun deliklerinizi bu şekilde ıslatmanız size iyi gelecektir.
ADAÇAYI GARGARASI NASIL HAZIRLANIR ?
Bir su bardağı suyun içine, bir çorba kaşığı adaçayını koyun. Bu karışımı on dakika kısık ateşte demleyin, on dakika dolduktan sonra ocaktan alın ve ılıması için bir kenarda bekletin. Süzüp akşamları yatmadan önce onbeş gün boyunca iki kez gargara yapın. Aynı işlemi sabah kahvaltısından sonrada iki kez yapın, hazırlamış olduğunuz gargarayı iki gün boyunca bozulmadan saklayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM