İbrahim Saraçoğlu Reflü İçin Doğal Çözüm Süt Kürü

İbrahim Saraçoğlu Reflü İçin Doğal Çözüm Süt Kürü

Reflü, halk arasında mideden yemek borusuna doğru gelen  hafif yakıcı ve acı bir sıvı olarak adlandırılır. Asitli bir sıvıdır, yemek borusu bununla uzun süre temas ettiği için, artık kendini asitten koruyamaz, çünkü bu özelliğini kaybetmiştir. Birçok yetişkinde bu rahatsızlık vardır. Mide’de salgılanan hidrojen iyonu nedeniyle, mide içeriği yüksek seviyede asidiktir. Normal şartlarda sindirim sistemimizin çalışma […]

Reflü, halk arasında mideden yemek borusuna doğru gelen  hafif yakıcı ve acı bir sıvı olarak adlandırılır. Asitli bir sıvıdır, yemek borusu bununla uzun süre temas ettiği için, artık kendini asitten koruyamaz, çünkü bu özelliğini kaybetmiştir. Birçok yetişkinde bu rahatsızlık vardır. Mide’de salgılanan hidrojen iyonu nedeniyle, mide içeriği yüksek seviyede asidiktir.

Normal şartlarda sindirim sistemimizin çalışma şekli ağızda öğütülüp, yutma borusuna, oradan mideye daha sonrada oniki parmak borusuna doğru hareketidir. Bunun tersi olan oniki parmak bağırsağından mideye doğru, oradanda yutma borusu ve ağıza geri gelmesi vücut için zararlıdır. Bunun olması  alkalen reflü gastrit rahatsızlığına yol açar.

Yemek borusunda bulunan kapak mide’de bulunan içeriğin tekrar yemek borusuna kaçmasını engeller, görevi budur. Ancak bu kapak gevşer ise bu özelliğini kaybeder ve mide içeriği yemek borusuna kaçar o zamanda Reflü meydana gelir. Yemek borusunda bulunan kapağın görevini yerine getirememesi ve midenin boşalım bozukluğu, mide fıtığına neden olur.

İbrahim Saraçoğlu Reflü İçin Süt Kürü

Mide sorunu olan insanların yani mide yanması, mide ağrısı veya yemek borusu şikayeti olanların yanlızca iki yudum soğuk süt içmeleri tavsiye edilir. Çok kısa bir süre içinde mide yanmanız geçecektir. Bir süre sonra tekrarlarsa yeniden aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Herhangi bir yerde başınıza aynı sıkıntılı durum tekrar gelirse, süt bulma imkanınızda yoksa, böyle durumlar için çantanızda küçük süt paketlerinden bulundurup bu rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz. Fakat böyle durumlarda yapmanız gereken en iyi şeyin bir doktora baş vurmanız olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Maranki Grip İçin Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ahmet maranki biberiye çayı, ahmet maranki grip çayı ve ahmet maranki grip için bitkisel formüller hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM